Naleśniki z białym serem
- Ser twarogowy półtłusty - 1 opakowanie (250 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Jajko - 2 jajka rozmiar M (2 szt.)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki (115 ml)
- Masło klarowane - 1 łyżka (15 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 3/4 szklanki (100 g)
- Śmietana 18% - 3 łyżki (75 g)
- Truskawki - 1 garść (70 g)
- Sól - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
Przepis na naleśniki z białym serem krok po kroku
Do miski wbij jajka. Następnie wsyp 1/2 łyżeczkę soli. Dodaj mleko, olej i 1/2 szklankę wody gazowanej. Połącz składniki za pomocą miksera.
Mąkę przesiej i stopniowo dodaj do masy. Miksuj do czasu połączenia wszystkich składników. Masa powinna wyjść w miarę gęsta. Należy odstawić ją na 10 min.
Do drugiej miski włóż twaróg. Rozdrobnij go za pomocą widelca. Dodaj śmietanę i jedno opakowanie cukru waniliowego. Całość dobrze wymieszaj.
Patelnie nasmaruj masłem i dobrze rozgrzej. Nabieraj tyle masy, aby można było ją rozlać na całą powierzchnię patelni i naleśniki wyszły cienkie. Ciasto smaż na średnim ogniu. Po kilku minutach przerzuć na drugą stronę.
Na usmażonych naleśnikach rozsmaruj farsz i dobrze zawiń.
Gotowe naleśniki rozdziel na 4 porcje.
Truskawki opłucz i usuń z nich szypułki. Dodaj je na naleśniki.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników z białym serem
Naleśniki z białym serem na słodko to idealny pomysł na śniadanie lub podwieczorek nie tylko dla dzieci. W zależności od tego, na co masz się ochotę, możesz dodawać do nich przeróżne dodatki. Samo ciasto na naleśniki wyrabia się szybko. Nie trzeba osobno ubijać białka i robić masy z żółtkiem. Te naleśniki z serem twarogowym bardzo dobrze smakują na ciepło, więc warto je podwójnie zasmażyć.
Jak zrobić naleśniki z serem białym? Przepis jest bardzo prosty i szybki. Wszystkie składniki wystarczy ze sobą połączyć, a następnie odpowiednio usmażyć ciasto. Zazwyczaj produkty potrzebne na te naleśniki ma się w lodówce lub w spiżarni, więc można je przygotować również dla niespodziewanych gości.
Przygotowując naleśniki, warto pamiętać o kilku rzeczach. Zawsze przed nabieraniem na chochelkę nowej porcji ciasta, należy je wymieszać. Naleśniki trzeba smażyć na złoty kolor na dobrze rozgrzanej patelni (na średniej mocy kuchenki), ale należy mieć na uwadze to, że zazwyczaj druga strona naleśnika smaży się krócej. Gotowe naleśniki, które zostają odłożone na talerz, trzeba przykryć ściereczką.
Nadzienie z sera białego do naleśników warto dosłodzić cukrem. Możesz w tym celu użyć zwykłego cukru, ale warto zdecydować się na cukier waniliowy. Ciekawym dodatkiem byłby cukier kokosowy. Możesz także zrobić serowo-bananowy farsz, a zawinięte naleśniki posmarować Nutellą.
Naleśniki z serem smażone podwójnie zyskują chrupiącą skórkę. Na górę można dodać śmietanę i posypać całość cynamonem i cukrem wanilinowym. Te naleśniki smakują też bardzo dobrze z dodatkiem bitej śmietany, pokrojonymi truskawkami i sosem do lodów (np. o smaku karmelowym lub czekoladowym).
Przepis na naleśniki z twarogiem jest bardzo prosty, a do tego smaczny. Niezależnie od tego, czy przygotujesz je na śniadanie, obiad, podwieczorek, deser czy kolację, możesz być pewien, że bardzo szybko znikną ze stołu. Te w wersji podwójnie zasmażanej nie są tak bardzo znane, więc jeśli chcesz czymś zaskoczyć swoich gości, dobrze zawinięte naleśniki z farszem twarogowym daj na chwilę na patelnię, aby się przypiekły.
Alergeny w naleśnikach z białym serem
Lista alergenów dla naleśników z białym serem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy półtłusty
- Mleko 2%
- Masło klarowane
- Śmietana 18%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze naleśników z białym serem
Energia i białka
(190g)
Węglowodany
(190g)
Tłuszcze
(190g)
Witaminy
(190g)
Składniki mineralne
(190g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.