Mielonka z szynkowara
- Łopatka wieprzowa (1000 g)
- Sól - 1 łyżeczka (5 g)
- Żelatyna - 2 łyżki (15 g)
Przepis na mielonkę z szynkowara krok po kroku
Mięso umyj, pokrój na mniejsze kawałki i zmiel w maszynce na średnich oczkach.
Dodaj przyprawy, żelatynę i ok. 200 ml wody. Dokładnie wymieszaj i wyrób masę.
Do szynkowaru nakładaj porcjami mięso i dokładnie ubij. Zamknij i odstaw do lodówki na 24 godziny.
Wstaw szynkowar do garnka z wodą i gotuj ok. 2 godzin.
Wystudź mielonkę i wstaw do lodówki na kilka godzin.
-
Burgery
-
Kulebiaki
-
Danie z mięsa mielonego
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Cevapcici
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Shepherd's pie
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Zupa klopsowa
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Pide
-
Naleśniki z mięsa mielonego
-
Pieczeń z mięsa mielonego
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Co zrobić z mięsa mielonego
Więcej informacji na temat mielonki z szynkowara
Mielonka z szynkowara to pomysł na pyszny, domowy i zdrowy dodatek do kanapek, a także innych dań. Szynka z mięsa mielonego przygotowana w szynkowarze jest smaczna, dobra na wiele okazji. Przygotowana samodzielnie w domu będzie również zdecydowanie zdrowsza niż ta, którą można znaleźć na wielu półkach sklepowych. Mielonkę z szynkowara najczęściej przygotowuje się z mielonego mięsa wieprzowego. Mimo że ma ono wysoką zawartość białka, witamin z grupy B, cynku oraz żelaza, warto pamiętać, że jest dość kaloryczne i zawiera więcej nasyconych kwasów tłuszczowych niż mięso drobiowe. Dlatego mięso czerwone nie powinno być podstawą diety, a jedynie jej urozmaiceniem. Domowa mielonka z szynkowara jest pyszna i dobra na wiele okazji. Świetnie sprawdzi się do kanapek na ciepło, a także na zimno, można dodawać ją również sałatek, czy niektórych sosów. Jeśli zastanawiasz się, jak zrobić mielonkę z szynkowara koniecznie czytaj dalej, aby poznać nasz prosty przepis, który będzie dla Ciebie świetną inspiracją i wskazówką. Przygotowanie mięsa w szynkowarze gwarantuje, że będzie ono niezwykle soczyste, miękkie i delikatne. Nie wymaga też żadnych zbędnych dodatków. Jako dodatek wystarczą zioła i przyprawy, które sprawią, że mielonka z szynkowara będzie miała aromatyczny smak i zapach. Warto dodać między innymi majeranek, mieloną słodką paprykę. Ilość i rodzaj dodanych przypraw dopasuj do swoich preferencji, aby wersja finalna jak najbardziej trafiała w Twoje smaki. Aby mielonka miała odpowiednią konsystencję, nie może też zabraknąć dodatku zimnej wody i żelatyny. Z tych zaledwie kilku, łatwo dostępnych składników powstaje najlepsza mielonka wieprzowa, którą możesz wykorzystać na wiele sposobów. Mimo że jej przygotowanie nie wymaga dużo wysiłku, pamiętaj, że jest dość czasochłonne – mięso powinno odczekać minimum 24 godziny w lodówce, a czas gotowania to około 2 godzin. Dlatego przygotowanie mielonki z szynkowara warto zaplanować sobie odpowiednio wcześnie. Samodzielne przygotowanie mielonki gwarantuje jej najwyższą jakość, sprawia, że będzie niskoprzetworzona i pozbawiona zbędnych, potencjalnie niebezpiecznych dodatków. Koniecznie czytaj dalej, aby dowiedzieć się jak prosto i szybko przygotować przepis na mielonkę z szynkowara.
Alergeny w mielonce z szynkowara
Lista alergenów dla mielonki z szynkowara przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mielonkę z szynkowara
Wartości odżywcze mielonki z szynkowara
Spożycie mięsa czerwonego warto ograniczyć do 200-300 g tygodniowo.
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.