Mintaj w panierce
- Mintaj filet - 2 filety (240 g)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta (100 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na mintaja w panierce krok po kroku
Rybę opłucz i delikatnie osusz.
Natrzyj ją solą, pieprzem, pieprzem cytrynowym i bazylią.
Na talerzyk wbij jajko, a na drugi wysyp bułkę tartą. Każdy kawałek ryby zanurz najpierw w jajku, a następnie w bułce.
Na patelni rozgrzej oliwę i smaż na niej rybę, z każdej strony, do pełnego zarumienienia.
-
Szczupak
-
Flądra
-
Pstrąg pieczony
-
Pstrąg z piekarnika
-
Ryba po grecku tradycyjna
-
Karp w galarecie
-
Dorsz z piekarnika
-
Śledzie w occie
-
Ryby w occie
-
Ryba w galarecie
-
Śledzie z żurawiną i czerwoną cebulą
-
Ryba w panierce
-
Ryba faszerowana
-
Śledzie po kaszubsku
-
Śledzie salsa
-
Śledzie po meksykańsku
-
Ryba smażona
-
Ryba po grecku
-
Ryba na wigilię
Więcej informacji na temat mintaja w panierce
Mintaj w panierce to ryba o naprawdę fantastycznym smaku i wspaniałej teksturze. Świetnie sprawdzi się na obiad, czy kolację. Można go zrobić w bardzo łatwy sposób, a wystarczy do tego tylko kilka składników. Ryba ta ma bardzo delikatny smak, który wystarczy tylko lekko podkreślić odrobiną ziół. Ta ryba wspaniale komponuje się z pieczonymi ziemniaczkami.
Przepis na mintaja w panierce pozwala na stworzenie pysznego i pełnowartościowego dania w kilka chwil. Do jego stworzenia wystarczy tylko kilka chwil, a całość jest niezwykle prosta. To idealny posiłek na obiad czy kolację, gdyż jest bardzo sycący. Głównym składnikiem jest w nim oczywiście ryba. Choć najnowsze zalecenia zdrowego żywienia mówią o włączeniu do swojego menu ryby co najmniej dwa razy w tygodniu, to bardzo często wciąż nie gości ona w diecie zbyt często. Warto to zmienić, gdyż ryby dostarczają niezwykle cennych składników odżywczych. Nie inaczej jest w przypadku mintaja. To ryba o bardzo niskiej kaloryczności, dzięki czemu wspaniale sprawdza się chociażby w diecie redukcyjnej. Dodatkowo, zawiera również sporo białka, które jest niezbędne do budowania tkanki mięśniowej, ale również do produkowania niezbędnych enzymów i hormonów. To także wspaniała skarbnica cynku czy selenu, pierwiastków bez których ciężko jest budować prawidłową pracę układu immunologicznego. Nie można również zapominać kwasach tłuszczowych z rodziny Omega 3, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Frakcje EPA i DHA ciężko jest odnaleźć w innych składnikach pokarmowych, a mają one wspaniały wpływ na układ krwionośny, nerwowy i odpornościowy.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mintaja w panierce, by był niezwykle smaczny, ale równocześnie niezbyt skomplikowany to ten przepis przypadnie ci do gustu. Całość zajmuje tylko kilka chwil. Potrzebne są do niego filety z mintaja, a także prosta panierka do ryby. Z tej receptury dowiesz się jak usmażyć go na patelni, tak by był dobry. I choć smażony na oleju wciąż jest bardzo zdrowy, a przy okazji naprawdę pyszny.
Alergeny w mintaju w panierce
Lista alergenów dla mintaja w panierce przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mintaj filet
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
Wartości odżywcze mintaja w panierce
To opcja zdrowa, jednak ze względu na obróbkę termiczną nie powinna gościć zbyt często w menu.
Energia i białka
(225g)
Węglowodany
(225g)
Tłuszcze
(225g)
Witaminy
(225g)
Składniki mineralne
(225g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.