Muffinki z jagodami
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa) - 1 i 1/2 szklanki (240 g)
- Cukier - 2/3 szklanki (135 g)
- Cukier wanilinowy - 1 opakowanie (16 g)
- Olej rzepakowy - 1/2 szklanki (125 ml)
- Mleko 2% - 1/2 szklanki (130 ml)
- Jagody (200 g)
- Jajko - 1 jajko rozmiar L (1 szt.)
- Proszek do pieczenia - 1 łyżeczka (4 g)
- Soda oczyszczona - 1/2 łyżeczki (3 g)
- Sól - 1/4 łyżeczki (1 g)
Przepis na muffinki z jagodami krok po kroku
W średniej misce umieść przesianą mąkę, sodę oczyszczoną, sól, cukier, cukier wanilinowy, proszek do pieczenia. Wymieszaj.
Do dużej miski wbij jajko, a potem dodaj mleko i olej. Wymieszaj, a potem wsyp zawartość średniej miski. Mieszaj do połączenia się składników i dodaj jagody. Krótko wymieszaj ostatni raz.
W formie na muffinki umieść papilotki i do każdej z nich nałóż porcję surowej masy.
Piekarnik rozgrzej do 185 stopni (grzanie góra-dół).
Muffinki piecz ok. 20-25 min.
-
Sałatka gyros
-
Ciasto marchewkowe
-
Sałatka z tuńczykiem
-
Sałatka z kurczakiem
-
Ciasto drożdżowe
-
Sałatka z zupek chińskich
-
Lawasz
-
Ciasto z jabłkami
-
Churros
-
Muffinki czekoladowe
-
Rogaliki drożdżowe
-
Pieczarki faszerowane
-
Muffiny bananowe
-
Koreczki
-
Pomidory z mozzarellą
-
Bajaderki
-
Mochi
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Przekąski na sylwestra
Więcej informacji na temat muffinek z jagodami
Muffinki z jagodami są szybkie do przygotowania, a znikają jeszcze szybciej. Jeśli spodziewasz się gości, warto przygotować więcej tych babeczek. Uwielbiają je zarówno dzieci, jak i dorośli.
Jak zrobić babeczki z jagodami? Przepis na muffinki z jagodami jest prosty. W jednej misce wystarczy wymieszać suche składniki, a w drugiej mokre. Następnie to wszystko razem połączyć i wmieszać jagody, a potem masę rozdzielić do papilotków. Te muffinki wyjdą dobre także z borówkami mrożonymi.
Możesz przygotować muffinki bananowo-jagodowe. Do tych babeczek potrzebne będą dwa bardzo dojrzałe banany. Należy rozgnieść je za pomocą widelca lub zmiksować w blenderze, a potem dodać do mokrych składników. Jeżeli dodajesz dojrzałe banany, możesz zmniejszyć ilość cukru w tym przepisie, ponieważ takie banany są słodkie.
Muffinki jagodowe będą bardzo dobre z lukrem. Jeżeli zrobisz go z soku z cytryny i cukru pudru, to lukier będzie orzeźwiający. Z kolei słodszy lukier wyjdzie z połączenia gorącej wody z cukrem pudrem. Pamiętaj, aby lukier zrobić dopiero chwilę przed dekorowaniem muffinek, czyli gdy babeczki przestygną. Na taki lukier możesz dodać kilka jagód.
Babeczki możesz oprószyć cukrem pudrem, ale te muffinki będą też bardzo smaczne polane roztopioną i lekko przestudzoną białą czekoladą. Możesz też pokusić się na mleczną lub gorzką czekoladę wymieszaną ze śmietanką kremówką.
Jeżeli chcesz ładnie ozdobić jagodowe muffinki, możesz zdecydować się na kolorowy krem, ale potrzebny będzie rękaw kuchenny. Krem możesz przygotować z serka mascarpone, śmietanki kremówki i cukru pudru. Gdy rozdzielisz masę, do każdej z nich dodaj odrobinę barwnika, aby uzyskać różne kolory.
Ten sprawdzony i prosty przepis zakłada przygotowanie babeczek na oleju, ale olej możesz zastąpić masłem (ok. 100 g powinno wystarczyć). Masło roztop w mikrofalówce i dodaj do mokrych składników, gdy przestygnie. Możesz też zdecydować się na olej kokosowy. Część jagód możesz zostawić, aby posypać wierzch masy już umieszczonej w papilotkach. Muffinki możesz zrobić z jagodami mrożonymi.
Alergeny w muffinkach z jagodami
Lista alergenów dla muffinek z jagodami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna - typ 450 (tortowa)
- Proszek do pieczenia
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 2%
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze muffinek z jagodami
Energia i białka
(60g)
Węglowodany
(60g)
Tłuszcze
(60g)
Witaminy
(60g)
Składniki mineralne
(60g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.