Przepis na naleśniki z mąki kokosowej krok po kroku

Składniki dla 7 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kuchenka, patelnia do naleśników, mikser, miska

Wszystkie składniki i pół szklanki wody gazowanej umieść w misce iz zmiksuj na jednolitą konsystencję.

Na patelni rozgrzej olej.

Na rozgrzany olej wlej porcje ciasta i dokładnie rozprowadź je po całej patelni.

Naleśniki smaż z obu stron do momentu zarumienienia ciasta.

Gotowe naleśniki podawaj z ulubionymi dodatkami.

Naleśniki z mąki kokosowej umieszczone są na drewnianej desce. Dookoła nich znajdują się świeże truskawki i jagody.
Naleśniki z mąki kokosowej
Koszt przygotowania dania
6.00 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
161 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
35

Naleśniki z mąki kokosowej - cechy przepisu

  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o naleśnikach z mąki kokosowej

Naleśniki z mąki kokosowej to doskonały pomysł na szybki i zdrowy posiłek. Fit naleśniki bez mleka nadawać będą się w wersji na słodko lub w wersji na słono w zależności jakie dodamy do nich dodatki. Naleśniki z mąki kokosowej to doskonały pomysł na szybkie śniadanie, obiad lub kolacje. Nadawać one będą się idealnie na śniadanie z dżemem, na obiad zapiekane z mięsem i warzywami lub na kolacje podawane z twarogiem i owocami. Naleśniki możemy podawać na wiele fajnych sposób. Naleśniki idealnie nadawać będą się do zabrania w wygodnego lunchbox’a do pracy lub w podróż. Naleśniki z mąki kokosowej i wody nie są trudne w przygotowaniu, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby wykonać nasz przepis. Do zrobienia naleśników potrzebować będziesz tylko czterech składników. Produkty spożywcze potrzebne do wykonania naleśników to: jajka, mąka kokosowa, mleko kokosowe i olej.

Jak zrobić naleśniki z mąki kokosowej? Wszystkie składniki (jajka, mąkę, mleczko kokosowe i pół szklanki wody gazowanej) zmiksuj na jednolitą masę. Na patelni rozgrzej olej lub użyj patelni specjalnej do smażenia naleśników. Na rozgrzaną patelnię wlej porcje ciasta i dokładnie rozprowadź po całej jej powierzchni. Naleśniki smaż z obu stron do momentu zarumienienia się ciasta. Gotowe naleśniki podawaj z ulubionymi dodatkami.

Mąka kokosowa, stanowiąca jeden ze składników naleśników, to doskonałe źródło wielu składników mineralnych oraz witamin. Znajdziemy w niej między innymi witaminy z grupy B, witaminę C oraz E. Składniki te przyczyniają się do poprawy odporności oraz poprawiają wygląd naszej skóry. Dzięki obecności przeciwutleniaczy, które wymiatają wolne rodniki, spowalniany jest proces starzenia się skóry.

Podsumowując kokosowe naleśniki są idealną propozycją na smaczny posiłek. Naleśniki idealnie nadają się na śniadanie, obiad lub kolacje. Możemy podawać je na wiele sposób z różnymi dodatkami na słodko lub wytrawnie. Naleśniki z mąki kokosowej są dietetyczne i bezglutenowe, dlatego mogą je jeść osoby przebywające na diecie z ograniczeniem lub całkowitą eliminacją glutenu.

Wartości odżywcze naleśników z mąki kokosowej

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(50g)
Energia (kalorie)
322.29 kcal
161.14 kcal
Białko
14.35 g
7.18 g

Węglowodany w naleśnikach z mąki kokosowej

Na 100g
Na porcję
(50g)
Węglowodany
33.86 g
16.93 g
Węglowodany przyswajalne
16.54 g
8.27 g
Błonnik (nieprzyswajalne)
17.31 g
8.66 g

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(50g)
Tłuszcz
16.59 g
8.29 g
Tłuszcze nasycone
8.80 g
4.40 g
Tłuszcze nienasycone
7.79 g
3.89 g
Cholesterol
107.71 mg
53.86 mg

Składniki mineralne w przepisie na naleśniki z mąki kokosowej

Na 100g
Na porcję
(50g)
Sód
89.66 mg
44.83 mg
Potas
1026.05 mg
513.03 mg
Wapń
63.79 mg
31.90 mg
Żelazo
3.98 mg
1.99 mg
Szacunkowy indeks glikemiczny naleśników z mąki kokosowej 35
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w naleśnikach z mąki kokosowej

Lista alergenów dla naleśników z mąki kokosowej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
    • Jajko

Cena przygotowania naleśników z mąki kokosowej

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Jajko
2 szt.
6.00
Za 6.0 szt.
Liczba opakowań 1
2.00
Za 2 szt.
Mąka kokosowa
200 g
4.00
Za 250.0 g
Liczba opakowań 1
3.20
Za 200 g
Mleczko kokosowe
50 ml
5.00
Za 400.0 ml
Liczba opakowań 1
0.62
Za 50 ml
Olej rzepakowy
25 ml
7.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
0.17
Za 25 ml
Koszt składników
22.00
Jak oceniasz przepis na naleśniki z mąki kokosowej
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 93.7% osób