Makaron ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami
- Makaron fusilli (120 g)
- Łosoś filet (200 g)
- Szpinak (200 g)
- Masło klarowane (10 g)
- Czosnek (10 g)
- Suszone pomidory (70 g)
- Ser mozzarella light (125 g)
Przepis na makaron ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami krok po kroku
Ugotuj makaron tak jak jest to opisane na opakowaniu. Można posolić wodę.
Surowego łososia (bez skóry i bez ości) pokrój w paski lub w kostkę. Wymieszaj go z odrobiną soku z cytryny, startą skórką z cytryny, pieprzem i solą. Ugotuj łososia na parze (maksymalnie 10 minut).
Na maśle podsmaż minutę przeciśnięty przez praskę czosnek. Dodaj pokrojone w paski suszone pomidory. Smaż przez 3 minuty i dodaj szpinak oraz trochę soli. Jeśli szpinak jest mrożony - powinien się rozmrozić i podsmażyć przez około 2 minuty. Świeży szpinak natomiast powinien rozmięknąć i także się podsmażyć przez 2 minuty.
Ugotowany makaron odlej. Dodaj do niego zawartość patelni, ugotowanego łososia oraz ser mozzarella pokrojony w niewielką kostkę. Wymieszaj i dopraw jeśli trzeba.
-
Rolada szpinakowa
-
Łosoś z piekarnika
-
Rolada szpinakowa z łososia
-
Tortilla z łososiem
-
Ceviche
-
Tatar z łososia
-
Łosoś pieczony
-
Pieczony łosoś
-
Tortilla na zimno
-
Makaron z łososiem
-
Sałatka z wędzonego łososia
-
Łosoś z patelni
-
Rolada szpinakowa z łososiem
-
Łosoś smażony
-
Makaron z łososiem i szpinakiem
-
Kanapki z łososiem
-
Tarta z łososiem
-
Łosoś w cieście francuskim
-
Dania z łososiem
Więcej informacji na temat makaronu ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami
Wspaniałe połączenie szpinaku z makaronem spaghetti, świeżym łososiem gotowanym na parze oraz suszonymi pomidorami i serem mozzarella. Pyszny, szybki i bardzo zdrowy przepis.
Łososia polecam wybrać surowego. Dobrze jest przyprawić go: pieprzem, sokiem z cytryny, solą oraz startą skórką z cytryny. Makaron wybierz pełnoziarnisty – najlepiej spaghetti. Polecam także taki makaron jak makaron gryczany lub makaron z soczewicy. Makaron z soczewicy zawiera dużo białka, więc jest dobrym produktem, gdy potrzebujesz zwiększyć ilość białka w swojej diecie.
Alergeny w makaronie ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami
Lista alergenów dla makaronu ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron fusilli
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Łosoś filet
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Ser mozzarella light
Wartości odżywcze makaronu ze szpinakiem, łososiem i suszonymi pomidorami
Łosoś gotowany na parze to świetny sposób na dostarczenie do organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych, które bardzo dobrze wpływają na zdrowie. Makaron pełnoziarnisty ma dużo błonnika i innych ważnych składników odżywczych itp. Bardzo dobre danie, które zawiera wszystkie ważne wartości.
Energia i białka
(370g)
Węglowodany
(370g)
Tłuszcze
(370g)
Witaminy
(370g)
Składniki mineralne
(370g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.