Przepis na makaron po azjatycku krok po kroku
- Makaron ryżowy 400 g
- Mieszanka warzyw chińskich (mrożona) 750 g
- Piersi kurczaka bez skóry 400 g
- Olej rzepakowy 25 ml 3 łyżki stołowe
- Sos sojowy 40 ml
- Sezam nasiona 30 g
Pierś z kurczaka pokrój w paski.
Papryczkę chilli posiekaj drobno.
Na patelni rozgrzej olej i podsmaż kurczaka.
Dodaj warzywa, sos sojowy i duś pod przykryciem przez 7-8 minut.
Dopraw solą, pieprzem i przeciśniętym przez praskę imbirem.
Makaron ryżowy namocz w gorącej wodzie.
Wymieszaj makaron z warzywami.
Podawaj udekorowany prażonym sezamem.
-
Makaron ze szpinakiem
-
Zapiekanka makaronowa
-
Sałatka z makaronem
-
Zupa z soczewicy zielonej
-
Tagliatelle
-
Sałatki z makaronem ryżowym
-
Makaron z kurczakiem
-
Makaron z cukinii
-
Makaron ryżowy
-
Makaron z tuńczykiem
-
Zapiekanka gyros z makaronem
-
Makaron ze szpinakiem i serem feta
-
Makaron z cukinią
-
Makaron z pesto
-
Zupa pieczarkowa z makaronem
-
Makaron z krewetkami
-
Makaron ze szpinakiem i kurczakiem
-
Sos z kurek
-
Dania z makaronem

(liczba kalorii)
Makaron po azjatycku - cechy przepisu
Więcej o makaronie po azjatycku
Makaron po azjatycku to bardzo dobry pomysł na pyszny obiad dla całej rodziny. Najlepszy makaron z warzywami i kurczakiem sprawdzi się idealnie podany także podczas spotkań ze znajomymi. Szybki makaron będzie idealny jako obiad po pracy. Do zrobienia makaronu potrzebne Ci będą następujące produkty spożywcze: makaron ryżowy, mieszanka warzyw chińskich, pierś z kurczaka, sos sojowy, sezam, olej rzepakowy, imbir, sól, pieprz, papryczka chilli.
Jak zrobić makaron po azjatycku? Pierś z kurczaka pokrój w paski. Papryczkę chilli posiekaj drobno. Na patelni rozgrzej olej i podsmaż kurczaka. Dodaj warzywa, sos sojowy i duś pod przykryciem przez 7-8 minut. Dopraw solą, pieprzem i przeciśniętym przez praskę imbirem. Makaron ryżowy namocz w gorącej wodzie. Wymieszaj makaron z warzywami. Podawaj udekorowany prażonym sezamem.
Pierś z kurczaka jest mięsem prawie całkowicie pozbawionym tłuszczu. Zawiera jednak bardzo dużo łatwo przyswajalnego białka, które zawiera wszystkie niezbędne aminokwasy. Mięso z piersi kurczaka zawiera fosfor i potas oraz witaminy A, C i E. Fosfor jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowej mineralizacji kości. Odpowiada także za pracę układu nerwowego, a jego brak powoduje złe samopoczucie i bóle głowy. Pamiętaj aby kupować tylko drób z hodowli bez dodatku antybiotyków. Mięso bez jego dodatków jest zdrowsze, rośnie wolniej prawie o połowę. Nasiona sezamu są bogate w białko. Są źródłem dobrej jakości tłuszczów jedno- i wielonienasyconych. Sezam ma niski indeks glikemiczny i jest nasionem zawierającym dość sporo błonnika. Jest też dobrym źródłem potasu i fosforu. Pomaga obniżać poziom cholesterolu we krwi oraz ma właściwości przeciwzapalne. Potas jest niezbędny do prawidłowej pracy serca oraz naszych mięśni.
Podsumowując: sprawdzony przepis sprawdzi się idealnie na obiad dla Twojej rodziny. Łatwy do zrobienia makaron podać można także na bardziej uroczyste okazje. Makaron przygotować można także krewetkami lub polędwiczką wieprzową. Makaron jest dobry do spożycia od razu po przygotowaniu. Można go przechowywać w lodówce przez 2 dni.
Wartości odżywcze makaronu po azjatycku
Węglowodany w makaronie po azjatycku
(400g)
Tłuszcze
(400g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Alergeny w makaronie po azjatycku
Lista alergenów dla makaronu po azjatycku przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
W przepisie na makaron po azjatycku nie posiadamy danych o alergiach dla następujących składników:
- mieszanka warzyw chińskich (mrożona)