Naleśniki z budyniem
- Budyń (proszek) (40 g)
- Jajko (1 szt.)
- Mleko 2% - niecała szklanka (200 ml)
- Olej rzepakowy (30 ml)
Przepis na naleśniki z budyniem krok po kroku
Wszystkie składniki włóż do jednej miski i zblenduj za pomocą blendera na gładką masę.
Ciasto pozostaw na kwadrans, żeby odpoczęło.
Patelnie do naleśników dobrze rozgrzej na ogniu.
Na dobrze rozgrzaną patelnię wlej ciasto naleśnikowe (w 6 partiach) i każdego naleśnika usmaż z dwóch stron na złocisty kolor.
Gotowe naleśniki podawaj z ulubionymi dodatkami.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z budyniem
Puszyste naleśniki z budyniem waniliowym to doskonała propozycja na smaczne śniadanie, kolację, deser lub przekąskę. Naleśniki z dodatkiem budyniu podajemy na słodko, np z dodatkiem dżemu, nutelli lub świeżych sezonowych owoców. Przepis na naleśniki z budyniem jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby je przygotować. Do wykonania tego przepisu potrzebujesz następujących produktów spożywczych: budyniu w proszku, jajka, mleka oraz oleju rzepakowego. Aby uzyskać bardziej puszystą masę do ciasta naleśnikowego możesz dodać wodę gazowaną.
A więc jak przygotować te pyszne i puszyste naleśniki bez mąki? Wystarczy, że wszystkie składniki dokładnie zmiksujesz na jednolitą masę. Następnie pozostaw je na 15 minut, aby odpoczęło. Specjalną patelnię do smażenia naleśników dobrze rozgrzej i smaż na niej porcje ciasta z dwóch stron do uzyskania rumianego koloru. Gotowe naleśniki podawaj z ulubionymi dodatkami.
Placki naleśnikowe to doskonałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego, które występuje w jajkach oraz mleku. Dodatkowo jajka i mleko są dobrym źródłem witaminy A, które pozytywnie wpływają na narząd wzroku i zmniejszają ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej. Mleko jest rownież źródłem magnezu, potasu, wapnie, witamin z grupy B, witaminy D, witaminy K oraz witaminy E. Jest to również produkt niskokaloryczny (w przepisie wykorzystujemy mleko 2%), dlatego chętnie wybierany jest w diecie osób odchudzających się.
Podsumowując naleśniki z jajek i budyniu to doskonały pomysł na smaczne śniadanie, obiad na słodko lub kolację. Naleśniki te świetnie sprawdzą się jako przekąska dla dzieci. Jako nadzienie do naleśników możesz użyć twarogu, serka homogenizowanego, dżemu, nutelli lub musu ze świeżych owoców. Z naleśników tych możesz przygotować również pyszny tort naleśnikowy przekładany masą śmietankową. Jest to doskonała propozycja na urozmaicenie codziennego jadłospisu. Dzieci uwielbiają takie potrawy, dlatego koniecznie wypróbuj naszego przepisu na te puszyste naleśniki.
Alergeny w naleśnikach z budyniem
Lista alergenów dla naleśników z budyniem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
Wartości odżywcze naleśników z budyniem
Naleśniki z budyniem to doskonała propozycja na posiłek podawany na słodko. Przepis ten nie wymaga użycia mąki.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.