Składniki dla 10 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
słoik, butelka szklana

Przepis na nalewkę na piołunie krok po kroku

Piołun dokładnie umyj i oczyść, a następnie przełóż do szklanego naczynia.

Zalej całość spirytusem i wymieszaj.

Delikatnie rozgnieć, dodaj sok z cytryny i miód.

Wymieszaj i odstaw na 2-5 dni.

Zlej nalewkę przez gazę lub sitko do szklanej butelki.

nalewka na piołunie
Często zadawane pytania
Nalewka na piołunie - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - nalewka na piołunie

W skrócie
Kalorii w porcji
63 kcal
Wielkość
jednej porcji
50 g
Indeks glikemiczny
30

Wartości odżywcze nalewki na piołunie

na 100g gotowej potrawy

Zamiast miodu możesz postawić na dodatek cukru.

Szacunkowy indeks glikemiczny nalewki na piołunie 30
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w nalewce na piołunie

Lista alergenów dla nalewki na piołunie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na nalewkę na piołunie

Więcej informacji na temat nalewki na piołunie

Nalewka na piołunie przygotowana w domowych warunkach to idealny rozgrzewający trunek na sezon jesienno – zimowy. Nalewki możemy przygotowywać przez cały rok z różnych owoców, a jesień i zima to okres kiedy, należy się nimi delektować.

Przepis na nalewkę na piołunie jest banalnie prosty. Będą potrzebne Ci podstawowe składniki, które bez problemu dostaniesz w większości sklepów. Potrzebujesz

piołun, spirytus i opcjonalnie odrobina miodu może on być spadziowy lub akacjowy, cytryna.

W kwestii alkoholu postawiłam na spirytus – tutaj najlepiej sprawdzi się spirytus 99,5%, w momencie jego połączenia z wodą, procenty wyjściowe nalewki będą oscylowały w granicy 60-65%, tak czy inaczej będzie to napój wysoko procentowy. Domowa nalewka może też powstać na wódce, jednak te ziołowe nalewki na wódce są dużo bardziej delikatne i należy dodać więcej mięty. Zdecydowanie bardziej aromatyczna powstaje na spirytusie.

Dokładnie jak zrobić nalewkę na piołunie opisuję nieco niżej. Koniecznie zobacz i poznaj mój sprawdzony przepis i przekonaj się, że jest najlepsza. Domowa nalewka nie wymaga długiego przygotowania, ale należy uzbroić się w cierpliwość, potrzebne jest kilka dni, aby ona „leżakowała” w międzyczasie koniecznie należy do niej zaglądać i mieszać, po to, aby miód się rozpuścił, a wszystkie składniki uwolniły swój aromat.

Lecznicza nalewka na piołunie to pomysł na rozgrzewający trunek w ciągu chłodniejszych dni.

Jest ona prosta i szybka w przygotowaniu, wiecie na pewno dobrze, ile czasu trzeba, aby przygotować nalewkę z owoców. Samo ich przygotowanie jest wyczerpującym zadaniem. Dodatkowo, aby wykonać nalewkę z czosnku nie musimy czekać na zbiory owoców, śmiało przygotujesz ją o dowolnej porze roku.

Sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, czas się rozgrzać, dlatego wykorzystaj mój prosty przepis i skosztuj nalewki w domu. Spożywana w małych ilościach korzystnie wpływa na nasze zdrowie, między innymi rozszerza naczynia krwionośne, usprawnia pracę serca. Trzeba jednak pamiętać, że mowa tutaj o niewielkich ilościach 30-40 ml.

Szacunkowy koszt przygotowania nalewki na piołunie

Koszt składników
104.00
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Spirytus
500 ml
2 szklanki
40.00
Za 500.0 ml
Liczba opakowań 1
40.00
Za 500 ml
Sok z cytryny
20 ml
2 łyżki
1.00
Za 20.0 ml
Liczba opakowań 1
1.00
Za 20 ml
Miód
10 g
1 łyżka
15.00
Za 350.0 g
Liczba opakowań 1
0.43
Za 10 g
Piołun
400 g
4 garści
6.00
Za 50.0 g
Liczba opakowań 8
48.00
Za 400 g
Koszt składników
104.00
Jak oceniasz przepis na nalewkę na piołunie
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 92.7% osób