Masło z awokado
- Awokado - 1 sztuka (130 g)
- Sok z cytryny - 1 łyżka (10 ml)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na masło z awokado krok po kroku
Awokado przekrój na pół, wyjmij pestkę i wydrąż miąższ.
Dodaj sok z cytryny i drobno posiekany czosnek.
Całość dokładnie rozgnieć widelcem lub zblenduj na jednolitą masę.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Majonez z awokado
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado i pomidorami
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat masła z awokado
Masło z awokado to świetna alternatywa i zdrowy zamiennik, który śmiało można wykorzystywać zamiast masła lub margaryny na kanapki. Pasta z awokado ma wiele zalet. Przede wszystkim, jest prosta i szybka w przygotowaniu, dodatkowo można dodać do niej wiele dodatków, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Smak awokado i powstałej z niego pasty świetnie komponuje się z czosnkiem, sokiem z cytryny oraz natką pietruszki. Zwolennikom ostrych i pikantnych smaków z pewnością przypadnie do gustu masło z awokado przygotowane z dodatkiem papryczki chilli. Przepis na masło z awokado sprawdzi się również dla dzieci, które uwielbiają je zwłaszcza z dodatkiem banana i kakao, które wspólnie tworzą przepyszną i zdrową nutellę do chleba. To zdecydowanie lepsza czekoladowa przekąska niż jej tradycyjny, sklepowy odpowiednik. Masło z awokado sprawdzi się zarówno do świeżego, jak i chrupkiego pieczywa, jako samodzielna pasta, a także jeden z wielu dodatków do kanapek. Na masło z awokado można śmiało położyć plastry świeżych warzyw, na przykład pomidora, rzodkiewki, czy ogórka. Sprawdzi się również jako dodatek do sałatek i deserów ponieważ świetnie smakuje zarówno na słodko, jak i na wytrawnie. Zaletą masła z awokado w porównaniu do tradycyjnego masła jest zawartość głównie roślinnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych zamiast zwierzęcych, nasyconych tłuszczów. To tłuszcze roślinne są najzdrowsze i powinny dominować w codziennej diecie, a zwierzęce źródła tłuszczów warto ograniczyć. Dlatego masło z awokado jako zamiennik tradycyjnego masło szczególnie dobrze sprawdzi się u osób z podwyższonym stężeniem cholesterolu we krwi oraz chorobami układu krążenia. Jak zrobić masło z awokado? To niezwykle proste. Awokado wystarczy przekroić na pół, usunąć pestkę, wydrążyć miąższ i zblendować go razem z odrobiną soku z cytryny i z czosnkiem. Sok z cytryny jest bardzo ważnym składnikiem ponieważ zapobiega ciemnieniu awokado i przygotowanego z niego masła, dzięki czemu ładniej prezentuje się na kanapkach oraz przy innych daniach.
Alergeny w maśle z awokado
Lista alergenów dla masła z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na masło z awokado
Wartości odżywcze masła z awokado
Masło z awokado to dobra alternatywa dla masła dla wegan i osób z chorobami sercowo-naczyniowymi.
Energia i białka
(145g)
Węglowodany
(145g)
Tłuszcze
(145g)
Witaminy
(145g)
Składniki mineralne
(145g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Sól,czosnek ( duuuużo) pieprz i dużo suszonych ziół.Ziola niwelują zapach czosnku.Prowansalskie ,bazylia ,oregano estragon,polecam .Pyszne smacznego .