Mintaj smażony
- Mintaj filet - 4 filety (400 g)
- Olej rzepakowy - 3 łyżki (30 ml)
- Jajko (1 szt.)
- Bułka tarta - 1/2 szklanki (125 g)
- Mąka pszenna typ 500 - 1/2 szlanki (125 g)
Przepis na mintaja smażonego krok po kroku
Rybę umyj, osusz i dopraw do smaku.
Rybę obtocz w mące, następnie zamocz w jajku i na końcu obtocz w bułce tartej.
Olej rzepakowy rozgrzej na patelni.
Usmaż rybę z obu stron na złocisty kolor.
Więcej informacji na temat mintaja smażonego
Mintaj smażony sprawdzi się idealnie na obiad la całej Twoje rodziny. Jednocześnie dostarczysz sporą dawkę witamin i składników odżywczych do Twojego organizmu.
Ryby to niezwykle cenne źródło witamin z grupy B, a te bardziej tłuste witamin rozpuszczalnych w tłuszczach A, D, E. Ryby dostarczają nam nie tylko witamin, ale i wielu składników mineralnych takich jak fosfor, wapń czy jod, a także są źródłem białka w naszej diecie. Warto wspomnieć, że białko z ryb jest bardzo łatwo przyswajalne przez nasz organizm. Dlatego szczególnie zachęcam do spożywania większej ilości ryb w ciągu tygodnia. Nie tylko na obiad, możesz przygotować np. sałatkę z tuńczykiem lub pastę z makreli na pieczywo. Sposobów na urozmaicenie naszej diety w ryby jest całe mnóstwo, taka zmiana wyjdzie nam tylko na dobre, dlatego szczególnie zachęcam.
Ryby na naszym talerzu powinny gościć 2-3 razy w tygodniu, w każdej postaci. Szczególnie powinniśmy sięgać po ryby tłuste morskie. Będą one cennym źródłem witaminy D i kwasów omega 3, które są niezwykle ważne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu.
Dodatkowo wykazano, że osoby, które jedzą duże ilości ryb rzadziej zapadają na choroby układu krążenia i miażdżycę.
W Polsce spożycie ryb niestety nadal jest na niewielkim poziomie w porównaniu do Japonii czy Norwegii. Przeciętny Polak zjada tylko 13 kg ryb rocznie.
Poznaj mój przepis na mintaja smażonego. To nic trudnego, zakładam, że przygotowanie tego obiadu zajmie Ci mniej czasu niż smażenie mięsa. Rybę dokładnie umyj i dopraw do smaku. W pierwszej kolejności obtocz w mące, następnie zamocz w roztrzepanym jajku, a na końcu obtocz w bułce tartej. Tak przygotowaną rybę usmaż na złocisty kolor na patelni z rozgrzanym olejem rzepakowym.
Filet z mintaja smażony z patelni na oleju sprawdzi się idealnie na obiad, który będzie szybki i łatwy do przygotowania, a co najważniejsze będzie pyszny. Pokochają go nie tylko dorośli, ale także dzieci.
Zatem jeśli już wiesz jak zrobić smażonego mintaja przygotuj dobry obiad dla całej swojej rodziny.
Alergeny w mintaju smażonym
Lista alergenów dla mintaja smażonego przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mintaj filet
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Bułka tarta
- Mąka pszenna typ 500
Wartości odżywcze mintaja smażonego
Usmażoną rybę połóż na ręczniku papierowym tak aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu.
Energia i białka
(100g)
Węglowodany
(100g)
Tłuszcze
(100g)
Witaminy
(100g)
Składniki mineralne
(100g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.