Marynata do indyka
- Oliwa z oliwek (65 ml)
- Ocet balsamiczny (15 ml)
Przepis na marynatę do indyka krok po kroku
Oliwę przelej do miseczki i wymieszaj ją z octem.
Do miski wsyp szczyptę soli i 1/3 łyżeczki pieprzu, dwie łyżeczki ziół prowansalskich, łyżeczkę tymianku i szczyptę gałki. Całość wymieszaj.
W marynacie możesz marynować 400 g mięsa.
Marynuj przez 30 min do 4 h.
Więcej informacji na temat marynaty do indyka
Marynata do indyka to doskonała opcja na wzbogacenie mięsa w naprawdę wyjątkowy smak. Dzięki niej mięso staje się wspaniałe, smaczne i niezwykle kruche.
Przepis na marynatę do indyka to doskonały wybór dla wszystkich miłośników prostych dań o niesamowitym smaku. To fantastyczny pomysł na to, jak nieco urozmaicić i podkręcić smak mięsa. Dzięki unikalnemu połączeniu różnych składników kompozycja smakowa jest niezwykle wyrazista i głęboka. Indyk w marynacie staje się delikatny i bardzo soczysty, a także zyskuje przepysznego smaku. Dzięki czemu posmakuje każdemu amatorowi mięsa z rusztu. Świetnie sprawdza się do filetów, ale równie dobrze komponuje się z nią cały indyk na grilla. Jej największym plusem jest to, że jest niezwykle szybka i łatwa w przygotowaniu, dlatego poradzą sobie z nią nawet najmłodsi.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić domową marynatę, by była szybka, łatwa i dobra nawet dla początkujących, to ten sprawdzony przepis, będzie doskonałym wyborem. Wszystkie przyprawy, które są potrzebne, znajdziesz spokojnie w każdym większym sklepie. Ta zalewa jest smaczna i w pełni domowa. Tajemniczym produktem, który nadaje całości orientalnego smaku, jest sos sojowy, który dba też o odpowiednią słoność. Dodatek octu balsamicznego sprawia, że mięso jest bardziej kruche, a także chroni je, przed powstawaniem szkodliwych substancji podczas obróbki termicznej w wysokiej temperaturze. Ta marynata będzie idealna dla miłośników ostrych potraw, a także tych lubiących nieoczywiste połączenia. Ostra musztarda i papryczka, z kwaśnym i wyrazistym octem, a także słony sos sojowy tworzą razem wspaniałą całość. Dzięki tej kompozycji filet z indyka smakuje naprawdę wybornie. Marynaty są stosowane bardzo często, by uzyskać lepszy smak, a także preferowaną strukturę przygotowywanego mięsa. Duża zawartość soli sprawia, że mięso kruszeje i lepiej wchłania przyprawy i zioła. Nadaje też pięknego, apetycznego wyglądu, a dzięki różnym przyprawom tworzy chrupiącą skórkę podczas grillowania. Dzięki zawartości octu i oliwy świetnie konserwuje mięso i przedłuża jego trwałość.
Alergeny w marynacie do indyka
Lista alergenów dla marynaty do indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na marynatę do indyka
Wartości odżywcze marynaty do indyka
To zdrowy dodatek do mięsa.
Energia i białka
(80g)
Węglowodany
(80g)
Tłuszcze
(80g)
Witaminy
(80g)
Składniki mineralne
(80g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.