Naleśniki bez jajek i mleka
- Mąka orkiszowa - 3 szklanki (600 g)
- Mleczko kokosowe (300 ml)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Cukier - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
Przepis na naleśniki bez jajek i mleka krok po kroku
Do miski wsyp mąkę, wlej mleko kokosowe, wsyp cukier i dodaj olej.
Zmiksuj składniki do powstania gładkiej masy.
Rozgrzej patelnię do naleśników i smaż placki z obydwu stron, aż będą rumiane.
-
Naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Ciasto na naleśniki
-
Naleśniki z serem
-
Naleśniki ze szpinakiem
-
Krokiety
-
Krokiety z pieczarkami
-
Krokiety z mięsem
-
Ciasto naleśnikowe
-
Naleśniki bez jajek
-
Naleśniki ze szpinakiem i fetą
-
Okonomiyaki
-
Naleśniki bez mleka
-
Paszteciki wigilijne z pasztetem i pieczarkami w cieście naleśnikowym
-
Naleśniki po meksykańsku
-
Fit naleśniki
-
Naleśniki na słono
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Naleśniki
Więcej informacji na temat naleśników bez jajek i mleka
Naleśniki bez jajek i mleka to świetny pomysł na pyszne wegańskie śniadanie. Naleśniki mogą także spożywać osoby mające alergię na białko jaja kurzego lub białka mleka. Przepis na naleśniki bez jajek i mleka jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby je zrobić. Do zrobienia naleśników potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mąka orkiszowa, mleko kokosowe, cukier, olej rzepakowy.
Jak zrobić naleśniki bez jajek i mleka? Do miski wsyp mąkę, wlej mleko kokosowe, wsyp cukier i dodaj olej. Zmiksuj składniki do powstania gładkiej masy. Rozgrzej patelnię do naleśników i smaż placki z obydwu stron, aż będą rumiane.
Mąka orkiszowa to pełnoziarnista mąka produkowana ze zboża o nazwie orkisz. Orkisz jest pradawnym przodkiem pszenicy. Orkisz jest znacznie zdrowszy niż pszenica. Pszenica jest zbożem bardzo często oczyszczanym, przez co traci swoje składniki mineralne. Mąka pełnoziarnista jest świetnym źródłem błonnika pokarmowego. Błonnik pokarmowy jest bardzo potrzebny do prawidłowej pracy naszych jelit. Nadaje objętości posiłkom i zapewnia uczucie sytości na dłużej. Mąka orkiszowa jest także bardzo bogata w witaminy z grupy B oraz cynk i witaminę E. Witaminy z grupy B są niezbędne do procesów metabolicznych zachodzących w naszym organizmie. Są one także potrzebne do produkcji komórek morfotycznych krwi. Niedobory witaminy B12 są szczególnie widoczne u osób na diecie wegańskiej. Powinny one dbać o prawidłową podaż tej witaminy. Mleko kokosowe jest bardzo dobrą alternatywą dla mleka krowiego. Mleko kokosowe nie zawiera laktozy i jest produkowane z orzechów kokosowych. Mleko kokosowe można zamienić na inne roślinne mleko.
Podsumowując smaczne naleśniki są dobre dla osób na diecie bez laktozy. Naleśniki można podawać z wieloma dodatkami, takimi jak świeże owoce, domowy krem orzechowy lub jogurt roślinny. Naleśniki można podać także jako danie wytrawne, z farszem warzywnym. Naleśniki możesz przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Odgrzej je na odrobinie oleju rzepakowego.
Alergeny w naleśnikach bez jajek i mleka
Lista alergenów dla naleśników bez jajek i mleka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
Wartości odżywcze naleśników bez jajek i mleka
Naleśniki bez jajek i mleka to bardzo dobre źródło błonnika pokarmowego. Błonnik jest niezbędny do prawidłowej pracy naszych jelit. Naleśniki bez jajek są dobrym pomysłem w diecie wegan i wegetarian.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.