Muffinki jogurtowe
- Jogurt naturalny (170 ml)
- Cukier (170 g)
- Masło (100 g)
- Mąka pszenna typ 500 (200 g)
- Jajko (3 szt.)
Przepis na muffinki jogurtowe krok po kroku
Nastaw piekarnik na 170 st.C. Do formy na muffinki wyłóż 12 papilotek (papierowych albo silikonowych).
Roztop masło i ostudź.
Wymieszaj w misce mąkę, połowę łyżeczki proszku do pieczenia, startą skórkę z pomarańczy.
W drugiej misce połącz jajka, szczyptę soli, aromat pomarańczowy, jogurt oraz ostudzone masło.
Do mokrych składników dodaj suche składniki i wymieszaj łyżką. Nie używaj do tego miksera.
Gdy składniki ciasta się połączą, przełóż ciasto do papilotek (po równo do każdej).
Piecz muffinki przez około 20 minut do suchego patyczka.
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami, czekoladą i kajmakiem
-
Ciasto jogurtowe
-
Ciasto jogurtowe z truskawkami
-
Ciasto ucierane z truskawkami
-
Ciasto filadelfia
-
Ciasto jogurtowe z jabłkami
-
Fit sernik na zimno
-
Ciasto jogurtowe z brzoskwiniami
-
Ciasto z jogurtem greckim
-
Ciasto jogurtowe z jagodami
-
Ciasto z mango
-
Sernik na jogurtach greckich
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto jogurtowe z owocami
-
Ciasto jogurtowe z borówkami
-
Jogurtowiec z galaretkami
-
Ciasto jogurtowe z kruszonką
-
Ciasto jogurtowe ze śliwkami i kruszonką
-
Ciasto jogurtowe
Więcej informacji na temat muffinek jogurtowych
Najlepszy pomysł na pyszne babeczki z kilku składników to te muffinki jogurtowe. Wilgotne, smaczne i z pomarańczową nutą – sprawdzą się w każdej sytuacji. Będą dobre na święta, ale też można zabrać je do szkoły czy w podróż. Przepis na muffinki jogurtowe jest szybki i bardzo prosty. Wszystkie składniki do zrobienia tych babeczek być może masz w domu. Sprawdź więc jak zrobić muffinki jogurtowe. Otrzymasz najlepsze mini ciasteczka na deser. Nawet Twoje dzieci będą zachwycone i chętnie zjedzą te smaczne słodkości.
Muffinki jogurtowe to mini ciastka pieczone w piekarniku w specjalnej formie do muffinek. Jest to odpowiednia propozycja na szybkie muffinki, ponieważ całość zajmie około 35 minut. Dodatek masła jest dobrym pomysłem na uzyskanie właśnie takich babeczek, które są pyszne, mięciutkie w środku i z chrupiącą skórką na zewnątrz. Przepis na muffinki jogurtowe jest wzbogacony o dodatek pomarańczowej skórki oraz aromatu. Dzięki temu są najlepsze jako smaczny pomysł na domowy wypiek z piekarnika dla rodziny. Jak zrobisz muffinki jogurtowe, warto je posypać cukrem pudrem. Tylko uważaj – szybko znikają z talerza.
Jeśli masz w domu takie składniki jak mąka, masło, jajka, cukier, jogurt naturalny, proszek do pieczenia – działaj. Dodatkowo przyda się także wyżej wymieniony aromat pomarańczowy i skórka z pomarańczy. Nie wiesz, jak zrobić muffinki jogurtowe? Wykonanie jest szybkie i banalne. Na początku przygotuj piekarnik i formę. Roztop masło i ostudź je. Przed dodaniem do reszty składników nie może być gorące. W jednej misce umieść składniki suche, w drugiej zaś mokre. Wszystko wymieszaj łyżką, miksera tutaj nie używaj. Do mokrych składników dodaj suche i wszystko mieszaj do połączenia składników. Do papilotek wykładaj ciasto. Ważne jest to, by zapełnić ¾ wysokości papilotek. W przeciwnym razie namiar ciasta wypłynie z papilotki przy wyrastaniu. Piecz muffinki jogurtowe w piekarniku przez około 20 minut, sprawdzając patyczkiem, czy są już dobre.
Jeżeli zależy Ci na zwiększeniu ilości białka w przepisie, dodaj do niego (zamiast zwykłego jogurtu naturalnego), jogurt naturalny wysokobiałkowy. W przypadku, gdy unikasz cukru – możesz wymienić go na ksylitol albo erytrytol. To sprzyja obniżeniu indeksu glikemicznego, tak samo, jak użycie mąki pełnoziarnistej orkiszowej. Może być smacznie i zdrowo jednocześnie.
*Do przepisu na muffinki jogurtowe, zamiast proszku do pieczenia można wykorzystać sodę oczyszczoną (w takiej samej ilości).
*Aromat cytrynowy i skórka cytrynowa będzie tak samo pyszna w tym przepisie.
Alergeny w muffinkach jogurtowych
Lista alergenów dla muffinek jogurtowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
- Masło
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- proszek do pieczenia
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
W przepisie na muffinki jogurtowe nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- aromat pomarańczowy, skórka pomarańczy
Wartości odżywcze muffinek jogurtowych
W przepisie znajduje się cukier, który nie jest wskazany dla osób chorych na cukrzycę. Możesz użyć na jego miejsce zamienników cukru, np erytrytolu. Jogurt naturalny zawiera białko, ale jeżeli chcesz zwiększyć jego ilość, możesz wykorzystać jogurt naturalny wysokobiałkowy.
Energia i białka
(87g)
Węglowodany
(87g)
Tłuszcze
(87g)
Witaminy
(87g)
Składniki mineralne
(87g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.