Przepis na makaron chiński z kurczakiem krok po kroku
- Makaron Mie 100 g
- Piersi kurczaka bez skóry 100 g
- Brokuły 125 g 0,25 sztuki
- Papryka żółta 110 g 0,5 sztuki
- Cebula 25 g 0,5 małej
- Cebula czerwona 25 g 0,5 małej
- Olej rzepakowy 24 ml 2 łyżki
- Czosnek 12 g 2 ząbki
- Marchewka 50 g 1 mała
- Cebula dymka 20 g 1 łodyga
- Sezam nasiona 10 g 2 łyżeczki
- Sos sojowy 1 ml
W misce wymieszaj 4 łyżki sosu sojowego, łyżkę octu ryżowego, szczyptę imbiru, soli i pieprzu.
Marchewkę pokrój w słupki, paprykę w paski a cebulę w ćwiartki, brokuła podziel na różyczki, ząbki czosnku delikatnie rozgnieć.
Brokuła ugotuj al dente wraz z makaronem.
W woku rozgrzej olej.
Dodaj cebulę i marchewkę. Podsmaż.
Do woka dodaj kurczaka bez marynaty. Podsmaż szybko.
Dodaj pozostałe warzywa, makaron oraz marynatę. Zredukuj sos przez około 3 minuty.
Przełóż na talerz, dodaj sezam, odrobinę oleju sezamowego i cebulkę dymkę.
-
Zupa ogórkowa
-
Ośmiornica
-
Zupa pomidorowa z ryżem
-
Strogonow wieprzowy
-
Cynaderka
-
Flaczki
-
Pieczona gęś
-
Pilaw
-
Naleśnik bezglutenowy
-
Pizza z kalafiora
-
Pizza bezglutenowa
-
Pyzy ziemniaczane
-
Naleśniki z mąki kukurydzianej
-
Szponder wołowy
-
Filet z indyka pieczony w rękawie
-
Frytki stekowe
-
Pierogi bezglutenowe
-
Pularda
-
Obiad bezglutenowy

(liczba kalorii)
Makaron chiński z kurczakiem - cechy przepisu
Więcej o makaronie chińskim z kurczakiem
Makaron chiński z kurczakiem to jedno z najpopularniejszych dań kuchni chińskiej i azjatyckiej. Składa się ono z paru składników podstawowych, doprawionych oryginalnymi dodatkami i przyprawami.
Danie z kurczakiem i warzywami po chińsku jest fajnym daniem zarówno na lunch, obiad, jak i kolację. Warzywa użyte do przygotowania dania to brokuły i papryka. Możesz dodać także marchew, kiełki fasoli mung, grzyby, mini kukurydzę czy kapustę pak choi. Pierś kurczaka użyta do przygotowania makaronu, w wersji wegetariańskiej może zostać zastąpiona tofu. Oba produkty są doskonałym źródłem białka i składników odżywczych. Makaron chiński z kurczakiem jest daniem szybkim i bardzo smacznym. W zależności od rodzaju użytego makaronu danie będzie różniło się smakiem, jak i kalorycznością. W kuchni azjatyckiej wyróżniamy makarony ryżowe, sojowe oraz pszenne i jajeczne. Oprócz tego makarony produkowane są z mąki gryczanej, ziemniaczanej, fasoli mung, tapioki czy nawet z dodatkiem zielonej herbaty. Makaron możesz podać z dodatkiem świeżej surówki z kapusty czy ogórka. Dzięki temu danie będzie zdecydowanie zdrowsze i smaczniejsze. Przepis na makaron chiński z kurczakiem jest łatwy i szybki w wykonaniu. Idealnie sprawdzi się na szybki i sycący posiłek. Kurczaka możesz zamarynować dzień wcześniej aby w dniu przygotowania, przyrządzenie było jeszcze szybsze i łatwiejsze. Jak zrobić genialny makaron chiński z kurczakiem dowiesz się z dokładnego przepisu, gdzie każdy etap przygotowania jest szczegółowo opisany.
Makaron chiński smażony na szybko możesz przygotować na wiele sposobów. Danie mimo smażenia jest lekkie i bardzo smaczne, ponieważ proces smażenia jest bardzo szybki. Makaron sprawdzi się w wielu sytuacjach, a jego smak zachwyci każdego. Parę prostych składników tworzy wyjątkowe i smaczne danie.
Wartości odżywcze makaronu chińskiego z kurczakiem
Energia i białka
(325g)
Węglowodany w makaronie chińskim z kurczakiem
(325g)
Tłuszcze
(325g)
Witaminy w przepisie na makaron chiński z kurczakiem
(325g)
Składniki mineralne w przepisie na makaron chiński z kurczakiem
(325g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.
Alergeny w makaronie chińskim z kurczakiem
Lista alergenów dla makaronu chińskiego z kurczakiem przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Zboża zawierające gluten, tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich odmiany hybrydowe i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Makaron Mie
- Sos sojowy
-
Nasiona sezamu i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sezam nasiona
- olej sezamowy
-
Soja i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Sos sojowy