Mielonka w słoiku po staropolsku
- Karkówka wieprzowa - mielona (1000 g)
- Łopatka wieprzowa - mielona (500 g)
- Żelatyna (8 g)
Przepis na mielonkę w słoiku po staropolsku krok po kroku
Mięso włóż do miski.
Dodaj łyżkę czosnku, 3/4 łyżki pieprzu, łyżkę soli, łyżkę majeranku oraz żelatynę.
Wszystko bardzo dobrze wymieszaj.
Napełnij słoiki mięsem w 2/3 wysokości.
Pasteryzuj dobrze zamknięte słoiki przez godzinę. Studź słoiki w garnku i schowaj je do lodówki.
Po dobie pasteryzuj ponownie przez godzinę. Ostudź słoiki. Po ostudzeniu schowaj na kilka godzin do lodówki.
Po minimum 5 godzinach mięso można jeść (gdy powstanie galaretka i wytrąci się tłuszcz na wierzchu).
-
Burgery
-
Kulebiaki
-
Danie z mięsa mielonego
-
Rolada z mięsa mielonego
-
Kofta
-
Cevapcici
-
Rolady z mięsem mielonym
-
Gołąbki bez zawijania w piekarniku w sosie pomidorowym
-
Pulpeciki w sosie pomidorowym
-
Shepherd's pie
-
Klopsy w sosie pomidorowym
-
Zupa klopsowa
-
Pulpety w sosie pieczarkowym
-
Gołąbki z kapusty pekińskiej
-
Pide
-
Naleśniki z mięsa mielonego
-
Pieczeń z mięsa mielonego
-
Farsz na pierogi z mięsem
-
Co zrobić z mięsa mielonego
Więcej informacji na temat mielonki w słoiku po staropolsku
Pyszna, domowa konserwa mięsna na chleb? Mielonka w słoiku po staropolsku jest bardzo prosta. Poznaj ten sprawdzony przepis i zrób własną wędlinę. Mielonka w słoiku po staropolsku to doskonała propozycja na smaczny, mięsny dodatek do chleba. Robiąc domową konserwę mięsną własnej roboty, masz pewność, co się w niej znajduje. Przepis na mielonkę w słoiku po staropolsku jest zrobiony z mięsa mielonego, żelatyny i przypraw. Zobacz, jak zrobić mielonkę w słoiku po staropolsku. To naprawdę banalny przepis.
Konserwy mięsne, które można kupić w sklepie, są smaczne i szybkie. Często jednak ich skład pozostawia wiele do życzenia i taka konserwa nie jest dobra pod względem jakości. Mielonka w słoiku po staropolsku jest sprawdzonym przepisem na to, by otrzymać pyszną, domową wędlinę. Przepis na mielonkę w słoiku po staropolsku zawiera tylko mięso mielone z karkówki i łopatki, żelatynę, czosnek, majeranek, sól i pieprz. Tych kilka prostych składników to sprawdzony przepis na mięso do kanapek, który w dodatku bardzo prosto się robi.
Jak zrobić mielonkę w słoiku po staropolsku? Potrzebujesz słoików i zakrętek, które są czyste i wyparzone. Przyda się też garnek i ściereczka. W przepisie na mielonkę w słoiku po staropolsku używa się mięsa mielonego. Zmieloną karkówkę i łopatkę połącz z przyprawami: czosnkiem granulowanym, solą, pieprzem i majerankiem. Wymieszaj masę mięsną wraz z suchym proszkiem żelatyny. Mięso mielone przełóż do słoików. Należy napełnić 2/3 wysokości słoików. Zakręć je dobrze i ustaw w garnku na ściereczce tak, by nic się nie dotykało. Wlej wodę w ¾ wysokości słoików i wszystko gotuj godzinę po zagotowaniu wody. Słoiki ostudź w wodzie i schowaj do lodówki na całą dobę. Po tym czasie ponów pasteryzację (godzina). Gorące słoiki możesz zostawić w garnku i studzić lub studzić poza garnkiem. Zimne słoiki schładzaj w lodówce kilka godzin.
Jak zrobisz mielonkę w słoiku po staropolsku, będziesz mógł ją zjeść około 5 godzin po schłodzeniu. Będzie smaczna i zdąży nabrać odpowiedniej konsystencji. Po pasteryzacji zwróć uwagę, czy wieczko się zassało. Jeżeli nie – wymień zakrętkę i ponów pasteryzację. Źle zamknięty słoik spowoduje zepsucie mięsa.
Mielonka w słoiku po staropolsku to dobry pomysł na dodatek do chleba. Jednak to nie jest jedyny sposób wykorzystania. Ta pyszna, domowa wędlina nada się świetnie do bigosu. Taka konserwa jest smaczna z makaronem i sosem pomidorowym. Dobra będzie też do zapiekanki makaronowej.
Mielonkę w słoiku po staropolsku bez otwierania można przechowywać nawet 2 miesiące.
Alergeny w mieloce w słoiku po staropolsku
Lista alergenów dla mielonki w słoiku po staropolsku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na mielonkę w słoiku po staropolsku
Wartości odżywcze mielonki w słoiku po staropolsku
Taka propozycja jest wolna od węglowodanów. Przepis jest tłusty i zawiera białko. Żelatyna dobrze wpływa na stawy, wygląd włosów, skóry i paznokci.
Energia i białka
(50g)
Węglowodany
(50g)
Tłuszcze
(50g)
Witaminy
(50g)
Składniki mineralne
(50g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.