Marynata do golonki
- Miód (60 g)
- Musztarda (100 g)
- Oliwa z oliwek (75 ml)
Przepis na marynatę do golonki krok po kroku
Oliwę z mieszaj z musztardą i miodem.
Szczypiorek i natkę drobno posiekaj, wrzuć do miski z marynatą.
Marynatę dopraw resztą przypraw i dokładnie wymieszaj.
-
Golonka z indyka
-
Golonka w piwie
-
Golonka w kapuście
-
Golonki w kapuście
-
Golonka po bawarsku
-
Galaretki z golonki
-
Galareta z golonki
-
Galat z golonki
-
Golonka w kapuście kiszonej
-
Golonka w pepitkę
-
Golonka z indyka pieczona
-
Golonki z indyka pieczone
-
Gotowana golonka
-
Golonka pieczona w rękawie
-
Golonka pieczona w piwie
-
Golonka z piekarnika
-
Golonka z kociołka
-
Golonka peklowana
-
Golonka
Więcej informacji na temat marynaty do golonki
Marynata do golonki to doskonały dodatek, który odmieni mięso wieprzowe i nada mu wspaniałego smaku. Robi się ją na bazie kilku prostych i łatwo dostępnych składników. Dzięki odpowiedniej długości marynowania mięso staje się kruche, pyszne i soczyste. Marynata świetnie podkreśla smak mięsa.
Przepis na marynatę do golonki jest idealnym wyborem dla każdego, kto kocha mięsne dania. Jego bazą jest tylko kilka składników. A najważniejszym są przyprawy. Dzięki nim jest bardzo aromatyczna i ziołowa. Jeżeli zastanawiasz się jak przyprawić golonkę, by smakowała naprawdę dobrze i pachniała bardzo aromatycznie, to ten prosty przepis sprawdzi się idealnie. Dzięki niemu twoja rodzina i goście pokochają golonkę. Użycie marynaty pozwala na osiągnięcie pożądanej soczystości i kruchości mięsa. Dzięki licznym kombinacjom przypraw marynata może znacząco poprawić jakość i smak potrawy. Marynata poprzez odpowiednią kwasowość pozwala również na ochronę mięsa przed różnymi drobnoustrojami, a także szkodliwymi substancjami powstającymi podczas grillowania.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić marynatę do golonki, która będzie pyszna, a przy okazji dobra nie tylko do jednego rodzaju mięsa, to ten przepis będzie idealnym wyborem. To najlepsza marynata do pieczonej golonki, świetnie komponuje się z mięsem. To doskonały pomysł na marynatę, która jest po prostu idealna. Połączenie szczypiorku, tymianku i natki pietruszki z miodem sprawia, że mięso smakuje wprost wybornie. Dzięki odpowiedniej długości marynowania mięso staje się kruche, pyszne i soczyste. Marynata świetnie podkreśla smak mięsa. Całość jest prosta, a przy tym naprawdę smaczna. Jednak należy ją dobrze zamarynować. Dzięki temu jest smaczna i naprawdę aromatyczna. Choć może się wydawać, że jest to proces zbędny, to bez niego mięso nie skruszeje i nie stanie się tak pyszne, a także soczyste. Golonkę można marynować zarówno w oliwie z dodatkiem soku z cytryny, jak i przypraw, ale również w nieco ciekawszy sposób — z dużą ilością ziół. To właśnie ziołowa kompozycja sprawia, że całość jest tak ciekawa. Można użyć świeżych ziół prosto z ogródka lub tych suszonych. Golonka zamarynowana w tej marynacie staje się po prostu fantastyczna. Co najlepsze, ta marynata pasuje nie tylko do golonki, ale również innych rodzajów mięsa.
Alergeny w marynacie do golonki
Lista alergenów dla marynaty do golonki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze marynaty do golonki
To zdrowa opcja, jednak ma dość spory indeks glikemiczny.
Energia i białka
(235g)
Węglowodany
(235g)
Tłuszcze
(235g)
Witaminy
(235g)
Składniki mineralne
(235g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.