Maślaki w śmietanie
- Świeże leśne grzyby (250 g)
- Śmietanka kremowa 30% (200 g)
- Oliwa z oliwek - 2 łyżki (30 ml)
- Cebula - 1 szt (100 g)
Przepis na maślaki w śmietanie krok po kroku
Na patelni rozgrzej oliwę i podsmaż na niej posiekaną drobno cebulę.
Grzyby oczyść i pokrój na mniejsze kawałki. Dodaj je do cebuli i smaż przez 5 minut.
Zawartość patelni zalej śmietanką, dopraw pieprzem, solą i ziołami, następnie duś przez 15 minut.
Więcej informacji na temat maślaków w śmietanie
Maślaki w śmietanie są niezwykle pysznym rozwiązaniem dla miłośników kochających grzyby i proste przepisy. Całość jest bardzo prosta w przygotowaniu, a przy okazji nie dostarcza zbyt wielu kalorii. To dobre rozwiązanie na bardzo szybki posiłek. Grzyby można zjadać z grzankami lub użyć ich jako bazy do wyśmienitego sosu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić maślaki w śmietanie, które będą proste, a do tego naprawdę pyszne, ten przepis będzie świetnym rozwiązaniem. Całość zajmuje mniej niż 20 minut, a do przygotowania potrawy nie potrzeba niczego oprócz patelni. To świetny pomysł na naprawdę smaczną kolację czy dodatek do obiadu.
Przepis na maślaki w śmietanie sprawdzi się idealnie dla wszystkich miłośników grzybów. To one grają w nim pierwsze skrzypce. Zatopione w aksamitnym śmietanowym sosie smakują naprawdę wybornie. Maślaki należą do aromatycznych grzybów, dlatego nie potrzebują zbyt dużej ilości przypraw, by dobrze smakować. Wystarczy sól, pieprz i zioła. Można również do nich dodać natkę pietruszki, która wspaniale z nimi współgra. Ten przepis to naprawdę świetny pomysł na użycie świeżych grzybów w sezonie. Jesienią, kiedy są łatwo dostępne smakują najlepiej i mają największą wartość zdrowotną. Dlatego dobrze jest używać ich wtedy do różnych dań. Ten przepis pozwala na wykorzystanie do dania, które ma uniwersalne zastosowanie.
Grzyby leśne są zwykle cenione za swój wspaniały smak i aromat, a zupełnie zapomina się o ich działaniu prozdrowotnym. To produkty, które mają naprawdę spory potencjał jeżeli chodzi o dobroczynny wpływ na zdrowie. Dostarczają sporo witamin z grupy B, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i najważniejszego jego organu czyli mózgu. To również wspaniałe źródło selenu i cynku, pierwiastków, które pozytywnie wpływają na pracę układu immunologicznego.
To dobre danie dla wszystkich osób, które nie przepadają za zbyt skomplikowanymi recepturami i nie lubią tracić zbyt dużo czasu w kuchni. Ten prosty przepis pozwala zaoszczędzić sporo czasu i przygotować niezwykle smaczne danie. Te pyszne grzyby w śmietanie będą super opcją na obiad.
Alergeny w maślakach w śmietanie
Lista alergenów dla maślaków w śmietanie przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze maślaków w śmietanie
To danie, które dostarcza sporo substancji prozdrowotnych i może gościć w menu na co dzień.
Energia i białka
(290g)
Węglowodany
(290g)
Tłuszcze
(290g)
Składniki mineralne
(290g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.