Mielone z piekarnika
- Mięso mielone wieprzowe (500 g)
- Jajko (2 szt.)
Przepis na mielone z piekarnika krok po kroku
Mięso przełóż do dużej miski. Dodaj sól, pieprz, czosnek i drobno pokrojoną natkę pietruszki z koperkiem.
Wbij do mięsa jajka i dokładnie wymieszaj, najlepiej za pomocą rąk. Z mięsa uformuj małe kotlety.
Blachę piekarnika wyłóż papierem do pieczenia i ułóż na nim kotleciki.
Piecz w piekarniku nagrzanym do 200 stopni przez 20 minut.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Mielony z kurczaka
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat mielonych z piekarnika
Mielone z piekarnika to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych smażonych kotletów. Pieczone klopsy są dużo lżejsze, a smakują równie dobrze. Można podawać je z ziemniakami, czy kaszą, lub włożyć do tortilli. Idealnie pasują do sosu pomidorowego, czy koperkowo ziołowego. Są malutkie, jednak dzięki temu łatwiej można je porcjować i lepiej sprawdzą się dla dzieci.
Mięso mielone z piekarnika to idealna baza dla kotletów. Jest chrupiące, soczyste i miękkie w środku, a do tego nie chłonie tłuszczu. To dzieje się również dlatego, że kotlety robi się bez bułki tartej. Kotleciki są bardziej suche niż ich tradycyjny odpowiednik, jednak dzięki temu są również zdrowsze.
Kotlety mielone świetnie sprawdzają się na obiad lub na kolację. Można je podawać tradycyjnie z ziemniakami lub zrobić z nich burgery w bułce. Posmakują wszystkim domownikom ze względu na łagodny smak i idealną konsystencję.
Przepis na mielone jest naprawdę prosty i nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności, czy dodatkowego sprzętu. Wystarczy tylko piekarnik i papier do pieczenia.
Kotlety pieczone są bardziej lekkostrawne niż ich smażona wersja dlatego stanowią świetną alternatywę dla osób z problemami z układem trawiennym, które potrzebują diety oszczędzającej tą część organizmu, a które nie mogą sobie wyobrazić zrezygnowanie z pysznych kotletów mielonych. Te zapiekane mają mniej tłuszczu, dzięki czemu spokojnie można je podawać również małym dzieciom.
Jeżeli zastanawiasz się jak zrobić mielone w piekarniku, a także ile piec mięso, by nie było zbyt suche, to ten przepis będzie idealną inspiracją. Dowiesz się jak przygotować i przyprawić mięso wieprzowe tak, by było niezwykle kruche i apetyczne. Te klopsiki nie tylko świetnie wyglądają, ale tak samo dobrze smakują. Najlepiej od razu przygotować większą porcję, gdyż znikają z talerzy w ekspresowym tempie. Za ich wspaniały smak odpowiadają również świeże zioła, zwłaszcza posiekana natka pietruszki, a także mielony czosnek. Takie połączenie idealnie pasuje do mięsa wieprzowego i nadaje mu miłej świeżości i lekkości.
Alergeny w mielonych z piekarnika
Lista alergenów dla mielonych z piekarnika przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
Wartości odżywcze mielonych z piekarnika
Energia i białka
(138g)
Węglowodany
(138g)
Tłuszcze
(138g)
Witaminy
(138g)
Składniki mineralne
(138g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.