Naleśniki z kurczakiem i warzywami
- Mąka pszenna typ 500 - 2 szklanki (250 g)
- Jajko (3 szt.)
- Mleko 1,5% - 1 szklanka (250 ml)
- Oliwa z oliwek - 3 łyżki (30 ml)
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 filety (200 g)
- Cukinia - 0,5 sztuki (250 g)
- Marchewka - 1 sztuka (50 g)
- Kukurydza konserwowa - 5 łyżek (50 g)
- Cebula - 1 sztuka (100 g)
- Ser Mozzarella (50 g)
Przepis na naleśniki z kurczakiem i warzywami krok po kroku
Mięso z kurczaka umyj, osusz i pokrój w kostkę.
Cebulę obierz i drobno posiekaj.
Na patelni rozgrzej oliwę.
Na rozgrzanej oliwie podsmaż pokrojone mięso z cebulą.
Marchew i cukinię umyj i pokrój w plastry.
Kukurydzę odsącz z zalewy i wymieszaj z warzywami.
Warzywa dodaj na patelnię z mięsem i całość dopraw.
W misce za pomocą trzepaczki, rózgi kuchennej lub miksera wymieszaj mleko, mąkę, jaja, szczyptę soli do uzyskania jednolitej masy.
Porcje ciasta wylewaj na czystą, rozgrzaną patelnię i smaż do zarumienienia obu stron.
Na usmażone placki nakładaj porcje farszu i posyp startym serem.
Zawiń naleśniki.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z kurczakiem i warzywami
Naleśniki z kurczakiem i warzywami to pomysł na obiad smaczny, pożywny i zdrowy, odpowiedni dla całej rodziny. Sprawdzi się zarówno na obiad, jak i kolację oraz w wersji na wynos. Choć największą popularnością wciąż cieszą się naleśniki na słodko, nasz przepis na naleśniki z farszem z kurczaka sprawi, że wersja wytrawna na stałe zagości w Waszych kuchniach.
Przygotowanie ciasta do naleśników jest bardzo proste i szybkie, nie wymagające większych zdolności kulinarnych. Wszystkie potrzebne składniki, czyli jajka, mleko i mąkę pszenną wystarczy wymieszać za pomocą trzepaczki lub miksera na jednolitą masę. Następnie porcje ciasta wylewamy na patelnię, najlepiej beztłuszczową i smażymy obustronnie do zarumienienia. Mąkę pszenną można zastąpić gryczaną, żytnią lub pełnoziarnistą, dzięki czemu naleśniki będą zdrowsze, bardziej sycące i odżywcze - ciasto będzie wtedy jednak nieco twardsze i mniej delikatne.
Przygotowanie farszu z mięsem z kurczaka wymaga więcej czasu. W pierwszej kolejności należy dokładnie opłukać i osuszyć mięso, a następnie pokroić w drobną kostkę. Następnie skropić oliwą lub olejem rzepakowym i wymieszać z przyprawami. Dobrze sprawdzają się w tym celu papryka słodka, zioła prowansalskie, majeranek, czy gotowe mieszanki przypraw do pieczonych mięs np. przyprawa z gyrosem, dzięki której kurczak w naleśniku będzie miał wyrazisty smak. Kolejnym składnikiem są warzywa - tak naprawdę można wykorzystać wszystkie te, które aktualnie zalegają w lodówce. Mogą to być na przykład marchewki, papryka, cukinia lub pomidory. Wszystkie warzywa należy umyć i posiekać lub zetrzeć na tarce, a następnie podsmażyć na patelni z rozgrzaną oliwą. Ostatnim etapem jest ich doprawienie, najlepiej tymi samymi przyprawami, które wykorzystane zostały do kurczaka. Do warzyw można dodać także pieczarki, nasiona roślin strączkowych z puszki np. fasolę czerwoną, ciecierzycę, zielony groszek, kapary, czy suszone pomidory.
Gotowy farsz przekładamy na ciasto naleśnikowe i zawijamy w rulon, trójkąt lub kwadrat. Wykładamy do żaroodpornego naczynia i posypujemy tartym serem, na przykład mozzarellą, chedarem, goudą, czy grana padano. Wkładamy do rozgrzanego piekarnika na kilka minut i zapiekane naleśniki z farszem z kurczaka gotowe do podania.
Alergeny w naleśnikach z kurczakiem i warzywami
Lista alergenów dla naleśników z kurczakiem i warzywami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
- Ser Mozzarella
Wartości odżywcze naleśników z kurczakiem i warzywami
Energia i białka
(700g)
Węglowodany
(700g)
Tłuszcze
(700g)
Witaminy
(700g)
Składniki mineralne
(700g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.