Masa do wafli
- Masło (250 g)
- Mleko 3,2% - niepełna szklanka (200 ml)
- Cukier (250 g)
- Mleko w proszku (600 g)
- Kakao 16% (proszek) - 10 płaskich łyżek stołowych (100 g)
Przepis na masa do wafli krok po kroku
W garnku umieść masło, wlej mleko, dodaj cukier i podgrzej do połączenia składników.
Masę wystudź.
Dodaj mleko w proszku i kakao, zmiksuj.
Masa jest gotowa do przełożenia wafli.
Możesz, dodaj do niej także mielone lub siekane orzechy.
Przełożone masą wafle należy dobrze obciążyć i przechowywać w ciepłym miejscu przez co najmniej dobę, aby zmiękły.
Więcej informacji na temat masy do wafli
Masa do wafli to bardzo dobry pomysł na pyszny deser dla całej rodziny. Wafle przekładane masą to wspomnienie z dzieciństwa. Deser jest prosty, lecz bardzo smaczny. Wafle przekładać można rozmaitymi rodzajami mas, także domowymi konfiturami. Wafle tortowe to chrupiące pszenne placki, które można stosować jako dodatek do różnych potraw. Wafle dodaje się do deserów oraz dań na słono. Świetnym pomysłem jest podanie tortu na waflach, stanowią one jadalne talerzyki. Przepis na masę do wafli jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia masy potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: mleko, masło, cukier, mleko w proszku, kakao.
Jak zrobić masę do wafli? W garnku umieść masło, wlej mleko, dodaj cukier i podgrzej do połączenia składników. Masę wystudź. Dodaj mleko w proszku i kakao, zmiksuj. Masa jest gotowa do przełożenia wafli. Możesz dodaj do niej także mielone lub siekane orzechy. Przełożone masą wafle należy dobrze obciążyć i przechowywać w ciepłym miejscu przez co najmniej dobę, aby zmiękły.
Kakao pozyskiwane z rośliny zwanej kakaowcem rośnie w lasach tropikalnych klimatu równikowego. Kakao jest cennym źródłem magnezu, związki zawarte w ziarnach kakaowca mają działanie odprężające. Kakao zawiera kwasy tłuszczowe jednonienasycone, witaminy z grupy B oraz fosfor, cynk i żelazo. Żelazo jest składnikiem mineralnym niezbędnym do prawidłowego rozwoju mózgu u niemowląt. Ponadto żelazo jest niezbędne do transportu tlenu przez erytrocyty do wszystkich komórek naszego ciała.
Podsumowując tradycyjna domowa masa do wafli to idealny pomysł na nadzienie do wafli. Smaczna masa sprawdzi się jako pomysł na małe co nieco. Najlepsza masa do wafli idealnie komponuje się z dodatkami. Wafle polać można także czekoladą lub lukrem karmelowym. Masa jest dobra do spożycia od razu po przygotowaniu. Można ją przechowywać w lodówce przez kilka dni. Pyszna masa jest idealna na deser w ciepłe dni oraz jako słodkie co nieco podczas imprez urodzinowych dla dzieci.
Alergeny w masie do wafli
Lista alergenów dla masy do wafli przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło
- Mleko 3,2%
- Mleko w proszku
Wartości odżywcze masy do wafli
Masa do wafli to źródło bardzo dużej ilości kalorii pochodzących przede wszystkim z tłuszczu. Masa zawiera także sporą ilość cukru, który gwałtownie podnosi poziom glukozy w naszej krwi. Nie powinny jej spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(700g)
Węglowodany
(700g)
Tłuszcze
(700g)
Witaminy
(700g)
Składniki mineralne
(700g)
-
masło,
mleko,
cukier,
mleko w proszku,
kakao,
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.