Mojito bezalkoholowe
- Limonka - 1 szt (100 g)
- Lód - pół szklanki (65 g)
- Cukier trzcinowy - 2 łyżeczki (10 g)
Przepis na mojito bezalkoholowe krok po kroku
W pojemniku pokrusz lód za pomocą blendera. Przełóż go do dużej szklanki.
Limonkę przekrój na pół, jedną połówkę zroluj dłonią i wyciśnij z niej sok wprost do szklanki. Drugą część sparz gorącą wodą i pokrój w mniejsze kawałki.
Dodaj do szklanki posiekaną miętę i cukier. Całość dokładnie razem wymieszaj.
Do szklanki wlej 100 ml wody, najlepiej gazowanej.
Więcej informacji na temat mojito bezalkoholowym
Mojito bezalkoholowe to drink, który idealnie sprawdzi się dla wszystkich miłośników słodkich napojów. Robi się go niezwykle łatwo i szybko. To drink, który będzie świetny dla wszystkich osób, niepijących alkoholu. Ta wersja jest również zdrowsza, nie tylko ze względu na brak alkoholu, ale także na obniżoną ilość cukru, w porównaniu do typowej, dobrze znanej opcji. Ten kultowy drink w takiej wersji idealnie sprawdzi się na upalne dni, gdyż wspaniale gasi pragnienie.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mojito bezalkoholowe w łatwy sposób, tak by wyszło naprawdę pyszne, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego napój o niezwykle spójnej kompozycji smakowej i bardzo orzeźwiający. To wszystko zasługa dużej ilości limonki i mięty, które świetnie ze sobą współgrają.
Mojito to dość popularny drink, który pochodzi z Kuby. Na początku tylko tam był drinkiem flagowym, teraz popularny na całym świecie, niejednokrotnie częściej wypijany poza granicami Kuby. Zwykle podawany jest z rumem, który świetnie dopełnia smak rześkich owoców i mięty. W tej wersji występuje bez alkoholu, dzięki czemu zyskuje na lekkości i jest bardziej zdrowy. W takiej wersji może być również spożywany na diecie. Choć zwykle bezalkoholowa wersja mojito robiona jest na bazie słodzonych napojów, to wcale nie jest to konieczne, by uzyskać przepyszny, charakterystyczny smak. Całość z dodatkiem słodkich napój jest zbyt ciężka i nie orzeźwia tak bardzo. Dlatego opcja z gazowaną wodą jest znacznie lepsza, smaczniejsza i bardziej korzystna dla zdrowia. Jeśli chce się otrzymać bardziej fit opcję, można całość zrobić bez cukru. Można go wymienić na dowolny słodzik, świetnie sprawdzi się na przykład erytrytol czy ksylitol.
Ten drink to idealny pomysł na domowe imprezy. Świetnie sprawdzi się dla gości, którzy nie gustują w alkoholach. W dodatku przepis na mojito bezalkoholowe jest bardzo prosty, dlatego jego przygotowanie zabierze niewiele czasu. Ten napój bezalkoholowy nadaje się również dla dzieci, gdyż jest pyszny i bardzo orzeźwiający. Domowe mojito jest świetną opcją na oczarowanie wszystkich domowników pysznym smakiem limonki i mięty.
Alergeny w mojito bezalkoholowym
Lista alergenów dla mojito bezalkoholowym przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mojito bezalkoholowe
Wartości odżywcze mojito bezalkoholowym
To wersja zdrowsza od pierwotnej jednak wciąż zawiera dość sporo cukru, który w nadmiarze szkodzi zdrowiu, więc lepiej by drink nie gościł zbyt często w menu.
Energia i białka
(275g)
Węglowodany
(275g)
Tłuszcze
(275g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.