Naleśniki po meksykańsku z kurczakiem
- Mąka pszenna typ 500 - szklanka (130 g)
- Mleko 1,5% - szklanka (250 ml)
- Jajko - 2 jaja klasy M (2 szt.)
- Olej rzepakowy - 2 łyżki (24 ml)
- Cebula - jedna średniej wielkości (50 g)
- Czosnek - dwa ząbki (10 g)
- Kukurydza konserwowa - Puszka po odsączeniu (285 g)
- Fasola konserwowa - Puszka po odsączeniu (240 g)
- Pieczarki marynowane (100 g)
- Przecier pomidorowy z solą - 200 g, pół kartonu, szklanka (260 g)
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 filety (400 g)
Przepis na naleśniki po meksykańsku z kurczakiem krok po kroku
Mięso z kurczaka zmielić lub kupić gotowe mielone.
Na dużej patelni rozgrzać łyżkę oleju, dodać pokrojoną w kostkę cebulę i dwa całe ząbki czosnku. Delikatnie podduś, dodaj mięso i pokrojone pieczarki, w trakcie smażenia dodaj pół łyżeczki papryki słodkiej, dużą szczyptę kuminu, kolendry, oregano, papryki ostrej, soli oraz pieprzu. Następnie dodaj przecier pomidorowy, odsączoną i wypłukaną fasolę czerwoną oraz odsączoną kukurydzę. Całość duś około 10 minut aż przecier pomidorowy zgęstnieje.
Do miski przesyp mąkę, dodaj jajka, mleko, dużą szczyptę soli oraz około 3/4 szklanki ciepłej wody. Ciasto miksuj minimum 5 minut. Pod koniec dodaj łyżkę oleju.
Naleśniki smaż na mocno rozgrzanej teflonowej lub żeliwnej patelni. Wylej na patelnię około chochelki ciasta, ilość powinna być taka aby po wylaniu, obracając patelnią ciasto pokryło całą jej powierzchnię. Naleśniki przewracaj dopiero gdy boki zaczną delikatnie odchodzić od powierzchni patelni. Z podanej porcji powinno wyjść 10 naleśników.
Na naleśnika połóż porcję farszu. Możesz zwinąć w rulonik, złożyć na pół lub w ćwiartkę. Naleśniki możesz zapiec posypane serem cheddar.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników po meksykańsku z kurczakiem
Naleśniki, są uniwersalnym daniem, które kocha cały świat. W każdym kraju znajdziecie chociaż jeden rodzaj naleśników. W Ameryce są to pancakes, crepes we Francji, Okonomiyaki w Japonii i wiele, wiele więcej. Każde pyszne i oryginalne.
Sam przepis na naleśniki jest bardzo prosty, składa się z mąki, wody lub mleka, jajek i soli. Puszyste, delikatne ciasto naleśnikowe chętnie przyjmuje smaki pochodzące z nadzienia. Dlatego naleśniki po meksykańsku z kurczakiem są wyśmienitą formą podania neutralnych w smaku placków. Nadzienie do tej wersji wykonasz z mięsem z fileta z kurczaka, z kukurydzą, czerwoną fasolą oraz z pieczarkami
z dodatkiem pomidorów lub dobrej jakości passaty pomidorowej. Danie podkręcają aromatyczne przyprawy, dzięki którym Twoje naleśniki z mięsem po meksykańsku, nabiorą niepowtarzalnego charakteru.
Same naleśniki możesz wykonać z różnego rodzaju mąk, na przykład pszennej, pszennej pełnoziarnistej, kukurydzianej, gryczanej, ryżowej lub kombinacji kilku różnych mąk. Kukurydziane naleśniki swoim smakiem będą przypominać meksykańskie tortille do tacos. Dzięki możliwości zastosowania różnych rodzajów mąk naleśniki po meksykańsku z kurczakiem z powodzeniem dostosujesz do różnych diet eliminacyjnych.
Naleśniki po meksykańsku z kurczakiem dzięki zastosowaniu paru technik obróbki termicznej mogą być daniem spożywanym w trakcie diety redukcyjnej. Dzięki zastosowaniu mąki pełnoziarnistej danie będzie bardziej sycące ze względu na wyższą zawartość błonnika w porównaniu do mąki o typie 500 czy 750. Wykorzystując dobrej jakości patelnię teflonową naleśniki usmażysz bez dodatku tłuszczu. Do przygotowania nadzienia wybierz filet z piersi kurczaka, który ma niską zawartość tłuszczu. Poprzez wykorzystanie przetworzonych pomidorów, czy to w postaci passaty, czy pomidorów krojonych w puszce, dostarczysz likopenu, który jest najsilniejszym antyoksydantem z grupy karotenoidów. Oprócz tego, likopen posiada działanie przeciw zapalne, a także hamujące nieprawidłowy wzrost komórek, dzięki czemu warto go stosować w profilaktyce przeciwnowotworowej. Danie posiada również wysoką zawartość białka poprzez użycie fileta z piersi kurczaka i czerwonej fasoli. Dlatego naleśniki z czerwoną fasolą i kurczakiem sprawdzą się też idealnie jako posiłek dla osób trenujących.
Alergeny w naleśnikach po meksykańsku z kurczakiem
Lista alergenów dla naleśników po meksykańsku z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 1,5%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze naleśników po meksykańsku z kurczakiem
Energia i białka
(300g)
Węglowodany
(300g)
Tłuszcze
(300g)
Witaminy
(300g)
Składniki mineralne
(300g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.