Mielone w cieście francuskim
- Ciasto francuskie - 1 opakowanie (300 g)
- Mięso z piersi indyka bez skóry (500 g)
- Ser Mozzarella (50 g)
- Cebula - 1 cebula (100 g)
- Papryka konserwowa (marynowana) (90 g)
- Olej rzepakowy - 1 łyżka (10 ml)
Przepis na mielone w cieście francuskim krok po kroku
Cebule pokrój w kostkę. Podsmaż ją na oleju na złoty kolor.
Do cebuli dodaj mięso i dalej smaż. Dopraw.
Pod koniec smażenia dodaj pokrojoną w kostkę paprykę.
Na środku ciasta francuskiego rozłóż farsz z mięsa i posyp go serem.
Ciasto, które nie jest pokryte farszem potnij w paski i zwiń całość jak warkocz.
Piecz w piekarniku około 30 minut w temperaturze 180 stopni.
-
Mielony z piekarnika
-
Kotlety mielone z piekarnika
-
Kotleciki rybne
-
Mielone z pieczarkami
-
Mielone z piekarnika
-
Kotlety mielone
-
Kotlety mielone z indyka
-
Kotlety mielone z pieczarek
-
Klopsy mielone
-
Kotlety z soczewicy czerwonej
-
Burger domowy
-
Bryzol wołowy
-
Mielone z cukinią
-
Kotlety z kaszy jęczmiennej
-
Sznycel ministerski
-
Kotlety z mięsa z rosołu
-
Kotlety mielone bez bułki
-
Pulpety w sosie grzybowym
-
Kotlety mielone
Więcej informacji na temat mielonego w cieście francuskim
Szybkie w wykonaniu mielone w cieście francuskim to idealna propozycja na obiad lub kolacje, ale danie również idealnie sprawdzi się podczas spotkania ze znajomymi. Rolada jest bardzo łatwa w przygotowaniu, dlatego każdy powinien sobie z nim poradzić. Połączenie ciasta francuskiego z mięsem mielonym i papryką konserwową jest bardzo apetyczne. Danie można doprawić wskazanymi przyprawami w przepisie lub wedle uznania.
Jak zrobić mielone w cieście francuskim? Do ich wykonania potrzebujemy prostych składników, czyli ciasto francuskie, mięso mielone, cebulę, ser, paprykę konserwową i przyprawy. Cebulę kroimy w drobna kostkę i podsmażamy na oleju na złoty kolor. Następnie dodajemy mięso mielone i dalej smażymy. Doprawiamy. Pod koniec dodajemy pokrojoną w kostkę paprykę konserwową. Na rozłożone ciasto francuskie układamy farsz. Części, które nie zostały pokryte farszem tniemy w paski. Ciasto zwijamy jak warkocz i pieczemy w piekarniku około 30 minut w temperaturze 180 stopni.
Przepis na mięso mielone w cieście francuskim to głównie wypiek na bazie masy, która składa się z masła, jaj i wysokogatunkowej mąki pszennej. Jest bardzo delikatne i kruche oraz kaloryczne. 100 gram produktu to aż 500 kcal. Ciasto francuskie nadaje się jako baza zarówno do potraw na słodko jak i słono, ale trzeba jeść je z umiarem, ponieważ nie jest syte i pożywne. Dodatkowo w swoim składzie zawiera duże ilości tłuszczy, dlatego nie jest wskazane dla osób na diecie redukcyjnej oraz z podwyższonym poziomem cholesterolu. Przepis zawiera w swoim składzie również ser, który jest doskonałym źródłem witamin A, D, E i K oraz wapń, który między innymi wpływa na prawidłową budowę układu kostnego. Ciasto francuskie dobrze komponuje się również ze szpinakiem i serem feta, a w wersji na słodko np. z budyniem.
Pomysł na roladkę idealnie sprawdzi się jako danie na imprezę. Ten przepis to pomysł na pyszne jedzenie, które trzeba koniecznie spróbować. Zawijaniec na pewno będą Ci smakować, ponieważ jest łatwy w przygotowaniu, a kompozycja składników da dobre połączenie, którym będzie zachwycał się każdy. Posiłek warto wzbogacić o warzywa, ze względu na ich dobry wpływ na nasz organizm.
Alergeny w mielonym w cieście francuskim
Lista alergenów dla mielonego w cieście francuskim przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Ciasto francuskie
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser Mozzarella
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- pieprz ziołowy
Wartości odżywcze mielonego w cieście francuskim
Ciasto francuskie jest wysoko kaloryczne oraz bogate w tłuszcze dlatego warto spożywać je okazjonalnie.
Energia i białka
(250g)
Węglowodany
(250g)
Tłuszcze
(250g)
Witaminy
(250g)
Składniki mineralne
(250g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.