Marynata do wołowiny
- Wino czerwone wytrawne (125 g)
Przepis na marynatę do wołowiny krok po kroku
250 ml wody połącz z winem, 165 ml octu, połową łyżeczki rozmarynu, 2 listkami laurowymi, 10 kulek ziela angielskiego, łyżeczką estragonu i łyżeczką majeranku.
Wymieszaj i marynuj mięso (najlepiej w plastrach) przez minimum 24 godziny (można marynować nawet do 5 dni).
Marynaty po marynowaniu nie trzeba wylewać. Można dodać ją do sosu lub do pieczenia.
Więcej informacji na temat marynaty do wołowiny
Jaka marynata jest najlepsza do mięsa wołowego? Wypróbuj ten prosty przepis na smaczną i szybką marynatę do wołowiny na bazie wina czerwonego. Mięso wołowe jest ciężkim rodzajem mięsa do przygotowania. Marynata do wołowiny jest kluczem do uzyskania znakomitego, najlepszego mięsa. Przepis na marynatę do wołowiny jest niezwykle ważny, jeżeli chcesz mieć pyszne, delikatne mięso. Warto poświęcić długi czas na marynowanie wołowiny. Dzięki temu, że marynowanie potrwa minimum jedną dobę, nie pożałujesz.
Wołowina jest smaczna, ale jest to mięso bardzo wymagające. Cechuje się dużym stopniem twardości po niepoprawnym przyrządzeniu. W mięsie wołowym charakterystyczny jest smak i zapach oraz ciemny, czerwony kolor. Dlatego niezwykle ważne jest odpowiednie traktowanie tego rodzaju mięsa. Marynata ta jest łatwa i szybka, więc zdecydowanie warto. Taki prosty przepis naprawdę wiele pomoże.
Marynata do wołowiny to łatwy i szybki sposób na najlepsze czerwone mięso. Najważniejszą informacją przy przygotowywaniu przepisu na marynatę do wołowiny jest to, żeby nie dodawać soli. To ważne – do mięsa wołowego sól dodaje się dopiero na końcu (po obróbce termicznej). Sól, która jest dodana zbyt wcześnie, sprawia, że mięso jest twarde i niedobre.
Przepis na marynatę do wołowiny zawiera takie składniki jak ocet winny, wodę, wino czerwone wytrawne, rozmaryn, liść laurowy, majeranek, estragon i ziele angielskie. Jest najlepsza do pieczonego mięsa. Wszystkie składniki po prostu należy wymieszać i umieścić w nich mięso. Marynata do wołowiny jest łatwa i szybka. Użycie takich składników jak ocet czy wino wpływają znacząco na stopień twardości mięsa. Nawet po kilku godzinach mięso staje się nieco bardziej miękkie, ale jednak im dłużej mięso w niej jest, tym lepiej.
Pyszna propozycja na danie z wołowiną marynowaną to na przykład sałatka lub wołowina w sosie własnym/śmietankowym. Marynowana, pieczona wołowina dobra będzie jako mięsny dodatek do klusków śląskich lub kaszy. Sałatka ze świeżych warzyw, dressingiem i dodatkiem plastrów pieczonego mięsa jest pyszna i idealna na wykwintny posiłek. Taka wołowina jest smaczna też w połączeniu ze zwykłymi frytkami.
Jak długo marynować mięso? Zdecydowanie doba to jest minimalny czas. Mięso marynowane w tym prostym przepisie na marynatę do wołowiny może spędzić w niej nawet do pięciu dni. Mięso podczas marynowania staje się pyszne i o wiele bardziej miękkie.
Marynata do wołowiny nie jest dobra dla dzieci, kobiet w ciąży i karmiących piersią ze względu na występujące w niej wino.
Alergeny w marynacie do wołowiny
Lista alergenów dla marynaty do wołowiny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino czerwone wytrawne
W przepisie na marynatę do wołowiny nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- ocet winny, estragon suszony
Wartości odżywcze marynaty do wołowiny
Nie zaleca się takiej marynaty kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz dzieciom. Występuje w niej alkohol i dla bezpieczeństwa lepiej jej nie podawać takim osobom.
Energia i białka
(540g)
Węglowodany
(540g)
Tłuszcze
(540g)
Witaminy
(540g)
Składniki mineralne
(540g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.