Mielony z piekarnika
- Mięso mielone z indyka (400 g)
- Jajko (1 szt.)
Przepis na mielonego z piekarnika krok po kroku
Mięso przełóż do miski i wbij do niego jajko. Dodaj przyprawy i dokładnie wymieszaj.
Z mięsa uformuj małe kotleciki i wyłóż je na blachę pokrytą papierem do pieczenia.
Całość piecz w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez 30 minut.
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Mielony z kurczaka
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat mielonego z piekarnika
Mielony z piekarnika to naprawdę dobry i szybki patent na zdrowszą wersję tradycyjnych kotletów. Są równie smaczne, a dostarczają mniej tłuszczu. Na pewno przypadną do gustu wszystkim miłośnikom mięs i klasycznych przepisów. Mają niezwykle uniwersalne zastosowanie. Można je podawać z sosami, dodać do zupy, zjadać w tortilli czy na kanapkach. Sprawdzą się również w wersji bez zbędnych dodatków, podane z ziemniakami i surówką.
Przepis na mielone w piekarniku pozwala przygotować naprawdę smaczne kotlety, które nie tylko zaskoczą cię wspaniałym smakiem, ale będą zdrowe i pełnowartościowe. Jako, że najważniejszym składnikiem kotletów jest mięso, warto wybrać naprawdę dobrej jakości. W tym przepisie zaproponowane zostało mięso mielone z indyka, które nie jest bardzo kaloryczne, a przy okazji można z łatwością znaleźć je w sklepie, co na pewno będzie dużym plusem. Jego cena nie jest zbyt wygórowana. W porównaniu z mięsem czerwonym, wołowym lub wieprzowym, ma znacznie więcej błonnika, a dużo mniej nasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu jest bezpieczne dla układu sercowego i może gościć w diecie na co dzień. Chociaż wciąż jest wybierany niestety rzadziej, warto to zmienić a ta receptura pomaga to zrobić w prosty i smaczny sposób. Dodatkowo drób dostarcza sporo witamin z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i tryptofanu, który dba o odpowiednią ilość hormonu szczęścia w organizmie. To mięso jest również świetnym wyborem na diecie redukcyjnej, gdyż odznacza się dość wysoką sytością.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić mielone w piekarniku, by były naprawdę smaczne, a przy okazji niezbyt skomplikowane, ta receptura na pewno skradnie twoje serce. Kotlety, które z niej powstają są niezwykle chrupiące na zewnątrz, a miękkie w środku. Z przepisu dowiesz się ile czasu należy piec mięso, by nie było zbyt suche, czy niesmaczne. Kotleciki pieczone są wspaniałą alternatywą dla smażonych, które są bardzo ciężkostrawne. Te zapiekane, mają znacznie mniej tłuszczu, a są równie pyszne. To dobre rozwiązanie na obiad. To także wspaniały pomysł na zdrową kolację.
Alergeny w mielonym z piekarnika
Lista alergenów dla mielonego z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze mielonego z piekarnika
To zdrowa opcja na obiad, która dostarcza sporo białka. Warto dodać do niej źródło węglowodanów i warzyw.
Energia i białka
(113g)
Węglowodany
(113g)
Tłuszcze
(113g)
Witaminy
(113g)
Składniki mineralne
(113g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.