Naleśniki z szynką i serem
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Jajko - 1 jajko rozmiar M (1 szt.)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki mleka (115 ml)
- Masło klarowane - 2 łyżki (30 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3/4 szklanki (100 g)
- Sól - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Szynka wieprzowa - W kostce (160 g)
- Ser edamski - W kostce (160 g)
- Szczypiorek - 6 łyżeczek (30 g)
Przepis na naleśniki z szynką i serem krok po kroku
Szczypiorek opłucz i dobrze poszatkuj.
W misce połącz olej, sól, jajka, mleko i 1/2 szklanki wody. Wstępnie wymieszaj składniki. Następnie dodaj przesianą przez sitko mąkę. Zmiksuj całość na jednolitą masę za pomocą miksera. Na koniec dodaj szczypiorek i wymieszaj. Odstaw masę na 10 min.
Ser żółty zetrzyj na dużych oczkach.
Szynkę pokrój w drobną kostkę.
Patelnię wysmaruj 1 łyżką masła. Naleśniki smaż z obu stron na średniej mocy kuchenki. Z podanych proporcji powinno wyjść ok. 8 naleśników.
Na naleśniku umieść starty ser żółty i dołóż szynkę, a następnie zawiń według własnego uznania.
Patelnie wysmaruj drugą łyżką masła. Gdy patelnia się rozgrzeje, przypiecz na niej naleśniki z obu stron, aby ser roztopił się i połączył z szynką.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z szynką i serem
Naleśniki z szynką i serem to bardzo smaczna potrawa. Te wytrawne naleśniki można podawać na obiad lub na kolacje w gronie najbliższych albo znajomych. Nie są ekspresowe, ale za to bardzo smaczne. Do ich przygotowania potrzebujesz produkty, które bardzo często można znaleźć w lodówce lub w spiżarni.
Jak wygląda przepis na naleśniki z szynką i serem? Samo przygotowanie i zrobienie tych naleśników nie jest trudne, więc nawet osoba początkująca będzie mogła je wykonać. Istotne jest jednak to, aby nie tylko dobrze przygotować naleśnikową masę, ale też odpowiednio ją usmażyć. Należy to robić na dobrze rozgrzanej patelni. Kuchenka powinna być ustawiona na średnią moc, aby nie przypiec ich zbyt szybko. W przypadku naleśników, które są czymś faszerowane, warto robić je cienkie, ponieważ wtedy lepiej się zawijają.
Naleśniki z serem żółtym mogą być też zapiekane w piekarniku, aby ten ser dobrze się roztopił. Możesz posmarować je z wierzchu ketchupem i posypać startym serem, żeby uzyskać smaczną warstwę. Nie należy zapiekać ich zbyt długo, bo się spalą. W tym zapiekaniu chodzi tylko o to, aby naleśniki się podgrzały, a ser roztopił.
Możesz dowolnie zmodyfikować ten przepis. Równie dobrze możesz pokusić się na naleśniki z jajkiem, szynką i serem oraz wybranym sosem, które nie będą drugi raz przysmażane na patelni. Zamiast dodawać poszatkowany szczypiorek do surowej masy, możesz dać go do szynki i sera lub posypać nim wierzch podgrzanych naleśników.
Do startego sera i pokrojonej szynki możesz dodać sos jogurtowo-czosnkowy lub ketchup. Jeżeli lubisz pikantne smaki, możesz zdecydować się na naleśniki na ostro. Wtedy ketchup, który wybierasz, powinien być pikantny lub doprawiony ulubionymi przyprawami.
Naleśniki podawane na słono mogą mieć różne nadzienia. Najbardziej znane to te z pieczarkami i serem żółtym (krokiety), ale te z szynką i serem również są popularne. Tak przygotowane ciasto na naleśniki jest uniwersalne. W zależności od tego, z czym je połączysz, potrawa może wyjść nie tylko na słono czy ostro, ale też na słodko.
Alergeny w naleśnikach z szynką i serem
Lista alergenów dla naleśników z szynką i serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
- Masło klarowane
- Ser edamski
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze naleśników z szynką i serem
Energia i białka
(180g)
Węglowodany
(180g)
Tłuszcze
(180g)
Witaminy
(180g)
Składniki mineralne
(180g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.