Makaron ze szpinakiem i tuńczykiem
- Makaron świderki (150 g)
- Tuńczyk w sosie własnym (200 g)
- Szpinak (250 g)
- Masło klarowane (10 g)
- Czosnek (15 g)
- Ser Feta (100 g)
- Orzechy włoskie (40 g)
Przepis na makaron ze szpinakiem i tuńczykiem krok po kroku
Zacznij od ugotowania makaronu, najlepiej al dente. Nie trzeba solić.
Rozgrzej na patelni masło. Obierz czosnek i przeciśnij przez praskę. Dodaj na patelnię i podsmaż przez minutę. Dodaj szpinak, tuńczyka z zalewą, sól (niedużo), pieprz i smaż 5 minut wszystko.
Jak makaron się ugotuje odlej wodę, dodaj do makaronu szpinak z tuńczykiem i wymieszaj dokładnie. Posyp pokruszonym serem feta (lub pokrojonym w kostkę) i ponownie delikatnie wymieszaj.
Nakładaj makaron na talerz i posyp posiekanymi orzechami.
-
Makaron z tuńczykiem
-
Sałatka z tuńczykiem i makaronem
-
Spaghetti z tuńczykiem
-
Makaron z tuńczykiem i pomidorkami
-
Sałatka makaronowa z tuńczykiem
-
Makaron z tuńczykiem i szpinakiem
-
Makaron z tuńczykiem i oliwkami
-
Makaron z pesto i tuńczykiem
-
Zapiekanka z tuńczykiem
-
Sałatka z tuńczykiem i makaronem ryżowym
-
Makaron z tuńczykiem i suszonymi pomidorami
-
Makaron z tuńczykiem i kukurydzą
-
Sałatka z tuńczykiem i makaronem i jajkiem
-
Makaron z tuńczykiem fit
-
Makaron z tuńczykiem i kaparami
-
Sałatka makaronowa z tuńczykiem i jajkiem
-
Makaron z tuńczykiem i śmietaną
-
Makaron z tuńczykiem i cukinią
-
Makaron z tuńczykiem
Więcej informacji na temat makaronu ze szpinakiem i tuńczykiem
Makaron ze szpinakiem fit z połączeniu z tuńczykiem oraz z fetą to najprostszy z możliwych sposobów na zdrowy, smaczny, a przede wszystkim ekspresowy obiad.
Do zrobienia tego przepisu polecam użyć tuńczyka w sosie własnym. Tuńczyk w oleju będzie także dobry, ale zawiera on trochę więcej kilokalorii, więc trzeba mieć to na uwadze jeśli jesteś w trakcie redukcji masy ciała. Do przyprawienia wystarczy tylko odrobina soli i pieprzu – nic więcej nie jest potrzebne. Bardzo dobry przepis, zwłaszcza gdy zależy Ci na czasie.
Alergeny w makaronie ze szpinakiem i tuńczykiem
Lista alergenów dla makaronu ze szpinakiem i tuńczykiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron świderki
-
Ryby i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Tuńczyk w sosie własnym
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Masło klarowane
- Ser Feta
-
Orzechy, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzeszki pekan, orzechy brazylijskie, pistacje/orzechy pistacjowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland, a także produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Orzechy włoskie
Wartości odżywcze makaronu ze szpinakiem i tuńczykiem
Zdrowy obiad, pełny błonnika, zdrowych tłuszczów oraz białka. Treściwy i sycący obiad dobry dla każdego.
Energia i białka
(390g)
Węglowodany
(390g)
Tłuszcze
(390g)
Witaminy
(390g)
Składniki mineralne
(390g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.