Marynata do kaczki
- Oliwa z oliwek (60 ml)
- Sok z cytryny (15 ml)
- Miód (10 g)
Przepis na marynatę do kaczki krok po kroku
Do miski wlej oliwę, dodaj do niej miód i sok z cytryny. Całość dokładnie wymieszaj, by nie było grudek.
Do mieszanki dodaj: 1/3 łyżeczki mielonego czosnku, 1 łyżeczkę papryki słodkiej, 2 łyżeczki majeranku, 1 łyżeczkę rozmarynu, 2 łyżeczki bazylii, 1/3 łyżeczki pieprzu i 1/3 łyżeczki soli. Wszystko dokładnie wymieszaj.
Marynata nadaje się do marynowania ok. dwóch piersi z kaczki.
Oczyszczone mięso włóż do marynaty i marynuj przez 2-4 godziny.
-
Kaczka pieczona
-
Kaczka z jabłkami
-
Kaczka pieczona z jabłkami
-
Pierś z kaczki pieczona
-
Pieczone piersi z kaczki
-
Kaczka pieczona w rękawie
-
Kaczka pieczona z jabłkiem
-
Kaczka nadziewana jabłkami
-
Kaczka pieczona faszerowana
-
Pieczone udka z kaczki
-
Udka z kaczki pieczone w rękawie
-
Kaczka w jabłkach
-
Pierś z kaczki pieczona w rękawie
-
Pierś z kaczki smażona
-
Kaczka pieczona
Więcej informacji na temat marynaty do kaczki
Marynata do kaczki to doskonały dodatek, który wspaniale wpływa na kruchość smak mięsa. Do przygotowania wystarczy tylko kilka podstawowych składników i cierpliwość.
Przepis na marynatę do kaczki to doskonała opcja dla wszystkich miłośników mięsnych dań, zwłaszcza tych smacznych. Ta opcja taka właśnie jest. Marynata jest świetnym sposobem na pyszne i kruche mięso. Dzięki dużej ilości świeżych ziół i aromatycznych przypraw sprawiają, że mięso jest pyszne i dobrze przyprawione. Mówi się, że dobra marynata to już połowa sukcesu, jeśli chodzi o przygotowywanie kaczki. Spokojnie, nie musisz posiadać długiego kulinarnego doświadczenia, by sobie z nią poradzić. Przyda się za to odrobina cierpliwości. Mięso trzeba bowiem odpowiednio długo marynować. Przyda się do tego odpowiednia marynata, która nie tylko wpłynie pozytywnie na smak dodatków, ale również odpowiednio je rozmiękczy i sprawi, że staną się soczyste. Taka właśnie jest marynata z tego przepisu. Wystarczy przygotować ją krok po kroku, by stworzyć naprawdę doskonałą bazę do kaczki. Do jej wyczarowania nie potrzeba zbyt wiele. Sprawdzi się za to duża miska, w której można później marynować mięso. Idealnym wyborem będzie taka z zamknięciem, która pozwala na lepsze marynowanie. Jednak można też po prostu zawinąć ją szczelnie folią aluminiową. To doskonały pomysł na marynatę, której wszystkie składniki są łatwo dostępne i która jest dzięki temu po prostu najlepsza.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić marynatę do kaczki, by mięso było smaczne, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Wspaniale zamarynujesz w niej piersi z kaczki, ale również inny drób. To pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Zalewa, choć zmienia tak wiele, jest niezwykle prosta w przygotowaniu. W kilka chwil można stworzyć naprawdę wspaniałe rozwiązanie, które przypadnie do gustu miłośnikom prostych dań. W dodatku wszystkie przyprawy na pewno masz już w swoim domu. Przy tworzeniu zdrowych marynat, zwykle pojawia się pytanie, ile soli należy dodać, by nie przesadzić, a smak pozostał wciąż taki sam. Ten przepis pozwala osiągnąć właśnie taki efekt.
Alergeny w marynacie do kaczki
Lista alergenów dla marynaty do kaczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na marynatę do kaczki
Wartości odżywcze marynaty do kaczki
To zdrowy dodatek do mięsa, warto jednak pamiętać, że tłusty drób, taki jak kaczka, nie powinien gościć w menu zbyt często, ze względu na wysoką zawartość nasyconych kwasów tłuszczowych.
Energia i białka
(85g)
Węglowodany
(85g)
Tłuszcze
(85g)
Witaminy
(85g)
Składniki mineralne
(85g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.