Mostek wołowy
- Mostek wołowy bez kości (1500 g)
- Cebula - 2 szt (200 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Ketchup - 4 łyżki (100 g)
Przepis na mostek wołowy krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej pokrojoną w plasterki cebulę.
Mięso natrzyj solą, pieprzem i mielonym czosnkiem. Natnij je w poprzek, a w nacięcia włóż plasterki cebuli.
W miseczce zmieszaj ketchup, ostrą paprykę, kminek i odrobinę cukru. Do mieszanki włóż mięso i odstaw je na 45 minut.
Przełóż mięso do naczynia żaroodpornego, przykryj folią aluminiową i piecz je w temperaturze 180 stopni przez 2,5 godziny. Po tym czasie zdejmij folię i piecz kolejne 30 minut.
Więcej informacji na temat mostku wołowego
Mostek wołowy to wspaniała opcja na pyszny posiłek. Mięso tak przygotowane jest niezwykle miękkie, ze względu na naprawdę długą obróbkę termiczną. Jest również bardzo aromatyczne, ze względu na specjalnie dobraną mieszankę przypraw. To świetna opcja dla wszystkich, którzy kochają amerykańską kuchnię. Najlepiej komponuje się z frytkami i pieczonymi ziemniakami.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mostek wołowy, który będzie niezwykle smaczny i miękki, to ta receptura idealnie się sprawdzi. Mięso, które z niej powstaje jest po prostu idealne. Rozpływa się w ustach.
Ten prosty przepis na pyszny mostek wołowy sprawdzi się idealnie na dość pracochłonny, ale smaczny obiad. Choć całość zajmuje sporo czasu, to wołowina tak przygotowana zachwyca smakiem i miękkością. Przez wielu wołowina traktowana jest jako mięso na specjalną okazję, ma głęboki smak i aromat. Ten przepis idealnie się łączy właśnie z tym gatunkiem mięsa i sprawia, że całość jest jeszcze smaczniejsza. To opcja dla wszystkich, którzy kochają mięsne potrawy, zwłaszcza o intensywnym smaku.
Mostek wołowy jest bardzo smaczny, ale to właściwa obróbka termiczna sprawia, że zaskakuje wszystkich. Choć bardzo często poddawany jest duszeniu lub smażeniu, to najlepiej smakuje właśnie pieczony. Im więcej czasu spędzi w piekarniku tym lepiej. Ważne, by mięso było przykryte papierem, by nie przypiekło się za bardzo. Mięso można również upiec w nieco niższej temperaturze i wydłużyć czas pieczenia.
To naprawdę dobry pomysł na łatwe danie, które choć pracochłonne, to zaskakuje smakiem. Najlepiej komponuje się z ziemniakami. Wtedy tworzy zupełnie amerykańskie danie, które może gościć w menu każdego dnia. Mięso wspaniale komponuje się z ketchupem i odrobiną cukru. Samo przygotowanie mięsa to proces bardzo szybki, najwięcej czasu zabiera pieczenie mięsa, ale nie warto go skracać, gdyż to właśnie dzięki temu mięso jest tak soczyste i delikatne. Marynata do przygotowania mięsa jest niezwykle łatwa, wystarczy tylko kilka składników, które zwykle goszczą w kuchennej spiżarni.
Najlepiej do tego celu używać mięsa bez kości. Potrawy z mostka wołowego świetnie sprawdzą się zwłaszcza na uroczystości.
Alergeny w mostku wołowym
Lista alergenów dla mostku wołowego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mostek wołowy
Wartości odżywcze mostku wołowego
To zdrowa opcja, jednak nie powinna gościć w menu zbyt często ze względu na duży udział nasyconych kwasów tłuszczowych. Dobrze jest połączyć mięso z surówką ze świeżych warzyw i kaszą.
Energia i białka
(305g)
Węglowodany
(305g)
Tłuszcze
(305g)
Witaminy
(305g)
Składniki mineralne
(305g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.