Masa jajeczna
- Jajko (5 szt.)
- Cukier (150 g)
- Masło (400 g)
- Sok z cytryny (7 ml)
Przepis na masę jajeczną krok po kroku
Przygotuj dwa garnki: jeden większy, drugi nieco mniejszy. Ten mniejszy powinien trzymać się na większym.
Do dużego garnka wlej szklankę wody i zagotuj. Umieść na górze drugi garnek.
Do mniejszego garnka wbij jajka i dodaj cukier. Ubij mikserem na gładką masę.
Garnek przełóż do miski z zimną wodą i nadal ubijaj.
W osobnej misce utrzyj masło na puszystą masę.
Do masy maślanej dodawaj małymi partiami jajka, cały czas ubijając.
Dodaj sok z cytryny i zakończ ubijanie.
-
Krem do tortu
-
Tort dla dziesięciolatki
-
Tort minecraftowy
-
Krem czekoladowy do tortu
-
Masa do tortu
-
Krem do tortu z mascarpone
-
Tort śmietankowy
-
Krem z białej czekolady
-
Karmel
-
Tort malinowy
-
Bita śmietana z mascarpone
-
Ciasto czekoladowe z kremem
-
Masa marcepanowa
-
Krem kokosowy
-
Krem patissiere
-
Krem truskawkowy do tortu
-
Tort szwardzwaldzki
-
Tort czekoladowy z malinami
-
Krem do tortu
Więcej informacji na temat masy jajecznej
Masa jajeczna to jeden z najbardziej popularnych kremów z "dawnych czasów", który wciąż może zaskakiwać i zachwycać, jeśli użyje się odpowiednich składników.
Przepis na masę jajeczną to doskonały pomysł na pyszny dodatek do tortu. W dodatku wszystkie potrzebne składniki na pewno masz już w swojej spiżarni. To krem, który przenosi szczyptę nostalgii do codziennego gotowania. Kojarzy się bowiem z kuchnią mamy, czy babci. Ten krem był bowiem niezwykle popularny raczej w przeszłości, obecnie sięga się raczej po te na bazie śmietanki. Jednak warto zaryzykować i sięgnąć po ten jajeczny krem. Jest niezwykle delikatny, dzięki czemu nie przytłacza wypieku. Całość jest również bardzo delikatna i słodka, dzięki temu sprawdzi się w każdym możliwym rodzaju tortu. Ten krem można podawać zupełnie sam, a można wzbogacać go o ulubione owoce, dzięki temu jest niezwykle uniwersalny i sprawdzi się w wielu różnych wypiekach. Jest pyszny, choć rzadko się po niego sięga, dlatego warto skorzystać z tego przepisu.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić masę jajeczną, by była pyszna domowa i łatwa, to ten sprawdzony przepis będzie idealnym rozwiązaniem. To dobra opcja na urozmaicenie swoich deserów. Głównie sięga się bowiem po masy na bazie śmietanki lub margaryny, czy masła. Ta masa jest nieco inna, a wciąż naprawdę smaczna. Choć może się wydawać, że jest niezwykle skomplikowana, gdyż robi się ją na parze, to tak naprawdę przyda się tylko trochę wprawy. To najlepsza opcja na co dzień. Głównym składnikiem tego kremu są oczywiście jajka. To one tworzą wspaniałą puszystą masę, która rozpływa się w ustach. Można wykorzystać oczywiście każdy rodzaj jajek, jednak najlepiej sprawdzą się te z wolnego wybiegu. Dobrze, jeśli widnieje na nich dopisek, że zawierają kwasy tłuszczowe Omega 3. To specjalny rodzaj tłuszczów, które zwykle kojarzą się tylko i wyłącznie z rybami, jednak można je znaleźć także w innych produktach. Te kwasy tłuszczowe wykazują wspaniałe działanie we wspieraniu układu krwionośnego. Dlatego dobrze, by jak najczęściej pojawiały się w diecie.
Alergeny w masie jajecznej
Lista alergenów dla masy jajecznej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
Wartości odżywcze masy jajecznej
To opcja, która zawiera dużo cukru i nasyconych kwasów tłuszczowych, dlatego nie powinna gościć w menu zbyt długo.
Energia i białka
(202g)
Węglowodany
(202g)
Tłuszcze
(202g)
Witaminy
(202g)
Składniki mineralne
(202g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.