Naleśniki po bolońsku
- Mąka pszenna typ 500 (350 g)
- Mleko 3,2% - 1 szklanka (250 ml)
- Jajko (4 szt.)
- Mięso mielone wieprzowe (500 g)
- Cebula - 2 średnia sztuki (200 g)
- Passata pomidorowa (500 g)
- Ser żółty (100 g)
- Marchewka - 2 małe sztuki (200 g)
- Olej rzepakowy (20 ml)
- Masło (30 g)
Przepis na naleśniki po bolońsku krok po kroku
Cebulę obierz z łupiny i posiekaj w drobną kostkę.
Marchew obierz ze skórki i zetrzyj na tarce.
Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę.
Dodaj marchew i podsmaż.
Na patelni umieść mięso mielone i smaż przez 5-6 minut.
Dodaj na patelnię passatę pomidorową, dopraw solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą.
Duś pod przykryciem przez 20 minut.
Dodaj oregano i wymieszaj.
Do miski wbij jajka, wlej mleko i dodaj sól oraz pieprze.
Zmiksuj do połączenia składników.
Dodaj mąkę pszenną oraz roztopione masło i wymieszaj do uzyskania gładkiego ciasta.
Rozgrzej patelnie i smaż naleśniki partiami na złoty kolor.
Ser żółty zetrzyj na tarce.
Naleśniki nafaszeruj sosem bolońskim i serem żółtym.
Zwiń naleśniki i obsmaż na patelni bez dodatku tłuszczu.
Podawaj na dużym talerzu.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników po bolońsku
Naleśniki po bolońsku to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Naleśniki przygotować można także w formie zapiekanki z dodatkiem beszamelu i tartego sera. Naleśniki z mięsem mielonym są doskonałe jako danie na imprezę ze znajomymi. Przepis na naleśniki po bolońsku jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je przygotować. Do zrobienia potrawy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka pszenna, mleko, jajka, mięso mielone wieprzowe, cebula, passata pomidorowa, ser żółty, marchew, olej rzepakowy, papryka słodka, papryka ostra, oregano, sól, pieprz, masło.
Jak zrobić naleśniki po bolońsku? Cebulę obierz z łupiny i posiekaj w drobną kostkę. Marchew obierz ze skórki i zetrzyj na tarce. Na patelni rozgrzej olej rzepakowy i zeszklij cebulę. Dodaj marchew i podsmaż. Na patelni umieść mięso mielone i smaż przez 5-6 minut. Dodaj na patelnię passatę pomidorową, dopraw solą, pieprzem, papryką słodką i ostrą. Duś pod przykryciem przez 20 minut. Dodaj oregano i wymieszaj. Do miski wbij jajka, wlej mleko i dodaj sól oraz pieprze. Zmiksuj do połączenia składników. Dodaj mąkę pszenną oraz roztopione masło i wymieszaj do uzyskania gładkiego ciasta. Rozgrzej patelnie i smaż naleśniki partiami na złoty kolor. Ser żółty zetrzyj na tarce. Naleśniki nafaszeruj sosem bolońskim i serem żółtym. Zwiń naleśniki i obsmaż na patelni bez dodatku tłuszczu. Podawaj na dużym talerzu.
Mięso mielone wieprzowe jest dobrym źródłem białka zwierzęcego, zawiera także witaminy z grupy B oraz żelazo. Żelazo jest niezbędne do prawidłowego przenoszenia tlenu do komórek naszego ciała. Mięso wieprzowe zawiera jednak spore ilości tłuszczu, jeśli chcesz ograniczyć ilość spożywanych kalorii, wybierz chudszy kawałek do zmielenia zamiast gotowego zmielonego mięsa.
Podsumowując pyszne naleśniki z pomidorami to doskonała propozycja na pyszne i łatwe do zrobienia danie. Naleśniki sprawdzą się na obiad w gronie znajomych. Szybkie do zrobienia naleśniki przygotować można także z sosem warzywnym lub na słodko. Naleśniki są dobre do spożycia od razu po przygotowaniu. Można je przechowywać w lodówce przez 2-3 dni.
Alergeny w naleśnikach po bolońsku
Lista alergenów dla naleśników po bolońsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
- Ser żółty
- Masło
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze naleśników po bolońsku
Naleśniki po bolońsku to danie zawierające dużą ilość błonnika pokarmowego. Naleśniki zawierają sporo białka pochodzenia zwierzęcego. Naleśniki można przygotować w wersji pełnoziarnistej.
Energia i białka
(375g)
Węglowodany
(375g)
Tłuszcze
(375g)
Witaminy
(375g)
Składniki mineralne
(375g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.