Mango lassi
- Mango - 2 średnie sztuki (500 g)
- Jogurt naturalny (250 ml)
- Miód (50 g)
Przepis na mango lassi krok po kroku
Mango obierz ze skórki, obkrój nożem miąższ, aby wyciągnąć ze środka pestkę.
Miąższ mango włóż do wysokiego pojemnika do blendowania.
Do pojemnika dodaj jogurt, miód, pół szklanki wody oraz szczyptę kardamonu.
Wszystkie składniki zmiksuj na gładki mus i przelej go do szklanek.
Koktajl mango lassi podawaj od razu po przygotowaniu.
Więcej informacji na temat mango lassi
Poznaj prosty przepis na mango lassi. Mango lassi to najpopularniejszy napój indyjski. Jego głównym składnikiem jak sama nazwa wskazuję jest mango. Mango lassi możemy przygotować ze świeżego mango lub z pulpy mango dostępnej w większości sklepów spożywczych. Indyjski napój z mango idealnie sprawdzi się jako drugie śniadanie lub jako deser. Koktajl nada się dla osób na diecie bezglutenowej, o niskim indeksie glikemicznym, lekkostrawnej, wegetariańskiej, niskotłuszczowej i redukcyjnej. Koktajl jest bardzo łatwy i szybki w przygotowaniu. Potrzebne składniki do koktajlu to mango lub pulpa z mango, jogurt naturalny, miód lub inny słodzik (ksylitol, erytrytol) oraz kardamon.
Jak zrobić mango lassi z jogurtem naturalnym? Mango lub pulpę z mango wkładamy do wysokiego pojemnika do blendowania. Dodajemy jogurt naturalny, miód (lub słodzik), wodę oraz kardamon. Składniki blendujemy na gładki mus i przelewamy do szklanek. Koktajl mamy gotowy. Podajemy od razu po przygotowaniu.
Spożywanie mango przyczynić się może do zmniejszenia ryzyka rozwoju choroby nowotworowej czy spowolnić procesy starzenia się skóry. Spowodowane jest to występowaniem w tym owocu silnych przeciwutleniaczy, które neutralizują proces powstawania wolnych rodników. Dodatkowo w owocu mango znajdziemy wiele składników mineralnych i witamin. Między innymi witaminę A, C, E, niektóre witaminy z grupy B, miedź, żelazo, magnez czy potas. Dodatkowo w mango występuje luteina oraz zeaksantyna - związki te zmniejszają ryzyko rozwoju zaćmy czy zwyrodnienia plamki żółtej. Jest to doskonały owoc, aby dostarczyć do organizmu wielu cennych składników odżywczych.
Podsumowując mango lassi jest to dietetyczny koktajl z mango i jogurtu o niskiej zawartości kalorii. Koktajl z naszego przepisu ma zaledwie 296 kalorii. Idealnie sprawdzi się dla osób, które są na diecie i mają ochotę na coś słodkiego a brakuje im pomysłu na deser. Mango lassi sprawdzi się również wtedy, kiedy spodziewamy się gości i potrzebujemy zrobić coś pysznego na szybko. Koktajl jest mocno orzeźwiający, polecamy wypróbować przepis w upalne dni.
Alergeny w mango lassi
Lista alergenów dla mango lassi przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Jogurt naturalny
Wartości odżywcze mango lassi
Mango lassi to doskonała propozycja na smaczną przekąskę. Świetnie sprawdzi się jako drugie śniadanie na diecie redukcyjnej lub posiłek protreningowy - dostarczający białka i węglowodanów.
Energia i białka
(400g)
Węglowodany
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Witaminy
(400g)
Składniki mineralne
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.