Mus z gruszek
- Gruszka - 10 średnich sztuk (2000 g)
- Jabłko - 5 dużych sztuk (1000 g)
Przepis na mus z gruszek krok po kroku
Gruszki i jabłka umyj, obierz i pokrój w drobną kostkę.
Owoce włóż do garnka i zalej 1/3 szklanki wody. Następnie owoce zagotuj, dodaj do nich sok z jednej cytryny i gotuj do momentu, aż owoce będą miękkie.
Następnie gorącym mus przełóż do czystych słoików, zakręć je i pasteryzuj je przez około 15 minut.
Gotowe słoiki z musem możesz przechowywać przez kilka miesięcy.
Więcej informacji na temat musu z gruszek
Zdrowy mus z gruszek bez cukru to doskonała propozycja na przetwory z tych pysznych owoców do słoików na zimę. Mus z gruszek będzie stanowił doskonałe uzupełnienie diety w sezonie, gdy nie mamy dostępu do świeżych owoców. Jest to doskonały dodatek do naleśników dla dzieci oraz świetnie sprawdzi się jako deser, dodatkowo mus ten możesz wykorzystać do przygotowania pysznego ciasta. Przepis na mus z gruszek jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia kulinarnego, aby go wykonać. Do zrobienia tego przepysznego przetworu potrzebujesz tylko gruszek, jabłek oraz soku z cytryny. Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów spożywczych.
A więc jak zrobić mus z gruszek? Wystarczy, że pokrojone w drobną kostkę jabłka oraz gruszki ugotujesz w odrobinie wody. Następnie dodasz do nich sok z cytryny, którego zadaniem jest naturalne zakonserwowanie przetworów. Gorący mus przelejesz do czystych słoików, zakręcisz się zapasteryzujesz. Tak przygotowane przetwory możesz przechowywać dość długo.
Gruszki to owoce, które są miękkie i soczyste i posiadają cienko skórkę. Istnieje wiele odmian gruszek, jedne z nich możemy przechowywać i przeznaczyć na przetwory. Owoce te zawierają sporej ilości witaminy A, C, Ę, niektórych witamin z grupy B, cynku, magnezu, potasu oraz fosforu. Gruszki obfitują w przeciwutleniacze, które zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych.
Jabłka użyte do przygotowania musu są bogatym źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Zawierają one spore ilości błonnika, który korzystnie wpływa na pasaż jelitowy oraz zmniejsza ryzyko rozwoju choroby nowotworowej jelit. Dodatkowo jest to doskonałe źródło witaminy C, która wpływa na poprawę odporności naszego organizmu. Podaż tej witaminy jest szczególnie ważna w okresie wzmożonej zachorowalności.
Podsumowując mus z gruszek i jabłek to doskonała propozycja na smaczny przetwór owocowy. Będzie stanowił doskonały dodatek do słodkich dań, które możesz zaserwować dla swoich dzieci. Dodatkowo na bazie tego musu możesz przygotować wiele deserów oraz ciast.
Alergeny w musie z gruszek
Lista alergenów dla musu z gruszek przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mus z gruszek
Wartości odżywcze musu z gruszek
Mus z gruszek to doskonała propozycja na przetwory na zimę. Jest to doskonałe źródło wielu składników mineralnych i witamin, których podaż w sezonie zimowym może być ograniczona.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.