Mleczna kanapka (ciastko)
- Jajko (2 szt.)
- Ser twarogowy chudy (180 g)
- Serek homogenizowany - naturalny bez dodatku cukru (70 g)
- Erytrytol (20 g)
- Miód (25 g)
- Kakao 16% (proszek) (10 g)
- Olej rzepakowy (7 ml)
- Mleko 2% (20 ml)
- Mąka orkiszowa - typ 2000 (30 g)
Przepis na mleczną kanapkę (ciastko) krok po kroku
Nagrzej piekarnik na 200 st. C. Naczynie wyłóż papierem do pieczenia.
Jajka i mleko muszą być w temperaturze pokojowej.
Oddziel żółtka od białek.
Mąkę przesiej z kakao oraz 1/4 łyżeczki proszku do pieczenia.
Białka ze szczyptą soli ubij mikserem na sztywno.
Do mąki z kakao i proszkiem do pieczenia dodaj żółtka, olej, mleko, erytrytol i zmiksuj na gładką masę.
Dodaj ubite białka i powoli wymieszaj łyżką.
Do naczynia wylej masę.
Piecz do suchego patyczka, około 25 minut.
Ser, miód, aromat waniliowy i serek homogenizowany (lub jogurt naturalny) zblenduj blenderem na gładki krem.
Upieczone ciasto ostudź i przetnij wzdłuż na pół.
Posmaruj kremem ciasto i przykryj drugą połówką. Przyciśnij. Można wyciąć prostokątne batoniki.
Ciasto schładzaj w lodówce przez minimum godzinę.
-
Sernik złota rosa
-
Smoothie
-
Chlebek bananowy fit
-
Legumina
-
Nutella ze śliwek
-
Ciastka czekoladowe
-
Pieczone jabłka
-
Deser z galaretki
-
Lody bananowe
-
Galaretka bez cukru
-
Słodycze bez cukru
-
Sernik z brzoskwiniami z wiaderka
-
Ciasto bananowe fit
-
Affogato
-
Ciastka z kleiku ryżowego
-
Fit tiramisu
-
Brownie z buraka
-
Trufle czekoladowe
-
Dietetyczne desery
Więcej informacji na temat mlecznej kanapki (ciastka)
Mini mleczna kanapka to ciastko na jedną lub dwie porcje. Fit deser nie zawiera cukru dodanego, ma niewiele kilokalorii, a w dodatku jest bardzo smaczny. Może to być słodka przekąska dla dziecka. To także genialne rozwiązanie dla wszystkich, którzy są na diecie redukcyjnej. Mleczna kanapka w formie małego ciastka jest również pełnowartościowa – zdecydowanie jest to przepis godny polecenia. Przepis na mleczną kanapkę jest naprawdę prosty i szybki. Musisz go poznać. Sprawdź więc, jak zrobić mleczną kanapkę.
Deser, jakim jest mleczna kanapka to zdrowsze odwzorowanie słynnego batonika. Jest to ciasto czekoladowe, pomiędzy którym znajduje się waniliowy krem serowy. Wersje fit znanych słodyczy są jak najbardziej pożądane, ponieważ wiele osób dba o walory zdrowotne swoich posiłków. Takim ciastkiem uda Ci się dostarczyć do organizmu słodkiego smaku. Dzięki temu zmniejszasz ryzyko zjedzenia słodyczy, które możesz kupić w sklepie. Jak wiadomo, kupne słodycze zazwyczaj mają nieciekawe składy. Taki domowy deser jest zdecydowanie lepszym wyjściem.
Mleczna kanapka na raz (lub na dwa razy) to fit przekąska, którą możesz zaproponować komuś na diecie. Ma wszystko czego potrzeba – wilgotne ciasto i krem o waniliowym smaku. Nie wiesz jak zrobić mleczną kanapkę? Zobacz, jakie to proste. Wystarczy przygotować nieduże naczynie, w którym możesz upiec ciasto. Wykorzystałam owalne naczynie ceramiczne, które ma 20 cm długości, 15 cm szerokości oraz 5 cm wysokości. Wyłóż je papierem do pieczenia i od razu nastaw piekarnik. Do przepisu na mleczną kanapkę jajka i mleko powinny mieć temperaturę pokojową. Najpierw przygotuj składniki: żółtka oddziel od białek, a mąkę przesiej z kakao i proszkiem do pieczenia. Białka ubij na sztywno z odrobiną soli. Mąkę, kakao, proszek do pieczenia, erytrytol, żółtka, mleko i olej zmiksuj na gładką masę. Wymieszaj ją delikatnie łyżką z ubitymi białkami. Przelej masę do naczynia, wstaw do piekarnika i upiecz. W tym czasie przygotuj krem i zblenduj miód, aromat waniliowy, ser biały oraz serek homogenizowany. Nie powinno być grudek. Upieczony biszkopt ostudź i podziel go wzdłuż na pół, tworząc dwa placki. Na jednego placka wyłóż krem, przykryj drugim plackiem i delikatnie przygnieć rękami, by mleczna kanapka była zwarta. Ciastko schładzaj w lodówce i jedz.
*Jeżeli ilość miodu czy erytrytolu jest dla Ciebie zbyt mała, dodaj ich więcej. Miód możesz zamienić na syrop z agawy lub syrop klonowy. Wtedy możesz podać deser dziecku poniżej 1 roku życia (ponieważ miód nie jest zalecany dziecku, które nie ma skończonego roku).
Alergeny w mlecznej kanapce (ciastku)
Lista alergenów dla mlecznej kanapki (ciastka) przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy chudy
- Serek homogenizowany
- Mleko 2%
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- mąka orkiszowa
- proszek do pieczenia
Wartości odżywcze mlecznej kanapki (ciastka)
Mleczna kanapka to doskonały deser w zdrowszej wersji. Nie zawiera cukru dodanego, zrobiona jest z wyższego typu mąki pełnoziarnistej, jest mniej kaloryczna oraz ma niższy indeks glikemiczny niż wyrób sklepowy.
Energia i białka
(235g)
Węglowodany
(235g)
Tłuszcze
(235g)
Witaminy
(235g)
Składniki mineralne
(235g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.