Makaron z twarogiem na słono
- Makaron świderki (600 g)
- Ser twarogowy tłusty (400 g)
- Cebula - 3 duże sztuki (300 g)
- Olej rzepakowy (100 ml)
- Śmietanka kremowa 30% (150 g)
- Natka pietruszki - 1 pęczek (30 g)
Przepis na makaron z twarogiem na słono krok po kroku
Makaron umieść w garnku, wlej wodę i wsyp łyżkę soli.
Gotuj przez 8 minut i odcedź.
Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę.
Rozgrzej olej rzepakowy na patelni i zeszklij cebulę.
Twaróg umieść w misce, wlej śmietankę kremową, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj.
Dodaj do twarogu cebulę i posiekaną natkę pietruszki, wymieszaj.
Twaróg połącz z makaronem i podawaj w głębokim talerzu.
Więcej informacji na temat makaronu z twarogiem na słono
Makaron z twarogiem na słono to bardzo dobrym pomysł na pyszny obiad. Makaron z serem białym jest szybki do zrobienia i bardzo podobny w smaku do pierogów, które może zastąpić, gdy najdzie cię na nie ochota. Przepis na makaron z twarogiem na słono jest prosty, dlatego nie musisz mieć dużego doświadczenia kulinarnego, aby go przygotować. Do zrobienia makaronu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: makaron świderki, twaróg tłusty, śmietana kremówka, cebula, natka pietruszki, olej rzepakowy, sól, pieprz.
Jak zrobić makaron z twarogiem na słono? Makaron umieść w garnku, wlej wodę i wsyp łyżkę soli. Gotuj przez 8 minut i odcedź. Obierz cebulę z łupiny i pokrój w drobną kostkę. Rozgrzej olej rzepakowy na patelni i zeszklij cebulę. Twaróg umieść w misce, wlej śmietankę kremową, dopraw solą i pieprzem, wymieszaj. Dodaj do twarogu cebulę i posiekaną natkę pietruszki, wymieszaj. Twaróg połącz z makaronem i podawaj w głębokim talerzu.
Twaróg jest produktem wytwarzanym najczęściej z mleka krowiego. Wyróżnić można twarogi o różnej zawartości tłuszczu. Do przygotowywania dań słodkich i wytrawnych najlepiej sprawdza się twaróg tłusty, który ma bardzo kremową konsystencję. Tłuszcz jak wiemy, jest nośnikiem smaku, dlatego potrawy zawierające go więcej są smaczniejsze. Twaróg jest świetnym źródłem białka zwierzęcego, jest to białko pełnowartościowe, które łatwo się wchłania. Białko jest niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów regeneracyjnych w naszym organizmie. Białko jest także substratem do produkcji enzymów i hormonów w naszym ciele. Powinniśmy bardzo dbać o prawidłową podaż białka w diecie. Twaróg jest także świetnym produktem zawierającym wapń, niezbędny do prawidłowej mineralizacji naszych kości i zębów.
Podsumowując makaron z twarogiem na słono świetnie sprawdzi się na obiad i na kolację. Makaron można także zabrać ze sobą do pracy. Makaron możesz przechowywać w lodówce przez 2-3 dni. Makaron najlepiej podawać na ciepło. Makaron z twarogiem jest dość kaloryczny, możesz zmniejszyć ilość kalorii, zamieniając tłustą śmietanę na tę z mniejszą zawartością tłuszczu.
Alergeny w makaronie z twarogiem na słono
Lista alergenów dla makaronu z twarogiem na słono przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron świderki
-
Mleko i produkty pochodne (łącznie z laktozą) - alergen może być obecny w:
- Ser twarogowy tłusty
- Śmietanka kremowa 30%
Wartości odżywcze makaronu z twarogiem na słono
Makaron z twarogiem na słono to bardzo dobre źródło białka pochodzenia zwierzęcego. Danie zawiera także łatwo przyswajalne węglowodany, które szybko podnoszą poziom cukru we krwi. Możesz zamienić makaron pszenny na pełnoziarnisty.
Energia i białka
(350g)
Węglowodany
(350g)
Tłuszcze
(350g)
Witaminy
(350g)
Składniki mineralne
(350g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.