Mus owocowy
- Jabłko - 2 szt (360 g)
- Gruszka - 1 szt (130 g)
- Banan - 1 szt (120 g)
Przepis na mus owocowy krok po kroku
Wszystkie owoce umyj i obierz.
Gruszkę i jabłka zetrzyj na tarce o bardzo drobnych oczkach.
Banana pokrój na małe kawałki i przełóż do wysokiego naczynia.
Dodaj pozostałe owoce i wlej pół szklanki wody.
Całość blenduj na gładką masę.
Więcej informacji na temat musu owocowego
Mus owocowy to niezwykle łatwy i bardzo zdrowy deser, który z powodzeniem można podawać najmniejszym członkom rodziny. Składa się tylko z 3 podstawowych składników, które połączone razem, tworzą naprawdę pyszną całość. Ten mus można jeść jako osobne danie, ale będzie też stanowił wspaniały dodatek do naleśników, omletów czy placuszków. To świetny pomysł na zwiększenie ilości owoców w diecie w bardzo łatwy i smaczny sposób.
Przepis na mus owocowy jest niezwykle prosty, dlatego poradzą sobie z nim nawet kuchenni nowicjusze. Wystarczy tylko zblendować owoce w towarzystwie niewielkiej ilości wody, by móc cieszyć się tym jakże wspaniałym deserem. To bardzo łatwy, jednak wcale nie banalny przepis, który przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom kulinarnej prostoty.
To deser, który oprócz tego, że jest bardzo smaczny, jest też zdrowy. Zawiera sporą ilość owoców, które choć zblendowane, nie tracą swoich właściwości. Jabłka, które są podstawą tego musu są bogate w pektyny, które obniżają poziom cholesterolu we krwi. Banany są świetnym źródłem potasu i magnezu, pierwiastków, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu szkieletowego. Gruszki dostarczają sporych ilości jodu, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.
Ten mus owocowy na zimno świetnie sprawdzi się jako deser w upalne dni. Ma wspaniały smak i idealną, gęstą i kremową konsystencję. Mus owocowy dla dzieci, przypadnie do gustu również dorosłym, ze względu na naprawdę słodki smak. Całość nie zawiera zbyt dużej ilości kalorii, a dostarcza naprawdę wielu potrzebnych witamin i składników prozdrowotnych.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mus owocowy, który nie tylko pysznie smakuje, ale również dostarcza cennych składników i z powodzeniem można podawać go także dzieciom, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego mus idealny. Puszysty i gęsty i bardzo słodki, choć bez dodatku cukru. To deser po zjedzeniu którego nie ma miejsca na wyrzuty sumienia, gdyż jest bardzo zdrową opcją, pełną kolorowych i smacznych owoców.
Alergeny w musie owocowym
Lista alergenów dla musu owocowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mus owocowy
Wartości odżywcze musu owocowego
To świetny pomysł na dostarczenie sobie odpowiedniej ilości owoców w ciągu dnia.
Energia i białka
(305g)
Węglowodany
(305g)
Tłuszcze
(305g)
Witaminy
(305g)
Składniki mineralne
(305g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.