Mizeria na słodko
- Ogórek - 4 średni sztuki (180 g)
- Śmietanka kremowa 30% - 3 łyżki (30 g)
- Cukier - 1 szczypta (3 g)
- Ocet winny - 0,5 łyżeczki (3 ml)
Przepis na mizerię na słodko krok po kroku
Ogórka obierz lub dokładnie umyj i osusz.
Ogórka pokrój w plasterki i przełóż do miski.
DO ogórków dodaj szczyptę soli i odstaw na 10 minut.
Odsącz wodę z ogórki, dodaj szczyptę pieprzu, cukru, ocet winny i śmietankę.
Mizerię dokładnie wymieszaj.
Więcej informacji na temat mizerii na słodko
Mizeria na słodko to jedna z kilku propozycji przygotowania mizerii z ogórków. Lekko słodka, z nutą octu winnego, pyszna mizeria z chrupiących ogórków pasuje do wielu różnych propozycji obiadowych.
Mizeria z ogórków to popularna i tradycyjna surówka kuchni polskiej. Znana od wielu lat, w każdej rodzinie przygotowywana trochę inaczej, smaczna mizeria jest uwielbiana przez wiele osób, a szczególnie przez dzieci. Mizeria ta wykonana jest ze słodką śmietaną, jeśli jednak z przyczyn zdrowotnych lub z powodu gustu wolisz nie używać słodkiej śmietanki, przygotuj ją z jogurtem. Ponieważ jogurt jest kwaśniejszy od słodkiej śmietanki będzie ona wymagać odrobinę więcej cukru aby uzyskać słodki smak. Mizeria z cukrem, octem winnym oraz z koperkiem to smaczna propozycja surówki obiadowej. Mizeria z cukrem może być podana do kotletów mielonych, kotletów schabowych, kotletów z kaszy, kotletów z pieczarek oraz różnych pieczeni i dań w sosie. Mizeria na słodko to fajna surówka szczególnie na zimę. Jest ona bogata w smaku, a przez to, że jest przygotowana ze słodką śmietaną, jest tłustsza i troszkę cięższa, z tego powodu lepiej sprawdzi się w zimie niż w lecie. W upalne, letnie dni dobrze sprawdzi się mizeria z dodatkiem gęstej, kwaśnej śmietany lub jogurtu naturalnego z dodatkiem szczypiorku, lub z koperkiem. Przepis na mizerię z ogórków na słodko jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu. Jak zrobić mizerię z ogórków na słodko dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo wyjaśniony.
Wypróbuj sprawdzony przepis na smaczną mizerię na słodko. Smaczna i szybka w wykonaniu surówka pasuje do wielu dań i posmakuje wielu osobom. Dzięki czemu jest uniwersalnym dodatkiem do obiadu lub kolacji.
Alergeny w mizerii na słodko
Lista alergenów dla mizerii na słodko przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Ocet winny
Wartości odżywcze mizerii na słodko
Mizeria na słodko to oryginalna forma przygotowania mizerii. Nie jest to najzdrowsza wersja tej surówki, ale bez obaw możesz ją podać raz na jakiś czas.
Energia i białka
(108g)
Węglowodany
(108g)
Tłuszcze
(108g)
Witaminy
(108g)
Składniki mineralne
(108g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.