Medaliony drobiowe
- Piersi kurczaka bez skóry - 2 szt (400 g)
- Papryka czerwona - 1 szt (230 g)
- Cebula - 1 szt (100 g)
- Skrobia ziemniaczana (mąka ziemniaczana) - 4 pełne łyżki (80 g)
- Jajko (2 szt.)
- Ser gouda (50 g)
- Oliwa z oliwek - 4 łyżki (60 ml)
Przepis na medaliony drobiowe krok po kroku
Mięso oczyść z błonek, pokrój w małą kostkę.
Paprykę i cebulę pokrój w drobną kostkę i połącz z mięsem. Dodaj jajka, skrobię i dopraw do smaku pieprzem, solą, ostrą papryką, gałką muszkatołową i posiekaną natką pietruszki. Zetrzyj na tarce żółty ser wprost do miski.
Na patelni rozgrzej olej i wykładaj na nią uformowane łyżką niewielkie kotlety.
Całość smaż po 5-6 minut z każdej strony, aż do wyraźnego zarumienienia.
Więcej informacji na temat medalionów drobiowych
Medaliony drobiowe to kotlety, które idealnie sprawdzą się na rodzinny obiad. Wszystko dlatego, że są niezwykle smaczne, a przy tym bardzo miękkie i nie są nudne. Przypadną do gustu miłośnikom nowoczesnej kuchni, która stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych, jednak nudnych dań. Pierś z kurczaka zaserwowana w taki sposób naprawdę wspaniale się prezentuje i przepysznie smakuje, dlatego nie trzeba do jej jedzenia namawiać nawet najmłodszych domowników.
Przepis na medaliony drobiowe jest niezwykle łatwy. Całość robi się w ekspresowym tempie, a danie, które powstaje jest bardzo aromatyczne i smaczne. Wystarczy tylko kilka chwil, by przygotować wspaniałą propozycję na pyszny, rodzinny posiłek.
Medaliony z kurczaka są niezwykle lekkie i stanowią lepszą alternatywę dla kotletów z mięsa czerwonego. Zawierają znacznie mniej nasyconych kwasów tłuszczowych, które nie wpływają korzystnie na układ krwionośny, a w nadmiarze mogą również prowadzić do niebezpiecznych chorób. Są za to wspaniałym źródłem pełnowartościowego białka, które nie tylko wpływa na większą ilość masy mięśniowej, ale także pozwala szybciej się nasycić całym daniem.
Dobrze jest przygotować medaliony z serem, dzięki temu są smaczniejsze, a cała struktura jest bardziej zwarta. Ser pod wpływem ciepła wspaniale się roztapia i tworzy idealne połączenie ze smażonym kurczakiem.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić medaliony z kurczaka, które będą naprawdę smaczne, a przy tym niezbyt skomplikowane, to ten przepis na pewno przypadnie ci do gustu. Powstaje z niego mięso idealnie miękkie i soczyste, które świetnie smakuje i pięknie się prezentuje. Filet z kurczaka wspaniale współgra z papryką i serem. Kolorowa papryka wpływa na lepszy wygląd całej potrawy, ale także na fantastyczny smak i większą ilość witamin i składników mineralnych. To danie można również robić z warzywami, które akurat ma się w domu, niekoniecznie musi to być papryka. Świetnie sprawdzi się cukinia, a nawet pomidor. Idealnie do całości pasują również pieczarki, dzięki grzybom całość zyskuje zupełnie innego smaku.
Alergeny w medalionach drobiowych
Lista alergenów dla medalionów drobiowych przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser gouda
Wartości odżywcze medalionów drobiowych
To zdrowy pomysł na obiad. Warto podawać go z kaszą i dużą ilością świeżych warzyw.
Energia i białka
(170g)
Węglowodany
(170g)
Tłuszcze
(170g)
Witaminy
(170g)
Składniki mineralne
(170g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.