Składniki dla 4 porcji
Liczba porcji:
Przyprawy
cukier
To będzie niezbędne
garnek

Przepis na mus czekoladowy z malinami krok po kroku

Czekoladę pokrój na kawałki i roztop w kąpieli wodnej wraz z łyżką cukru, zalej śmietanką.

Schłodź w lodówce przez ok.2 h.

Następnie ubij na sztywną pianę.

Maliny zblenduj wraz z cukrem, zostaw kilka do dekoracji.

Przygotuj słoiczki lub wysokie szklanki, na dno naczynia wyłóż mus z malin, na to wyłóż mus czekoladowy.

Na wierzchu ułóż pozostałe maliny.

Mus czekoladowy z malinami podany w szklankach i ozdobiony świeżą miętą oraz malinami.
Mus czekoladowy z malinami - cechy przepisu
Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:

Informacje dietetyczne - mus czekoladowy z malinami

W skrócie
Kalorii w porcji
576 kcal
Wielkość
jednej porcji
185 g
Indeks glikemiczny
76

Wartości odżywcze musu czekoladowego z malinami

na 100g gotowej potrawy

Ta opcja zawiera sporo cukru, dlatego nie powinna gościć zbyt często w naszej diecie.

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(185g)
Energia (kcal)
311.80
576.83
Białko (g)
2.84
5.25

Węglowodany

Na 100g
Na porcję
(185g)
Węglowodany (g)
18.93
35.01
Węglowodany przyswajalne (g)
15.77
29.18
Błonnik (nieprzyswajalne) (g)
3.16
5.84

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(185g)
Tłuszcz (g)
25.16
46.54
Tłuszcze nasycone (g)
22.14
40.97
Tłuszcze nienasycone (g)
3.01
5.57

Składniki mineralne

Na 100g
Na porcję
(185g)
Sód (mg)
2.54
4.71
Szacunkowy indeks glikemiczny musu czekoladowego z malinami 76
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w musie czekoladowym z malinami

Lista alergenów dla musu czekoladowego z malinami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
    • Śmietanka kremowa 30%

Więcej informacji na temat musu czekoladowego z malinami

Mus czekoladowy z malinami to doskonała opcja na wspaniały deser, który doskonale sprawdzi się na co dzień i od święta. Mocno czekoladowy smak idealnie pasuje do malin.

Przepis na mus czekoladowy z malinami to doskonały pomysł na deser z kilku prostych składników. Dodatkowo nie musisz posiadać dużego doświadczenia kulinarnego, by go przygotować. Wystarczy odrobina cierpliwości, by roztopić czekoladę bez grudek. Ten deser idealnie smakuje ze świeżymi malinami, jednak możesz wykorzystać mrożone poza sezonem. Są tańsza, równie smaczne i zdrowe, a dostępne przez cały rok. Główny składnik tego przepisu to czekolad. Przez jednych uwielbiana, przez innych szeroko omijana ze względu na negatywny wpływ na sylwetkę. Przynajmniej takie są plotki. Warto jednak wiedzieć, że czekolada, zwłaszcza gorzka, to produkt, który choć kaloryczny, wcale nie jest zły dla naszego zdrowia. Dobrej jakości gorzka czekolada jest bogata w węglowodany, tłuszcze, a także błonnik. Ponadto kakao zawiera w sobie wysoką zawartość witamin. Czekolada poprawia humor, dodaje energii, smakuje prawie każdemu. Czekolada zawiera też wiele składników (m.in. fenylotylaminę), które podnoszą poziom serotoniny, zwalczając tym samym złe samopoczucie.

Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mus czekoladowy z malinami, by był smaczny i prosty, to ten sprawdzony przepis stanowi najlepsze rozwiązanie. Nie potrzebujesz do jego przygotowania dużej ilości dziwnych składników. Wszystko znajdziesz w nawet najmniejszym sklepie. Głównym składnikiem jest oczywiście czekolada. To ona stanowi serce musu. Zachwyca swoim mocnym smakiem. Najlepiej do przygotowania tego przepisu sprawdzi się czekolada gorzka, taka dobrej jakości. Poszukaj czekolady o zawartości kakao przynajmniej 70%. Jeśli jednak nie lubisz smaku gorzkiej czekolady, jest dla Ciebie zbyt intensywny i wiesz, że nie będziesz w stanie go zjeść z przyjemnością, możesz sięgnąć po czekoladę mleczną. W takiej sytuacji nie dodawaj dużej ilości śmietanki, gdyż całość może nie mieć odpowiedniego wyrazu.

Szacunkowy koszt przygotowania musu czekoladowego z malinami

Koszt składników
34.50
Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Maliny
150 g
8.00
Za 125,0 g
Liczba opakowań 2
9.60
Za 150 g
Czekolada gorzka
170 g
5.00
Za 100,0 g
Liczba opakowań 2
8.50
Za 170 g
Cukier
20 g
2.50
Za 1000,0 g
Liczba opakowań 1
0.05
Za 20 g
Śmietanka kremowa 30%
400 g
3.00
Za 200,0 g
Liczba opakowań 2
6.00
Za 400 g
Koszt składników
34.50
Jak oceniasz przepis na mus czekoladowy z malinami
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100,0% osób