Malinowa księżniczka
- Jajko (8 szt.)
- Mąka pszenna typ 500 (340 g)
- Kakao 16% (proszek) - 5 płaskich łyżek stołowych (50 g)
- Kajmak (250 g)
- Ser twarogowy tłusty (800 g)
- Żelatyna - 3 płaskie łyżki stołowe (30 g)
- Śmietanka kremowa 30% (300 g)
- Galaretka (75 g)
- Maliny (300 g)
- Herbatniki (200 g)
- Herbata czarna napar bez cukru - 1 szklanka (250 ml)
Przepis na malinowa księżniczka krok po kroku
Oddziel żółtka od białek.
Białka ubij na sztywną pianę i dodaj do nich cukier.
Zmiksuj do powstania szklistej masy.
Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku.
Przesiej mąkę pszenną i kakao, wymieszaj silikonową szpatułką.
Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto.
Piecz w nagrzanym do 180 st. C piekarniku przez 40 minut.
Biszkopt wystudź i przekrój na dwa blaty.
W misce umieść twaróg, dodaj cukier i śmietankę kremówkę, zmiksuj.
Rozpuść żelatynę w gorącej wodzie i dodaj do masy, zmiksuj.
Galaretkę malinową rozpuść w gorącej wodzie według instrukcji na opakowaniu i schłodź w lodówce.
Pierwszy blat ciasta nasącz herbatą i wyłóż na niego połowę masy twarogowej.
Na masę wyłóż warstwę herbatników, posmaruj ją kajmakiem i wyłóż warstwę ciastek.
Na ciastka wyłóż masę twarogową, a na nią połóż blat ciasta.
Na wierzch wyłóż maliny i wylej tężejącą galaretkę.
Ciasto schłodź w lodówce.
-
Charlotte
-
Sernik z rosą
-
Ciasto z malinami
-
Sernikobrownie z malinami
-
Tort pavlova
-
Ciasto balladyna
-
Ciasto bezowe
-
Tort z malinami
-
Tort lodowy
-
Krem malinowy do tortów
-
Ciasto bez pieczenia na biszkoptach
-
Ciasto czekoladowe z malinami
-
Kruche ciasto z malinami
-
Ciasto kruche z malinami
-
Ciasto z malinami i budyniem
-
Tarta z mascarpone i owocami
-
Ciasto jogurtowe z malinami
-
Ciasto z malinami i bezą
-
Ciasto z malinami
Więcej informacji na temat malinowej księżniczki
Malinowa księżniczka to bardzo dobry pomysł na pyszne ciasto dla całej rodziny. Podać je można na wiele okazji. Sprawdzi się również jako ciasto urodzinowe. Warstwowe ciasto z dodatkiem kajmaku bardzo ładnie prezentuje się na talerzu. Przepis na malinową księżniczkę jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby ją przygotować. Do zrobienia ciasta potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: jajka, mąka pszenna, kakao, twaróg tłusty, żelatyna, cukier, cukier z prawdziwą wanilią, śmietana kremówka, kajmak, maliny, galaretka malinowa, herbata, herbatniki.
Jak zrobić malinową księżniczkę? Oddziel żółtka od białek. Białka ubij na sztywną pianę i dodaj do nich cukier. Zmiksuj do powstania szklistej masy. Cały czas miksując, dodawaj po jednym żółtku. Przesiej mąkę pszenną i kakao, wymieszaj silikonową szpatułką. Blaszkę wyłóż papierem do pieczenia i wlej masę na ciasto. Piecz w nagrzanym do 180 stopni piekarniku przez 40 minut. Biszkopt wystudź i przekrój na dwa blaty. W misce umieść twaróg, dodaj cukier i śmietankę kremówkę, zmiksuj. Rozpuść żelatynę w gorącej wodzie i dodaj do masy, zmiksuj. Galaretkę malinową rozpuść w gorącej wodzie i schłodź w lodówce. Pierwszy blat ciasta nasącz herbatą i wyłóż na niego połowę masy twarogowej. Na masę wyłóż warstwę herbatników, posmaruj ją kajmakiem i wyłóż warstwę ciastek. Na ciastka wyłóż masę twarogową, a na nią połóż blat ciasta. Na wierzch wyłóż maliny i wylej tężejącą galaretkę. Ciasto schłodź w lodówce.
Twaróg tłusty to wspaniałe źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Twaróg tłusty lepiej nadaje się do przygotowywania deserów, gdyż ma bardziej kremową konsystencję. Twaróg jest także dobrym źródłem wapnia oraz witaminy A.
Podsumowując pyszne ciasto to świetny deser do kawy i herbaty. Prosty przepis gwarantuje wykonanie udanego deseru. Placek kakaowy przełożony masą twarogową sprawdzi się także jako ciasto urodzinowe. Ciasto jest dobre dopiero po schłodzeniu w lodówce. Można je przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku przez 2-3 dni.
Alergeny w malinowej księżniczce
Lista alergenów dla malinowej księżniczki przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Jajko
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Mąka pszenna typ 500
- Herbatniki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- kajmak
- Ser twarogowy tłusty
- Śmietanka kremowa 30%
- Herbatniki
Wartości odżywcze malinowej księżniczki
Malinowa księżniczka to słodki domowy wypiek zawierający dużą ilość cukru oraz węglowodanów prostych. Podnoszą one gwałtownie poziom glukozy we krwi, dlatego nie powinny ich spożywać osoby chorujące na cukrzycę.
Energia i białka
(340g)
Węglowodany
(340g)
Tłuszcze
(340g)
Witaminy
(340g)
Składniki mineralne
(340g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.