Przepis na manhattan drink krok po kroku

Składniki dla 2 porcji
Liczba porcji:
To będzie niezbędne
kieliszek do martini

Do shakera włóż kostki lodu, wlej pozostałe składniki i wstrząśnij mocno.

Przelewając przez sito wlej do kieliszków.

Manhattan drink podany jest w przezroczystej szklance.
Manhattan drink
Koszt przygotowania dania
15.52 zł
Energia w porcji
(liczba kalorii)
233 kcal
Liczba alergenów w daniu
1
0

Manhattan drink - cechy przepisu

Rodzaj dania:
Kuchnia:
Sposób przyrządzenia:
Przepis odpowiedni na:
  • Od autora
  • Wartości odżywcze
  • Alergie
  • Koszt potrawy
Od autora

Więcej o manhattan drink

Manhattan to klasyczny drink, który powstał z połączenia whiskey, słodkiego wermutu. Manhattan był inspiracją do powstania słynnego drinka Jamesa Bonda, którym jest Martini. Koktajl alkoholowy ma bardzo wytrawny, gorzki smak, do którego należy dojrzeć. Nie zachwyci swoim smakiem osób lubujących się w kolorowych słodkich drinkach. Przepis na manhattan drink jest łatwy w przygotowaniu, może być jednym z drinków dzięki którym, zaczniesz zbierać doświadczenie. Do jego przygotowania potrzebne Ci będą następujące składniki: whiskey, słodki wermut, angostura, kostki lodu.

Jak zrobić manhattan drink? Do jego przygotowanie potrzebny będzie shaker oraz kieliszek do martini. W shakerze umieść lód, wlej whiskey, słodki wermut i angosturę, wstrząśnij mocno. Przelej cedząc przez sito do kieliszków. Jeśli wolisz słodsze drinki wypróbuj koktajl o nazwie Martinez, którego podstawą był Manhattan.

Whisky to wysokoprocentowy alkohol powstający z destylacji zacieru zbożowego. Początkowo trunek produkowany był jako środek pomagający w leczeniu różnych chorób. Zwany był także "wodą życia", powstał najprawdopodobniej w Irlandii, a jego recepturę przypisuje się św. Patrykowi. Początkowo mikstura powstawała z fermentowanych owoców a w wieku szesnastym zaczęto wytwarzać ją z zacieru jęczmiennego. Wyróżnić możemy cztery podstawowe podziały tego alkoholu, które mają ścisłe powiązanie z miejscem jego produkcji: Szkockie, Irlandzkie, Amerykańskie oraz Japońskie wzorujące się na odmianie Szkockiej. Whisky szkockie produkuje się tylko i wyłącznie ze słodu jęczmiennego, amerykańską odmianę natomiast z zacieru na bazie kukurydzy, żyta oraz jęczmienia. Angostura jest gorzką aromatyzowaną wódką, nie wiadomo do końca z czego jest produkowana gdyż jej skład jest zastrzeżonym. Miejscem jej pochodzenia jest Wenezuela, stąd też nazwa zaczerpnięta od wenezuelskiego miasta. Niegdyś stosowana była jako lekarstwo na problemy żołądkowe.

Podsumowując pomysł na drink manhattan sprawdzi się idealnie na imprezę jeśli lubicie wraz ze znajomymi bardzo wytrawne smaki. Domowy koktajl alkoholowy jest bardzo szybki do przygotowania. Możesz dowolnie modyfikować proporcje jeśli chcesz aby drink był mocniejszy lub słabszy.

Wartości odżywcze manhattan drink

na 100g gotowej potrawy

Energia i białka

Na 100g
Na porcję
(150g)
Energia (kalorie)
155.85 kcal
233.77 kcal
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Białko
0.06 g
0.09 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej

Węglowodany w manhattan drink

Na 100g
Na porcję
(150g)
Węglowodany
4.22 g
6.32 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Węglowodany przyswajalne
4.22 g
6.32 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Błonnik (nieprzyswajalne)
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej

Tłuszcze

Na 100g
Na porcję
(150g)
Tłuszcz
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Tłuszcze nasycone
0.00 g
0.00 g
Tłuszcze nienasycone
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Tłuszcze jednonasycone
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Tłuszcze wielonasycone
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Tłuszcze trans
0.00 g
0.00 g
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Cholesterol
0.00 mg
0.00 mg
Brak danych dla: angostura.
czytaj dalej
Szacunkowy indeks glikemiczny manhattan drink 0
Sprawdź indeks glikemiczny składników przepisu:
Niestety nie posiadamy pełnych informacji o wartościach odżywczych dla części składników. Przy każdej wartości odżywczej powyżej znajdziesz informację o ewentualnych brakach. Pomimo dokładanych starań nie byliśmy w stanie pozyskać tych danych, dlatego rzeczywiste wartości odżywcze mogą się różnić od wartości wskazanych w tabeli powyżej. W szczególności dane z tabeli nie zawierają pełnych wartości odżywczych dla składników wskazanych w poprzednim zdaniu.
Wartości odżywcze w przeliczeniu na 100 gram gotowej potrawy. Nie uwzględniają przypraw.
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.

Alergeny w manhattan drink

Lista alergenów dla manhattan drink przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.

Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.

  • Dwutlenek siarki i siarczyny - alergen może być obecny w:
    • Słodki wermut

Cena przygotowania manhattan drink

Składnik
Ilość
Cena składnika
Koszt w daniu
Whisky
120 ml
50.00
Za 700.0 ml
Liczba opakowań 1
8.57
Za 120 ml
Słodki wermut
80 ml
40.00
Za 1000.0 ml
Liczba opakowań 1
3.20
Za 80 ml
Angostura
10 ml
70.00
Za 200.0 ml
Liczba opakowań 1
3.50
Za 10 ml
Lód
50 g
5.00
Za 1000.0 g
Liczba opakowań 1
0.25
Za 50 g
Koszt składników
165.00
Jak oceniasz przepis na manhattan drink
Oceń
Nasz przepis pozytywnie ocenia 100.0% osób