Majonez z awokado
- Awokado - 2 sztuki (300 g)
- Oliwa z oliwek (40 ml)
- Musztarda (10 g)
- Czosnek - 1 ząbek (5 g)
Przepis na majonez z awokado krok po kroku
Awokado przetnij na pół, usuń z niego pestkę i wydrąż miąższ.
Miąższ awokado przełóż do pojemnika blendera. Dodaj do niego 2 łyżki soku z cytryny, musztardę, oliwę z oliwek oraz obrany ząbek czosnku.
Składniki zblenduj przy pomocy blendera na jednolita masę.
Na koniec majonez z awokado dopraw do smaku solą oraz pieprzem.
Gotowy majonez wykorzystaj jako dodatek do potraw lub przechowuj go w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce przez maksymalnie 7 dni.
-
Guacamole
-
Pasta z awokado
-
Pasta z awokado i jajkiem
-
Pasta z awokado i jajek
-
Pasta z awokado i jajka
-
Pasta jajeczna z awokado
-
Pasta z awokado z jajkiem
-
Masło z awokado
-
Pesto z awokado
-
Pasta z awokado na kanapki
-
Pasta z awokado i serka
-
Pasta z awokado z czosnkiem
-
Krem czekoladowy z awokado
-
Guacamole z awokado
-
Farsz do naleśników na słodko
-
Pasta z awokado i tuńczyka
-
Krem z awokado
-
Pasta z awokado i pomidorami
-
Pasta z awokado
Więcej informacji na temat majonezu z awokado
Majonez z awokado to doskonały pomysł na wegański zamiennik tradycyjnego majonezu. Pyszny majonez z awokado świetnie sprawdzi się jako dodatek do przygotowania potraw. Można podać go z dodatkiem ugotowanych jaj lub wykorzystać jako składnik sosów. Prosty przepis na majonez z awokado nie wymaga dużego doświadczenia kulinarnego. Do wykonania majonezu potrzebne będą następujące produkty spożywcze: awokado, oliwa z oliwek, musztarda, czosnek, sok z cytryny, sól oraz pieprz.
A jak zrobić majonez z awokado? Awokado przetnij na pół, usuń z niego pestkę i wydrąż miąższ. Miąższ awokado przełóż do pojemnika blendera. Dodaj do niego 2 łyżki soku z cytryny, musztardę, oliwę z oliwek oraz obrany ząbek czosnku. Składniki zblenduj przy pomocy blendera na jednolita masę. Na koniec majonez z awokado dopraw do smaku solą oraz pieprzem. Gotowy majonez wykorzystaj jako dodatek do potraw lub przechowuj go w szczelnie zamkniętym słoiku w lodówce przez maksymalnie 7 dni.
Awokado jest owocem, który dostarczy do naszego organizmu dużych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. Znajdziemy w nim również kwas foliowy, kwas pantotenowy, magnez, cynk, miedź, mangan, potas, fosfor, wapń, beta-karoten, antyoksydanty, błonnik pokarmowy, fitosterole, witaminy A, C, E, K oraz niektóre witaminy z grupy B. Awokado jest owocem dość kalorycznym, ale kalorie w nim zawarte są „bardzo wartościowe”, ponieważ dostarczają dużą ilość składników odżywczych. Obecność witaminy A, C oraz E wpływa na zmniejszenie produkcji wolnych rodników - to z kolei przyczynia się do zmniejszenia ryzyka rozwoju chorób nowotworowych oraz opóźnia procesy starzenia się skóry.
Podsumowując wiesz już, jak zrobić wegański majonez z awokado. Majonez ten warto wykorzystać jako zamiennik tradycyjnego majonezu. Jest on dobry do spożycia bezpośrednio po przygotowaniu. Niewykorzystany majonez należy przechowywać w lodówce. Produkty niezbędne do przygotowania wegańskiego majonezu dostępne są w większości sklepów spożywczych w przystępnych cenach.
Alergeny w majonezie z awokado
Lista alergenów dla majonezu z awokado przygotowana na bazie 14 podstawowych alergenów dostępnych w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady UE nr 1169/2011 z dnia 25 października 2011 roku w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności.
Dane o alergiach zostały zebrane dla poszczególnych składników na podstawie ogólnodostępnych informacji. Przy przygotowywaniu posiłku dla alergika zalecamy dokładną weryfikację każdego wykorzystywanego składnika pod kątem alergenów i bezpośrednią konsultację z dietetykiem. Produkty różnych producentów mogą się pomiędzy sobą różnić. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie bez dodatkowej weryfikacji.
-
Gorczyca i produkty pochodne - alergen może być obecny w:
- Musztarda
Wartości odżywcze majonezu z awokado
Majonez z awokado to doskonała propozycja na smaczny dodatek do wielu potraw. Warto wykorzystać go jako dodatek do jaj faszerowanych serwowanych podczas świąt.
Energia i białka
(35g)
Węglowodany
(35g)
Tłuszcze
(35g)
Witaminy
(35g)
Składniki mineralne
(35g)
Powyższe dane są szacunkowe i podawane jedynie w celach informacyjnych. Nie mogą być dalej wykorzystywane, w szczególności w przypadku szczególnych wskazań medycznych w zakresie żywienia. Powyższe wartości odżywcze potrawy pochodzą w większości z bazy danych USDA (United States Departament of Agriculture). Wartości odżywcze całej potrawy wyliczane są w oparciu o średnią ważoną dla poszczególnych składników potrawy (waga każdego składnika odpowiada jego wadze w masie całej potrawy). Pamiętaj, że po obróbce termicznej, czy doborze nieco innych składników wartości mogą się zmienić. Również w różnych porcjach ilości poszczególnych wartości odżywczych mogą się nieznacznie różnić.