Marchew zasmażana
- Marchewka - 5 małych sztuk (500 g)
- Masło roślinne (25 g)
- Mąka pszenna typ 750 (25 g)
Przepis na marchew zasmażaną krok po kroku
Marchewkę obierz i zetrzyj na tarce i grubych oczkach.
Następnie potraktowaną marchew wrzuć do garnuszka, zalej ją wodą i duś około 30 minut.
Po tym czasie do garnka dodaj przyprawy do smaku oraz łyżeczkę cukru.
Na patelni rozpusc masło, następnie dodaj do niego mąkę i wymieszaj dokładnie składniki.
Tak przygotowaną zasmażkę dodaj do marchwi i składniki dokładnie wymieszaj.
Gotową marchew podawaj na ciepło od razu po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat marchwi zasmażanej
Marchew zasmażana to doskonała propozycja na smaczny dodatek warzywny do obiadu. Doskonale komponuje się z mięsem gotowanym lub pieczonym oraz z ziemniakami pieczonymi. Marchewka podsmażana stanowi również doskonałą propozycję na smaczną przekąskę bogatą w wiele cennych składników odżywczych. W dalszej części dowiesz się jak się robi marchewkę zasmażaną z masłem. Przepis na marchewkę z zasmażką jest bardzo prosty, dlatego nie potrzebujesz dużego doświadczenia w kuchni, aby ja przygotować. Do zrobienia tej potrawy potrzebować będziesz następujących produktów spożywczych: marchwi, masła, mąki pszennej oraz przypraw (soli, pieprzu i odrobiny cukru). Produkty te są przystępne cenowo i dostępne w większości sklepów.
A więc jak zrobić marchewkę zasmażaną do obiadu? Wystarczy, że marchew obierzesz, umyjesz i zetrzesz na tarce o grubych oczkach, następnie poddusisz ją w garnku z dodatkiem wody. DO podgotowanej marchwi dodaj przyprawy i zasmażkę przygotowaną na patelni z rozpuszczonego masła wymieszanego z mąką. Tak przygotowaną marchewkę podawaj na ciepło, ponieważ wtedy jest najlepsza.
Marchew jest warzywem, które zawiera spore ilości składników odżywczych, które korzystanie wpływają na nasze zdrowie. Znajdziemy w niej sporo antyoksydantów, które neutralizują wolne rodniki i spowalniają proces starzenia się organizmu. Dodatkowo przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Marchew jest również doskonałym źródłem witaminy A, która wpływa na nasz układ wzroku i zmniejsza przy tym ryzyko rozwoju zwyrodnienia plamki żółtej.
Podsumowując tarta marchewka z zasmażką to doskonała propozycja na samczy dodatek do obiadu. Jest to danie, które samodzielnie doskonale sprawdzi się w diecie wegańskiej, wegetariańskiej oraz bezmlecznej. Danie to będzie słodko-słone, ponieważ marchewka jest warzywem dość słodkim, a smak słony uzyskamy przez dodatek soli. Pamiętaj jednak, żeby nie dodawać jej zbyt dużo. Jest to potrawa dość tania, dlatego warto wypróbować ją w swojej kuchni, ponieważ zawiera dużo wartości odżywczych.
Alergeny w marchwi zasmażanej
Lista alergenów dla marchwi zasmażanej przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 750
Wartości odżywcze marchwi zasmażanej
Marchew zasmażana to doskonała propozycja na smaczny dodatek warzywny do obiadu. Osoby na diecie o niskim indeksie glikemicznym powinny zwrócić szczególną uwagę na ilość marchwi rozdrobnionej i duszonej w swojej diecie.
Energia i białka
(110g)
Węglowodany
(110g)
Tłuszcze
(110g)
Witaminy
(110g)
Składniki mineralne
(110g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.