Mizeria na zimę do śmietany
- Ogórek (1000 g)
- Sól - 3/4 łyżki (8 g)
- Cukier - 3/4 łyżki (8 g)
- Ocet spirytusowy - 2 łyżki (20 ml)
Przepis na mizerię na zimę do śmietany krok po kroku
Ogórki dokładnie umyj, obierz i pokrój w cienkie plasterki.
Pokrojone ogórki przełóż do dużego garnka i zalej octem.
Dodaj też cukier oraz sól i dokładnie wymieszaj.
Odstaw na ok. 40-60 minut, aż ogórki puszczą soki.
Przełóż ogórki (razem z powstałym płynem) do czystych i wyparzonych słoików.
Szczelnie zakręć i zapasteryzuj.
-
Mizeria
-
Mizeria z octem
-
Mizeria na zimę
-
Mizeria do słoika
-
Mizeria do słoików
-
Mizeria na słodko
-
Mizeria z jogurtem
-
Mizeria na zimę bez octu
-
Mizeria z cukinii
-
Mizeria bez śmietany
-
Mizeria z cebulą
-
Mizeria z sałaty
-
Mizeria z pomidorów
-
Polędwiczki z kurczaka w chrupiącej panierce z frytkami i mizerią
-
Mizeria
Więcej informacji na temat mizerii na zimę do śmietany
Mizeria na zimę do śmietany to świetny pomysł na domowe przetwory, które urozmaicą Twoją spiżarnię. Dzięki jej przygotowaniu zamkniesz smak i wartości odżywcze sezonowych, letnich ogórków w słoikach i będziesz mógł/mogła cieszyć się nimi przez cały rok. Jak zrobić mizerię z ogórków na zimę? Koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, w którym wyjaśniamy, jak przygotować ją krok po kroku. Niezbędne składniki to świeże ogórki (najlepiej gruntowe), sól, cukier, ocet spirytusowy. Przepis na mizerię na zimę do śmietany możesz też urozmaicić poprzez dodatnie do niej kopru, czosnku lub cebuli. Jeśli nie odpowiada Ci zalewa octowa, przygotuj ogórki bez octu. Mizeria będzie równie smaczna! A ile soli dodać? Proporcje również warto dopasować do swoich preferencji. Na kilogram zielonych ogórków proponujemy dodać niecałą łyżkę soli i niecałą łyżkę cukru. Ogórki wystarczy umyć, obrać i cienko pokroić, a następnie zalać octem, zasypać solą i cukrem oraz odstawić do czasu, aż puszczą soki. Wtedy mizeria jest gotowa do przełożenia do słoików. Jak widzisz, jest to bardzo prosty przepis i na pewno poradzisz sobie z jego przygotowaniem bez żadnych trudności. Domowe przetwory to jeden z lepszych sposób na konserwowanie żywności, na którą sezony trwają dość krótko. Mizeria na zimę do śmietany świetnie sprawdzi się jako dodatek do obiadów zarówno mięsnych, rybnych, jak i wegetariańskich.
Alergeny w mizerii na zimę do śmietany
Lista alergenów dla mizerii na zimę do śmietany przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mizerię na zimę do śmietany
Wartości odżywcze mizerii na zimę do śmietany
Ogórki w połączeniu z octem mogą być dość ciężkostrawne dla osób z zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi. Warto przygotować wtedy mizerię bez octu.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.