Maliny w słoiku
- Maliny (1000 g)
- Cukier (80 g)
Przepis na maliny w słoiku krok po kroku
Maliny umyj dokładnie, oczyść ze wszystkich zanieczyszczeń i osusz.
Do wyparzonych i suchych słoików wsypuj na przemian po dwie łyżki malin, a następnie łyżkę cukru. Owoce muszą mocno do siebie przylegać. Dlatego dobrze jest je docisnąć. Zakręć szczelnie słoiki.
Pasteryzuj: przygotuj duży garnek z szerokim dnem i wypełnij go do połowy wodą. Ułóż słoiki jeden obok drugiego i podgrzej na średnim ogniu. Kiedy woda zacznie się gotować, zmniejsz moc. Pozostaw na 20 minut.
Zapasteryzowane słoiki z malinami odłóż do góry dnem i zostaw do ostygnięcia.
Więcej informacji na temat malin w słoiku
Maliny w słoiku to niezwykle ciekawy dodatek, który na pewno przypadnie do gustu wszystkich miłośnikom domowych konfitur. Możesz je użyć do deserów, czy herbaty.
Przepis na maliny w słoiku to doskonały pomysł na przetwory na zimę. Sezon na maliny trwa krótko, dlatego warto przedłużyć ich żywot, przechowując je w syropie. Dzięki temu można cieszyć się nimi również poza sezonem. W takim wydaniu są niezwykle smaczne. Najlepsze są do tego przepisu maliny zbierane w sezonie. Gdy zostawia się je w cukrze, puszczają sok, tworząc niezwykle smaczną konfiturę. Maliny w syropie można wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Sprawdzają się jako dodatek do herbaty, ale również do ciast, tortów, czy deserów lodowych. Można używać ich podobnie jak sosu malinowego. Świetnie sprawdzi się również na naleśnikach czy gofrach. Można nim polać słodkie śniadaniowe placuszki czy sałatkę owocową. W wersji dla osób kochających eksperymenty w kuchni można go także przemycić do wytrawnej sałatki owocowej.
Jeśli zastanawiasz się jak zrobić maliny w słoiku, by były pyszne i dobre również dla początkujących, to ten sprawdzony przepis będzie doskonałym wyborem. Choć konfitura jest bardzo prosta, wcale nie jest banalna. To ze względu na wspaniały słodki smak owoców, które są do niego używane. Maliny pod wpływem ciepła uwalniają więcej olejków eterycznych i smakują jeszcze lepiej. Ze względu na dużą słodycz tych pysznych owoców, wcale nie trzeba używać zbyt dużo cukru. W wersji bardziej fit cukier można też zastąpić słodzikiem. Najlepiej smakuje latem, gdy można skorzystać ze świeżych malin, które są niezwykle aromatyczne i miękkie. To świetny przepis dla osób, które uwielbiają słodkości, jednak chciałyby wybrać coś zdrowszego i bardziej wartościowego dla organizmu. W takim wydaniu maliny są po prostu fantastyczne. Maliny to również niezwykle zdrowe owoce. Są źródłem witaminy C i E, witamin z grupy B oraz minerałów, w tym potasu, magnezu, wapnia i żelaza. Przeciwzapalne właściwości malin wykorzystywane są także pomocniczo w łagodzeniu objawów zapalenia stawów.
Alergeny w malinach w słoiku
Lista alergenów dla malin w słoiku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
Nie posiadamy informacji na temat właściwości alergizujących składników użytych w tym przepisie na maliny w słoiku
Wartości odżywcze malin w słoiku
To zdrowa opcja, która dostarcza dużo witamin i składników mineralnych.
Energia i białka
(270g)
Węglowodany
(270g)
Tłuszcze
(270g)
Witaminy
(270g)
Składniki mineralne
(270g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.