Marynata do fileta z indyka
- Oliwa z oliwek (50 ml)
Przepis na marynata do fileta z indyka krok po kroku
Oliwę z oliwek wymieszaj z przyprawami (łyżka soli, pieprz czarny mielony, starty imbir, sok z cytryny i papryczka chili).
-
Marynata do karkówki
-
Marynata do kurczaka
-
Paprykowa marynata do schabu
-
Marynata do karkówki na grilla
-
Marynata do żeberek
-
Zalewa do peklowania mięsa
-
Solanka do mięsa
-
Zalewa do ogórków konserwowych
-
Marynata do karkówki z piekarnika
-
Patisony marynowane
-
Marynata do tofu
-
Marynata do indyka
-
Marynata do kaczki
-
Marynata do golonki
-
Solanka do szynki
-
Marynata do mięsa
-
Marynata do sarniny
-
Klasyczna marynata do karkówki
-
Marynaty
Więcej informacji na temat marynaty do fileta z indyka
Marynata do fileta z indyka to doskonała propozycja na domową przyprawę do mięsa. Szybka i łatwa w przygotowaniu marynata zastąpi gotowe przyprawy ze sklepu, które często zawierają bardzo duże ilości cukru. Składniki z których ją przygotujesz możesz modyfikować dowolnie w zależności od preferencji smakowych. Do naszej wersji marynaty do indyka będą Ci potrzebne następujące przyprawy oraz produkty spożywcze: sól, pieprz, oliwa z oliwek, papryczka chili, imbir, sok z cytryny. Przepis na marynatę do fileta z indyka jest bardzo prosty, nie potrzebujesz żadnego doświadczenia kulinarnego aby ją przygotować.
Jak zrobić marynatę do indyka? W miseczce umieść łyżkę soli, pieprz czarny mielony, pokrojoną papryczkę chili. Zetrzyj imbir, wyciśnij sos z 3 cytryn. Wlej 50 ml wody i 50 ml oliwy z oliwek. Wymieszaj dokładnie. Tak przygotowana zalewa może stać w lodówce do 2 tygodni i możesz używać jej kiedy tylko zechcesz. Marynata idealnie pasuje do całego indyka oraz do marynowania piersi czy udek. Sok z cytryny powoduje że mięso jest kruche. Pozostaw mięso w marynacie na całą noc wtedy smaki dokładnie wnikną do środka mięsa.
Prosta marynata zachwyci podniebienia najbardziej wymagających gości.
Cytryna jest źródłem witaminy C, która jest silnym środkiem antyoksydacyjnym. Chroni nasz organizm przed działaniem wolnych rodników. Cytryny są także źródłem kwasów owocowych, którym cytryna zawdzięcza swój kwaśny smak. Kwaśny smak cytryny wpływa korzystnie na produkcję kwasów żółciowych, dlatego warto je dodawać do potraw gdyż poprawiają trawienie. Oliwa z oliwek zawiera dobre tłuszcze, które korzystnie wpływają na nasz układ sercowo-naczyniowy. Pomagają regulować poziom cholesterolu we krwi oraz zapobiegają miażdżycy. Imbir dodany do marynaty ma silne właściwości przeciw zapalne oraz rozrzedzające krew. Jest stosowany w leczeniu przeziębienia oraz wzmacnianiu odporności organizmu.
Podsumowując prosta marynata sprawdzi się idealnie do przygotowania pysznego indyka pieczonego lub grillowanego. Zamarynowana pierś z indyka jest pyszna, aromatyczna i rozpływa się w ustach.
Alergeny w marynacie do fileta z indyka
Lista alergenów dla marynaty do fileta z indyka przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na marynata do fileta z indyka
Wartości odżywcze marynaty do fileta z indyka
Marynata do filetu z indyka jest doskonałą domową przyprawa. Zawiera właściwości antyoksydacyjne dzięki dodatkowi cytryny. Jest źródłem dobrej jakości tłuszczów nienasyconych.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.