Naleśniki z kurkami
- Kurki świeże (500 g)
- Koperek ogrodowy świeży (30 g)
- Natka pietruszki (30 g)
- Jajko (4 szt.)
- Mleko 3,2% - 3 niepełne szklanki (700 ml)
- Mąka pszenna typ 500 - 1,5 szklanki (300 g)
- Masło - pół kostki (100 g)
- Masło klarowane (50 g)
- Cukier - 1 łyżka stołowa (10 g)
- Ser Mozzarella (200 g)
- Ser parmezan (100 g)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
Przepis na naleśniki z kurkami krok po kroku
Do miski wbij jajka, dodaj mleko i zmiksuj, dodaj mąkę i roztopione masło, dodaj łyżeczkę cukru i odrobiną soli i zmiksuj, aż uzyskasz gładką masę.
Z masy usmaż naleśniki na rozgrzanej patelni do naleśników.
Obraną i pokrojoną w kostkę cebulę zeszklij na rozgrzanym maśle klarowanym.
Kurki oczyść dokładnie z piasku, jeśli są duże możesz pokroić je w mniejsze kawałki.
Oczyszczone kurki dodaj na patelnie i duś 10 minut.
Następnie całość dopraw sola, pieprzem, wlej śmietanę i gotuj, aż sos zgęstnieje.
Posiekaj koper i natkę pietruszki i dodaj do sosu.
Naleśniki faszeruj sosem i składaj na trójkąty.
Gotowe naleśniki przełóż do ceramicznego naczynia do zapiekania, na wierzch wyłóż mozzarellę i zetrzyj parmezan.
Zapiecz w piekarniku rozgrzanego do 180 stopni C z włączona funkcją grilla.
Gotowe naleśniki podawaj bezpośrednio po przygotowaniu.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z kurkami
Domowe naleśniki z kurkami to wspaniała potrwa podkreślająca smak aromatycznych grzybów. Dobre danie świetnie sprawdzi się na spotkanie w gronie znajomych. Naleśniki możesz podać same lub zapieczone z sosem beszamelowym i parmezanem. Sprawdzony przepis na naleśniki z kurkami jest bardzo łatwy do przygotowania, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego aby go wykonać. Do zrobienia naleśników z sosem kurkowym potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: kurki, cebula, śmietana kremowa 30%, koperek, natka pietruszki, mozzarella, mąka pszenna, mleko, jajka, masło, sól, pieprz.
Jak zrobić naleśniki z kurkami? Najpierw przygotuj ciasto na naleśniki. Do miski wbij jajka, dodaj mleko i zmiksuj, dodaj mąkę i roztopione masło, dodaj łyżeczkę cukru i odrobiną soli i zmiksuj aż uzyskasz gładką masę. Ciasto powinno swobodnie spływać z łyżki, jeśli będzie zbyt gęste nie uda Ci się usmażyć cienkich naleśników. Następnie przygotuj farsz, cebulę obierz z łupiny i pokrój w drobna kostkę, zeszklij na rozgrzanym maśle klarowanym, kurki oczyść dokładnie z piasku, jeśli są duże możesz pokroić je w mniejsze kawałki. Dodaj je na patelnie i duś 10 minut, dopraw sola, pieprzem, wlej śmietanę i gotuj aż sos zgęstnieje. Posiekaj koper i natkę pietruszki i dodaj do sosu. Naleśniki faszeruj sosem i składaj na trójkąty. Przełóż je do ceramicznego naczynia do zapiekania, na wierzch wyłóż mozzarellę i zetrzyj parmezan. Zapiecz w piekarniku z włączona funkcją grilla.
Kurki inaczej zwane pieprznikiem jadalnym są bardzo popularnymi grzybami o szerokim zastosowaniu. Kurki są źródłem błonnika oraz witamin z grupy B. Zawierają również składniki o działaniu przeciwutleniającym. Kurki są ciężko strawne ze względu na zawartość chityny. Nie powinny więc ich spożywać osoby, które mają jakikolwiek problem z układem pokarmowym.
Podsumowując pomysł na smaczne naleśniki doskonale sprawdzi się na obiad dla całej rodziny. Pyszne zapiekane z serem naleśniki możesz także podać podczas spotkania w gronie znajomych. Jarskie danie może być spożywane przez osoby na diecie wegetariańskiej.
Alergeny w naleśnikach z kurkami
Lista alergenów dla naleśników z kurkami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Masło
- Masło klarowane
- Ser Mozzarella
- Ser parmezan
- Śmietanka kremowa 30%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze naleśników z kurkami
Naleśniki z kurkami to danie zawierające sporą ilość tłuszczu mlecznego. Tłuszcz mleczny jest łatwo przyswajalnym tłuszczem. Dobrze sprawdza się w diecie osób z problemami z wydzielaniem żółci.
Energia i białka
(320g)
Węglowodany
(320g)
Tłuszcze
(320g)
Witaminy
(320g)
Składniki mineralne
(320g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.