Marynata do baraniny
- Wino czerwone wytrawne - 1 szklanka (250 g)
- Cebula - 1 sztuka (120 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
- Udziec barani (1000 g)
Przepis na marynatę do baraniny krok po kroku
Dodatkowo przygotuj szklankę wody.
Wodę przegotuj i ostudź, przelej do miski, dodaj wino.
Cebulę pokrój w pióra, a czosnek przeciśnij przez praskę.
Dodaj je do wina i wymieszaj. Następnie dodaj ziele angielskie i liście laurowe.
Zalej mięso przygotowaną marynatą i odstaw na całą noc do lodówki.
Więcej informacji na temat marynaty do baraniny
Mięso baranie to rodzaj bardzo cennego mięsa, które charakteryzuje się delikatnym smakiem, ale konieczna jest marynata do baraniny, wtedy danie smakuje jeszcze lepiej. Świetnie się składa, ponieważ dzisiaj przedstawię Ci przepis na marynatę do baraniny, dzięki której Twoja baranina będzie nie tylko pyszna, ale najlepsza. Wbrew pozorom przygotowanie tego rodzaju mięsa jest szybkie i proste, na pewno poradzi sobie z nim nawet osoba zaczynająca swoją przygodę kulinarną.
Baranina nie potrzebuje wielu przypraw by zachwycić smakiem każdego smakosza kulinarnego. Wystarczy, że wykorzystasz mój sprawdzony przepis na marynatę do mięsa baraniego.
Będziesz potrzebować takie składniki jak: wino, liście laurowe, ziele angielskie, czosnek, cebula i oczywiście nasza baranina.
Zatem, jak zrobić marynatę do baraniny, która będzie najlepsza?
Dodatkowo przygotuj szklankę wody. Wodę przegotuj i ostudź, przelej do miski, dodaj wino. Cebulę pokrój w pióra, a czosnek przeciśnij przez praskę. Dodaj je do wina i wymieszaj. Następnie dodaj ziele angielskie i liście laurowe. Zalej mięso przygotowaną marynatą i odstaw na całą noc do lodówki. W tym czasie mięso idealnie się zamarynuje, a wszystkie smaki wejdą w głąb. Sam widzisz, jak proste jest przygotowanie tej aromatycznej marynaty.
Po tym czasie usmaż mięso na patelni z rozgrzanym olejem rzepakowym. Mięso powinno mieć charakterystyczny brązowy odcień.
Identyczne danie możesz przygotować z dowolnego gatunku mięsa. Sam widzisz, jak prosta w przygotowaniu jest marynata dzięki, której Twoje danie będzie jeszcze pyszniejsze. Po krótkim czasie pyszna i soczysta baranina będzie dobra do spożycia.
Będzie to idealny pomysł na domowy obiad w rodzinnym gronie, ale też na lunch z koleżanką. Wystarczy, że dodasz do mięsa odrobinę kaszy i sałaty. Jeśli serwujesz baraninę dla rodziny postaw dodatkowo na ziemniaczane puree lub ziemniaki w formie pieczonych łódeczek z Twoimi ulubionymi ziołami. Nie zapominaj o porcji świeżych warzyw, idealnie nada się surówka z białej kapusty typu colesław, pomysł na nią znajdziesz w innych moich przepisach. Przygotowanie jej zajmie Ci dosłownie chwile, a na Twoim talerzu przybędzie potężna dawka witamin i składników mineralnych.
Skoro już wiesz, jak zrobić marynatę do baraniny przygotuj ją z tym niezwykle delikatnym i kruchym mięsem i przekonaj się, jaka jest dobra.
Alergeny w marynacie do baraniny
Lista alergenów dla marynaty do baraniny przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
- Wino czerwone wytrawne
Wartości odżywcze marynaty do baraniny
W podobny sposób możesz przygotować dowolne rodzaje mięs, marynata najlepiej sprawdzi się do mięs takich jak wołowina, baranina, nie polecam stosowania jej do chudych gatunków mięs - drób.
Energia i białka
(200g)
Węglowodany
(200g)
Tłuszcze
(200g)
Witaminy
(200g)
Składniki mineralne
(200g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.