Marynata do karpia
Przepis na marynatę do karpia krok po kroku
Do mleka dodaj 2 płaskie łyżki soli i dokładnie wymieszaj składniki.
Do marynaty włóż wcześniej przygotowanego karpia i odstaw go do lodówki na około 7 godzin.
Po tym czasie mięso karpia wyciągnij z marynaty i delikatnie przetrzyj ręcznikiem papierowym.
-
Karp w galarecie
-
Karp smażony
-
Karp wigilijny
-
Karp po żydowsku
-
Zupa rybna z karpia
-
Karp pieczony
-
Ryba z grilla
-
Faworki z karpia
-
Zupa z karpia
-
Karp w zalewie octowej
-
Karp na wigilię
-
Karp w śmietanie
-
Tradycyjny karp smażony
-
Zupa z głów karpia
-
Węgierska zupa rybna
-
Karp smażony w panierce
-
Karp w szarym sosie
-
Karp po grecku
-
Karp
Więcej informacji na temat marynaty do karpia
Marynata do karpia przygotowana na bazie mleka sprawia, że mięso ryby jest bardziej aromatyczne. Przed przygotowaniem smażonego lub pieczonego karpia warto namoczyć go na kilka godzin w marynacie. Prosty przepis na marynatę do karpia nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do przygotowania marynaty potrzebne będą następujące produkty spożywcze: mleko spożywcze, sól, rozmaryn, liść laurowy oraz ziele angielskie.
A jak zrobić marynatę do karpia? Do mleka dodaj 2 płaskie łyżki soli, 2 liście laurowe połamane na kawałki, 2 rozgniecione ziela angielskie oraz gałązkę rozmarynu i dokładnie wymieszaj składniki. Do marynaty włóż wcześniej przygotowanego karpia i odstaw go do lodówki na około 7 godzin. Po tym czasie mięso karpia wyciągnij z marynaty i delikatnie przetrzyj ręcznikiem papierowym.
Mleko to produkt spożywczy, który chętnie wykorzystywany jest w kuchni polskiej do przygotowania wielu potraw. Mleko krowie stanowi dobre źródło wielu witamin oraz składników mineralnych, które spożywane w odpowiednich ilościach korzystanie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Do witamin obecnych w mleku możemy zaliczyć witaminę D, witaminę A oraz witaminę B12, natomiast do składników mineralnych potas, wapń, magnez, a także cynk. Mleko stanowi również źródło białka zwierzęcego, które bierze udział w procesach rozwojowych oraz wzrostowych organizmu. Białko wpływa również na procesy odpornościowe organizmu. W zależności od zawartości tłuszczu mleko będzie miało różną kaloryczność - w diecie osób odchudzających się warto wybrać mleko z mniejszą zawartością tłuszczu (warto wybrać mleko 0,5% lub 1,5%, aby witaminy rozpuszczalne w tłuszczach mogły odpowiednio przyswoić się do organizmu w procesach wchłaniania).
Podsumowując: smaczna marynata do karpia sprawia, że mięso ryby jest bardziej aromatyczne. Marynata jest bardzo łatwa w przygotowaniu, dlatego warto jej wypróbować. Najlepsza marynata jest dobra do wykorzystania bezpośrednio po przygotowaniu - mięso warto pożyć w niej przez około 7-8 godzin.
Alergeny w marynacie do karpia
Lista alergenów dla marynaty do karpia przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Mleko 3,2%
Wartości odżywcze marynaty do karpia
Marynata do karpia jest bardzo prosta w przygotowaniu. Marynowanie karpia w mleku ma na celu pozbawienie go charakterystycznego smaku.
Energia i białka
(600g)
Węglowodany
(600g)
Tłuszcze
(600g)
Witaminy
(600g)
Składniki mineralne
(600g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.